“برنامه‌ای است در سطح بالایی از فعالیت‌هایی که توسط مردم تنظیم می‌شود و فرآیندها و تکنولوژی‌هایی که برای بدست آوردن اهداف مرتبط با مشتری مورد استفاده قرار می‌گیرد” توسعه و گسترش استراتژی نرم افزار CRM با یک تحلیل موقعیتی و تحلیلی آغاز می‌شود. این تحلیل و بررسی برای توصیف، فهم و ارزیابی استراتژی مشتری جاری به وجود می‌آید. این امر به داشتن یک چارچوب سازمانی برای راهنمایی تحلیل و بررسی شما کمک می‌کند. این نمونه ی پیچیده‌ای از CRM ممکن است در اینجا کمک کند، چارچوب مفید دیگری که در اینجا مطرح
CRM
کارشناس نرم افزار CRM، مسئولیت هماهنگی با مدیریت ارشد و مدیران ذینفع راهم بعهده دارد. شناسایی عوامل پیش برنده و بازدارنده استقرار سیستم ارتباط با مشتری هم توسط کارشناس مدیریت ارتباط با مشتری کارشناس CRM انجام می‌شود. آخرین کاری که در مرحله پیش از استقرار باید به راهنمایی مشاور، توسط کارشناس مدیریت ارتباط با مشتری و با تصمیم مدیریت انجام شود، انتخاب نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری یا نرم افزار سی ار ام و برنامه ریزی استقرار آن است. در مرحله استقرار، کارشناس مدیریت ارتباط با مشتری؛
CRM
در اوایل دهه 1990، بازاریابی پایگاه داده به اتوماسیون نیروی فروش تبدیل شد. چارچوب نرم افزار CRM به مدیریت مخاطبان، سرپرست‌ها و مدیران فرصت ردیابی معاملات در یک سازمان را تقویت می‌کند. اصطلاح "مدیریت ارتباط با مشتری" در سال 1995 به وجود آمد. از سال 1995 تا سال 1997، نرم افزار CRM از راه حل های مشتری به برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) منتهی شد که شامل عملیات تجاری مانند برنامه ریزی، تولید و حمل و نقل علاوه بر فروش، بازاریابی و توابع پرداخت. اواخر دهه 1990 CRM به صورت آنلاین (تحت وب) راه
CRM
 02 شهریور 1398
  138  
طراحی سایت استاتیک با استفاده از HTML به طراحی صفحات می‌پردازند و توسط طراح داده‌ها را وارد ...
 138 
طراحی سایت استاتیک با استفاده از HTML به طراحی ...
02 شهریور 1398
 30 مرداد 1398
  4632  
“برنامه‌ای است در سطح بالایی از فعالیت‌هایی که توسط مردم تنظیم می‌شود و فرآیندها و تکنولوژی‌هایی که ...
 4632 
“برنامه‌ای است در سطح بالایی از فعالیت‌هایی که ...
30 مرداد 1398
 30 مرداد 1398
  163  
برنامه‌های رقابتی باید شامل چه مواردی باشد؟ در هر استراتژی که تدوین می‌شود‌، نقش رقبا و طراحی ...
 163 
برنامه‌های رقابتی باید شامل چه مواردی باشد؟ در ...
30 مرداد 1398
 30 مرداد 1398
  151  
به صرفه بودن کاهش هزینه‌های بازاریابی از جمله کارکردهایی است که اینترنت و فضاهای مجازی امکان آن ...
 151 
به صرفه بودن کاهش هزینه‌های بازاریابی از جمله ...
30 مرداد 1398
 30 مرداد 1398
  139  
تحلیل وضعیت وب سایت در حقیقت اولین کاری که باید انجام دهید این است که عملکرد وب سایت خود را ...
 139 
تحلیل وضعیت وب سایت در حقیقت اولین کاری که ...
30 مرداد 1398
 30 مرداد 1398
  142  
تکنیک دکمه نامرئی در طراحی سایت امروزه توجه اکثر طراحان سایت به سوی طراحی‌های ظریف و ساده جلب ...
 142 
تکنیک دکمه نامرئی در طراحی سایت امروزه توجه ...
30 مرداد 1398
 28 مرداد 1398
  885  
کارشناس نرم افزار CRM، مسئولیت هماهنگی با مدیریت ارشد و مدیران ذینفع راهم بعهده دارد. شناسایی عوامل ...
 885 
کارشناس نرم افزار CRM، مسئولیت هماهنگی با مدیریت ...
28 مرداد 1398
 28 مرداد 1398
  137  
کنجکاوی کارآفرینان بزرگ وظیفه دارند مشکلات جدید را کشف کنند، فرصت‌های پنهان را شناسایی کنند، ...
 137 
کنجکاوی کارآفرینان بزرگ وظیفه دارند مشکلات ...
28 مرداد 1398
سه شنبه, 30 آبان 1396, 4:20 ب ظ نوشته شده توسط آقای 
منتشر شده در فروش

مفاهیمی که هر بازاریاب باید با آن‌ها آشنا باشد(بازاریابی آنلاین) ویژه

در دهه گذشته با پیشرفت گسترده تجارت الکترونیک بحث بازاریابی اینترنتی از اهمیت ویژه ای برخوردار شده است، از این رو متخصصین این حوزه را مجاب به یادگیری راه و روش های مختلف در این حوزه کرده، که مستلزم آشنایی با مفاهیم اولیه بازاریابی اینترنتی است. در زیر چند اصطلاح عمومی بازاریابی آنلاین که هر بازاریابی باید با آن آشنا شود را مطرح می‌کنیم:

 

 

مدیریت ارتباط با مشتری(CRM): واژه CRM مخفف کلمات Customer Relationship Management به معنی مدیریت ارتباط با مشتری است. CRM به فرآیندها و فناوری‌هایی اشاره می‌کند که کسب‌وکار برای مدیریت تماس و روابط خود با مشتریان از آن‌ها استفاده می‌کند.

 

کلمات کلیدی(Keywords): کلمات کلیدی کلماتی هستند که یک جسجوگر به هنگام جستجوی آنلاین از آن‌ها استفاده می‌کند. کلمات کلیدی یک روش عمومی هستند که ارتباط بین وب‌سایت و موتورهای جستجو را برقرار می‌کنند.

 

صفحه فرود (لندینگ پیج): صفحه‌ای در یک وب‌سایت که کاربران پس از کلیک بر روی یک لینک به آن می‌رسند. صفحات فرود اغلب برای رویدادها، وبینارها، خبرنامه‌ها و غیره استفاده می‌شوند.

 

متریک‌ها(Metrics): متریک‌ها برای بررسی عملکرد برخی از جنبه‌های کسب‌وکار استفاده می‌شوند. به عنوان مثال نرخ بازگشت سرمایه‌گذاری(ROI) یک متریک است.

 

پرداخت به ازای هر کلیک(PPC): پرداخت به ازای هر کلیک به مدلی از تبلیغات اینترنتی گفته می‌شود که هزینه‌ی تبلیغات براساس کلیک‌های بازدیدکنندگان محاسبه می‌شود. به عنوان مثال گوگل ادوردز یک تبلیغ PPC است.

 

نرخ بازگشت سرمایه(ROI): نرخ بازگشت سرمایه‌گذاری در کسب‌وکار متریکی برای اندازه‌گیری است و به یک سرمایه‌گذار اجازه می‌دهد تا عملکرد سرمایه‌گذاری را ارزیابی و مقایسه کند. امروزه توسط بازاریابان برای اندازه‌گیری و تجزیه و تحلیل میزان موثر بودن تاکتیک‌های تبلیغاتی استفاده می‌شود.

 

بهینه‌سازی موتورهای جستجو(SEO): یک تکنیک بازاریابی برای بهینه‌سازی وب‌سایت که شانس شما را برای بودن در نتایج بالای یک موتور جستجو افزایش می‌دهد. عوامل بسیاری روی سئو تاثیرگذار هستند از جمله محتوا، متاتگ‌ها، کلمات کلیدی، ساختار و غیره.

 

رسانه‌های اجتماعی(Social media): یک ابزار و بستر آنلاینی است که به کاربران بر روی اینترنت ارتباط برقرار کنند و محتوای خود را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند. تعدادی از رسانه‌های اجتماعی محبوب عبارتند از فیسبوک، توئیتر و غیره.

 

ارزش اصلی کسب‌وکار(Value Proposition Statement): یک بیانیه نوشته شده از ویژگی‌های اساسی یک برند، به عبارت دیگر آن طرحی برای بازاریابی و توسعه یک برند است.

 

بازاریابی ویروسی(Viral Marketing): روشی برای ارتقا محصول است که متکی بر واژه دهان به دهان است. بازاریابی ویروسی باعث می‌شود کاربر یک پیام را به کاربر دیگر عبور دهد.

بازدید: 627 بار
رأی دهید
(1 رأی)
امیرسجاد یوسفی

امیرسجاد یوسفی، یک آی تی مَن است. او فارغ التحصیل رشته فناوری اطلاعات (IT) در دانشگاه آزاد اسلامیست. او در زمینه برنامه نویسی تحت وب و همچنین تجارت الکترونیک فعالیت می‌کند و با ارائه راهکارهای نوآورانه و خلاقانه برای گسترش هرچه بیشتر این حوزه در کشور عزیزمان تلاش می‌کند.

برای ارسال نظرات وارد شوید

آدرس

تهران، خیابان فاطمی غربی، خیابان پروین، انتهای بن‌بست نادر، ساختمان اداری نیلوفر (پلاک 29)، واحد 5

ما را در صفحات مجازی دنبال کنید.

عضویت در خبرنامه

تماس با ما

 تلفن: 66912207، 66912198، 66912231

 فکس: 66569549

JoomShaper