تازه های فناوری

مادربردهای گیگابایت و نهایت سرعت شبکه

یکی از ویژگی های بسیار مهمی که امروزه در خرید قطعات سخت افزاری به خصوص مادربرد بسیار پر اهمیت است، بسته های نرم افزاری ارائه شده همراه مادربرد می باشد و از آنجایی که معمولا این نرم افزار ها به صورت رایگان می باشند و تاثیر بسزایی در قیمت تمام شده محصول ندارند همین مسئله باعث می شود تا کاربران توجه کافی در مورد این ویژگی نداشته باشند، در صورتی که همین ویژگی به ظاهر پیش پا افتاده ممکن است افزایش کارایی چشمگیری را ایجاد کنند.

لازم به ذکر است که کمپانی های سخت افزاری با ارائه این نرم افزار ها این امکان را برای کاربران فراهم می آورد تا از حداکثر پتانسیل موجود در قطعات سخت افزاری استفاده کنند. اینک ما قصد داریم تا به معرفی یکی از نرم افزار های بسیار مفید ارائه شده توسط گیگابایت بپردازیم که به همراه مادربرد های این برند عرض می شود.

نرم افزار Cfos Speed ، نرم افزاری مربوط به شبکه می باشد که با بهره گیری از چیپست مادربرد و استفاده از پروتکلهای ارتباطی ، موجب بهینگی در مصرف و سرعت ارتباطی می گردد. در حقیقت گیگابایت با استفاده از این نرم افزار مجموعه ای از بهترین تکنولوژی های بهینه سازی و مدیریت شبکه را برای کاربران خود به ارمغان آورده است. این نرم افزار در قدم اول با استفاده از تکنولوژیTraffic Shaping باعث می شود استفاده از پهنای باند و سرعت اینترنت به حداکثر برسد همچنین این نرم افزار با اولویت بندی نرم افزارها باعث می شود تا پهنای باند به صورت عادلانه بین نرم افزارها تقسیم گردد به عنوان مثال نرم افزارهای تماس اینترنتی VoIP از اولویت و پهنای باند بیشتری نسبت به نرم افزاری های P2P مانند تورنت برخوردار خواهند بود و از طرفی در اجرای همزمان چندین نرم افزار Cfos Speed با مدیریت و اختصاص پهنای باند به صورت بهینه باعث عدم تداخل نرم افزار ها با یکدیگر می شوند.

این نرم افزار بعد از نصب حداکثر یک هفته زمان نیاز دارد تا با بررسی عملکرد شبکه، آن را متناسب با نیاز های شما بهینه کند. لازم به ذکر است که طریقه ی استفاده کاربر از شبکه اینترنت در افزایش و یا کاهش این مدت زمان تاثیر بسزایی دارد . این نرم افزار تنها باعث بهینگی در سرعت ADSL شما می شود و شما را به استفاده حداکثری از پهنای باند نزدیک می کند و می توانید تاثیر آن را به وضوح احساس کنید، لازم است بدانید با استفاده از این نرم افزار هرگز نمی توانید به سرعتی بیشتر از سرعتی که ISP برای شما معین نموده است دست پیدا کنید.

قیمت این نرم افزار در سایت رسمی آن با لایسنس مادام العمر نزدیک به 12 دلار می باشد که گیگابایت آن را به صورت کاملا رایگان و با شخصی سازی و سازگاری بیشتر با مادربرد های خود در اختیار کاربران قرار داده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید