تازه های فناوری

Kirobo Mini ربات نوزاد تویوتا قرار است جای نوزادان حقیقی انسان را بگیرد!

آیا قصد بچه دار شدن ندارید؟ آیا قصد بچه دار شدن دارید اما حوصله ی تعویض پوشک در هر ساعت از شبانه روز، تلاش برای ساکت کردن گریه ی نوزاد به دلایل نامعلوم و نامفهوم و حمل ساک کودک به وزن دو چمدان را ندارید؟ اگر از دسته ی دوم هستید بهتر است با Kirobo Mini ربات نوزاد تویوتا آشنا شوید!

چه چیز در یک نوزاد، تویوتا را مجاب کرده است که ربات آن را بسازد؟ جواب احساس مادر، پدر و فرزندی می باشد. Kirobo Mini ربات نوزاد تویوتا قرار است زوج های ژاپنی را تشویق به بچه دار شدن کند و نرخ تولد در ژاپن افزایش یابد.

فومینوری کاتائوکا، مهندس ارشد طراحی Kirobo Mini درباره ی این ربات به رویترز می گوید:

"کمی تلو تلو می خورد درست مانند کودکی که به تازگی نشستن یاد گرفته است. این آسیب پذیری بناست ارتباطی عاطفی را رقم بزند."

این ربات کوچک با صدایی بلند حرف می زند. درست مثل یک بچه ی واقعی که هیچ گاه نمی گذارد در شب خواب راحتی داشته باشید. البته برای اینکه بیشتر احساس پدر و مادر بودن را تجربه کنید باید بتواند کیف پولتان را هم تخلیه کند که البته می تواند!

قیمت Kirobo Mini ربات نوزاد تویوتا معادل 392 دلار است. تنها برای این که احساس کنید نوزادی واقعی دارید که هی پول هایتان خرجش می شود!! جمعیت رو به پیری ژاپن انگیزه ی خوبی برای ساخت این ربات مزاحم بوده است.

Kirobo Mini ربات نوزاد تویوتا باهوش است!

طبق گفته ی تویوتا این ربات، هوش یک کودک پنج ساله را دارد. هم چنین با استفاده از یک دوربین داخلی سعی می کند که حالات صورت را تشخیص داده، بشناسد و جملات و عبارات جدید فرا گیرد.

این ربات ورژن کوچک Kirobo است که در سال 2013 همراه فضانورد ژاپنی کیوچی واکاتا به فضا فرستاده شد. هم چنین جدیدترین و آخرین مدل ربات کوچکی می باشد که برای افرادی که دلشان برای حس خانواده داشتن تنگ شده ساخته شده است.

این ربات به اندازه ی کف دست است، چشمانی بزرگ و کفش هایی قرمز دارد، در یک گهواره به فرم نگهدارنده ی فنجان می نشیند و به شما اجازه می دهد این کودک عجیب را با خود به درون شهر ببرید تا وظیفه ی پرت کردن حواس حین رانندگی را هم انجام دهد!

مثلا هنگامی که ترمز محکمی بگیرید کودک رباتی تان از عباراتی مانند “اوه” استفاده می کند تا رانندگی مطمئن را در شما ترغیب کند یا اگر او را در ماشین جا بگذارید با جمله ی “منو جا نذار” حضورش را به شما یادآوری می کند!

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید