تازه های فناوری

وسترن دیجیتال هارد درایو 12 ترابایتی عرضه می‎کند

وسترن دیجیتال هارد درایو 12 ترابایتی عرضه می‎کند

در گذشته، ایده‎ی ذخیره‎سازی یک ترابایت داده بر روی یک هارد کافی بود که باعث شگفتی بسیار افراد شود. گرچه این روزها هاردهای 1 ترابایتی به یک امر معمولی تبدیل شده‎اند و با توجه به عرضه‎ی فیلم‎ها و بازی‎ها در رزولوشن 4k، این مقدار فضا نیز کم به نظر می‎آید. البته جای نگرانی ندارد چون ظاهرا شرکتی مانند وسترن دیجیتال با تولید هارد درایو 12 ترابایتی خود کاربران را راضی نگه می‎دارد.

این شرکت اخیرا آخرین هارد درایو هیلیومی خود را به اسم HGST Ultrastar HE12 وارد بازار کرده است. قابلیت جا دادن 12 ترابایت فضای ذخیره‎سازی به لطف آخرین تکنولوژی HelioSeal این شرکت صورت گرفته تا آن‎ها یک پلاتر بیشتر به کار برده اشند و تعداد آن را در هارد Ultrastar HE12 به 8 عدد افزایش دهند.

براساس گفته‎ی این شرکت، نه تنها این محصول قادر به ذخیره‎سازی 12 ترابایت اطلاعات است، بلکه به نسبت نسل‎های قبلی خود نیز از نظر مصرف انرژی کارآمدتر محسوب می‎شود. میزان مصرف انرژی این هارد 7.2 وات در حین کار است و در حالت عادی به 5.3 وات می‎رسد. مدل 8 ترابایتی هاردهای وسترن‎دیجیتال در حین کار 9.1 وات و در حالت عادی 5.7 وات انرژی مصرف می‎کنند.

گرچه، مشخص است که این هاردها کاربر معمولی را در نظر نگرفته‎اند و بلکه بیشتر شرکت‎هایی با سرورهایی را در نظر گرفتند که نیاز به فضای ذخیره‎سازی زیادی دارند. وسترن دیجیتال ادعا می‎کند میانگین زمان بین خرابی 2.5 میلیون ساعت است. خبری در خصوص قیمت این هارد وجود ندارد ولی همان‎طور که حدس می‎توانید بزنید ارزان‎قیمت نخواهد بود.

منبع : ubergizmo

دیدگاه‌ها  

0 #1 BestJodi 1397-08-15 13:17
I see you don't monetize your blog, don't waste your traffic, you can earn additional cash every month.
You can use the best adsense alternative for any type of website (they approve
all websites), for more details simply search in gooogle: boorfe's tips monetize your website
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید