“برنامه‌ای است در سطح بالایی از فعالیت‌هایی که توسط مردم تنظیم می‌شود و فرآیندها و تکنولوژی‌هایی که برای بدست آوردن اهداف مرتبط با مشتری مورد استفاده قرار می‌گیرد” توسعه و گسترش استراتژی نرم افزار CRM با یک تحلیل موقعیتی و تحلیلی آغاز می‌شود. این تحلیل و بررسی برای توصیف، فهم و ارزیابی استراتژی مشتری جاری به وجود می‌آید. این امر به داشتن یک چارچوب سازمانی برای راهنمایی تحلیل و بررسی شما کمک می‌کند. این نمونه ی پیچیده‌ای از CRM ممکن است در اینجا کمک کند، چارچوب مفید دیگری که در اینجا مطرح
CRM
کارشناس نرم افزار CRM، مسئولیت هماهنگی با مدیریت ارشد و مدیران ذینفع راهم بعهده دارد. شناسایی عوامل پیش برنده و بازدارنده استقرار سیستم ارتباط با مشتری هم توسط کارشناس مدیریت ارتباط با مشتری کارشناس CRM انجام می‌شود. آخرین کاری که در مرحله پیش از استقرار باید به راهنمایی مشاور، توسط کارشناس مدیریت ارتباط با مشتری و با تصمیم مدیریت انجام شود، انتخاب نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری یا نرم افزار سی ار ام و برنامه ریزی استقرار آن است. در مرحله استقرار، کارشناس مدیریت ارتباط با مشتری؛
CRM
در اوایل دهه 1990، بازاریابی پایگاه داده به اتوماسیون نیروی فروش تبدیل شد. چارچوب نرم افزار CRM به مدیریت مخاطبان، سرپرست‌ها و مدیران فرصت ردیابی معاملات در یک سازمان را تقویت می‌کند. اصطلاح "مدیریت ارتباط با مشتری" در سال 1995 به وجود آمد. از سال 1995 تا سال 1997، نرم افزار CRM از راه حل های مشتری به برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) منتهی شد که شامل عملیات تجاری مانند برنامه ریزی، تولید و حمل و نقل علاوه بر فروش، بازاریابی و توابع پرداخت. اواخر دهه 1990 CRM به صورت آنلاین (تحت وب) راه
CRM
 02 شهریور 1398
  90  
طراحی سایت استاتیک با استفاده از HTML به طراحی صفحات می‌پردازند و توسط طراح داده‌ها را وارد ...
 90 
طراحی سایت استاتیک با استفاده از HTML به طراحی ...
02 شهریور 1398
 30 مرداد 1398
  3155  
“برنامه‌ای است در سطح بالایی از فعالیت‌هایی که توسط مردم تنظیم می‌شود و فرآیندها و تکنولوژی‌هایی که ...
 3155 
“برنامه‌ای است در سطح بالایی از فعالیت‌هایی که ...
30 مرداد 1398
 30 مرداد 1398
  114  
برنامه‌های رقابتی باید شامل چه مواردی باشد؟ در هر استراتژی که تدوین می‌شود‌، نقش رقبا و طراحی ...
 114 
برنامه‌های رقابتی باید شامل چه مواردی باشد؟ در ...
30 مرداد 1398
 30 مرداد 1398
  100  
به صرفه بودن کاهش هزینه‌های بازاریابی از جمله کارکردهایی است که اینترنت و فضاهای مجازی امکان آن ...
 100 
به صرفه بودن کاهش هزینه‌های بازاریابی از جمله ...
30 مرداد 1398
 30 مرداد 1398
  90  
تحلیل وضعیت وب سایت در حقیقت اولین کاری که باید انجام دهید این است که عملکرد وب سایت خود را ...
 90 
تحلیل وضعیت وب سایت در حقیقت اولین کاری که ...
30 مرداد 1398
 30 مرداد 1398
  84  
تکنیک دکمه نامرئی در طراحی سایت امروزه توجه اکثر طراحان سایت به سوی طراحی‌های ظریف و ساده جلب ...
 84 
تکنیک دکمه نامرئی در طراحی سایت امروزه توجه ...
30 مرداد 1398
 28 مرداد 1398
  617  
کارشناس نرم افزار CRM، مسئولیت هماهنگی با مدیریت ارشد و مدیران ذینفع راهم بعهده دارد. شناسایی عوامل ...
 617 
کارشناس نرم افزار CRM، مسئولیت هماهنگی با مدیریت ...
28 مرداد 1398
 28 مرداد 1398
  83  
کنجکاوی کارآفرینان بزرگ وظیفه دارند مشکلات جدید را کشف کنند، فرصت‌های پنهان را شناسایی کنند، ...
 83 
کنجکاوی کارآفرینان بزرگ وظیفه دارند مشکلات ...
28 مرداد 1398
سه شنبه, 11 ارديبهشت 1397, 12:11 ب ظ نوشته شده توسط آقای 
منتشر شده در اپلیکیشن

تلگرام فیلتر شد، اما چرا نمی‌توان به پیام‌رسان‌های داخلی اعتماد کرد؟ ویژه

تلگرام فیلتر شده است و بحث پیام‌رسان‌های داخلی در یک قدمی جایگزین شدن است، اما به دلیل سواستفاده از قدرت، عدم قانونگذاری روشن، نظارت سلیقه‌ای و به طور کلی بی‌قانونی نمی‌توان به پیام‌رسان‌های داخلی مانند سروش، ویسپی، ایتا و … اعتماد کرد.

با فیلتر شدن کامل تلگرام بحث ایجاد نسخه های جایگزین داخلی جدی شده و برخی تلاش می کنند نسخه مورد نظر خود را جایگزین کنند. چندی پیش بحث جایگزین شدن ویسپی با تلگرام مطرح بود که پس از علنی شدن نقش یکی از وزرای مرتبط در دولت حسن روحانی در ماجرا؛ داستان در نطفه خفه شد و حالا روز از نو و روزی از نو. تفاوت اصلی پیام رسان های خارجی و داخلی در شفافیت و ابهام آنها نهفته است که عملا باعث غیرقابل اعتماد شدن بدیل های داخلی می شود. در حالیکه در نسخه های غربی ضریب بسیار بالایی از شفافیت و قوانین موثر که با دستگاه قضائی سالم ضمانت می شود وجود دارد، اما در مورد فضای مجازی در داخل هزار توی تاریک و پرابهامی وجود دارد که باعث می شود نتوان به آنها اعتماد کرد.

امکان سواستفاده از پیام رسان های داخلی متاسفانه بسیار بالا است و معلوم نیست در صورت متضرر شدن؛ کاربر باید به کجا مراجعه کند. اما در کشورهای غربی نظام قضائی نشان داده است که از استقلال و سلامت قابل توجهی برخوردار است و توانسته اعتماد مردم را جلب کند. حذف ویدیوهای محمد خاتمی، محمود احمدی نژاد و همچنین اسفندیار رحیم مشایی چهره نزدیک به احمدی نژاد از آپارات نشان داد که ترجیحات سیاسی به راحتی به صورتی غیرشفاف می تواند کاربرانی در حد روسای جمهور پیشین را در فضای مجازی در تنگنا قرار دهد. درحالیکه سوال بی پاسخ این است که آپارات با دستور چه کسی و با چه مکانیسم قانونی این کار را کرده است. این سوال هرگز به جواب منتهی نمی شود.

در حالیکه در شبکه یوتیوب انبوهی از فیلم های ضدسرمایه داری و ضدصهیونیستی و یا علیه مقام های سیاسی رده بالا وجود دارد و کسی آنها را حذف نمی کند، اما در مورد نسخه ایرانی آن یعنی آپارات چه بسا یک قدرتمند سیاسی با یک تلفن محتوای زیادی را که به صورت سلیقه ای مضر تشخیص داده از شبکه حذف کند. به تازیگی نسحه ایرانی دیگری به نام ایتا با طراحی کپی شده از تلگرام در دسترس کاربران قرار گرفته که اگرچه به دلیل تقلید از تلگرام بهتر از نسخه های پرایرادی مانند سروش است، اما مشکل فقط طراحی نیست و موضوع به اعتماد مربوط می شود.

در ایران؛ عدم وجود قوانین مشخص که با یک دستگاه قضائی سالم ضمانت شود عملا باعث می شود نتوان به شبکه های پیام رسان داخلی اعتماد کرد و به همین دلیل فیلتر کردن تلگرام تنها یک قسمت از داستان است و قسمت دوم به جایگزین داخلی مربوط می شود که چاره ای برای آن اندیشیده نشده است.

و در پایان این سؤالات به ذهن می‌رسد که:

1)چرا مانند دیگر نرم‌افزارها و پیام‌رسان‌های مطرح دنیا، اطلاعات کامل و مشخصی از شرکت‌های سازنده پیام‌رسان‌های داخلی در دسترس قرار نمیگیرد؟

2)طراح اصلی و ایده پرداز این اپلیکیشن‌ها چه کسانی می‌باشند؟

3)چرا سازمان نظام صنفی رایانه کشور، موضع روشنی در قبال این پیام‌رسان‌ها ندارد؟

و خیلی از سؤالات و ابهامات دیگر که متأسفانه پاسخی برای هیچکدام وجود ندارد.

بازدید: 714 بار
رأی دهید
(4 رأی)
panda corp

احمد محبوبی یک برنامه نویس خلاق است، دانش آموخته‌ی دانشگاه آزاد اسلامی در رشته مهندس کامپیوتر نرم افزار. شدیداً علاقه مند به دستکاری بازی‌های رایانه‌ای کد باز است، اوقات فراغت خود را با بازی‌های رایانه‌ای سپری می‌کند. از نظر او تماشای تلویزیون بیهوده ترین کار دنیاست.

برای ارسال نظرات وارد شوید

آدرس

تهران، خیابان فاطمی غربی، خیابان پروین، انتهای بن‌بست نادر، ساختمان اداری نیلوفر (پلاک 29)، واحد 5

ما را در صفحات مجازی دنبال کنید.

عضویت در خبرنامه

تماس با ما

 تلفن: 66912207، 66912198، 66912231

 فکس: 66569549

JoomShaper