فروش مکانیزه این امکان باعث هماهنگی و برنامه ریزی قراردادهای کاری ما بین مشتریان، تیم فروش و دیگر همکاران سازان می‌شود و به سرعت کار‌های مهم و ضروری را فهرست می‌کند، صورت حساب الکترونیکی تهیه و ارسال می‌کند و داده‌های مشتریان را به طرق مختلف از پایگاه داده دریافت می‌کنند. همچنین از اقدامات و عملیات گزارش ایجاد می کند و قادر به تهیه‌ی گزارش از عملکرد کارمندان است. بازاریابی مکانیزه این امکان باعث می‌شود فاصله میان سازمان با مشتری را از بین ببرد به طوری که بازاریاب با استفاده از شبکه‌های
CRM
یک سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) باید کار شما را آسان ­تر نماید نه سخت ­تر، بنابراین شما باید به ابزار مورد استفاده فعلی خود و اینکه آیا می­ خواهید که با سی ار ام ادغام شود یا نه، فکر کنید. اگر به یک پلتفرم اتوماسیون بازاریابی تکیه کرده ­اید، ادغام با یک نرم افزار CRM راه­ حلی اساسی می­ باشد. شما می­ توانید همکاری بین بازاریابی و فروش را افزایش دهید و به تصویر کامل‌تری از مشتریان و مشتریان بالقوه خود از طریق ادغام این دو، دست یابید. اگر در فکر استفاده از پلتفرم ­های شبکه ­های اجتماعی یا
CRM
سودتان را افزایش می‌دهد ثابت شده است که استفاده از نرم افزار CRM نتایج مثبتی را نظیر تاثیر مستقیم بر افزایش سودآوری، به دنبال داشته است. مشتریان را شناسایی و گروه بندی می‌کند این سیستم به شما کمک می‌کند تا مشتریان جدید را به آسانی و با سرعت بیشتر شناسایی کرده و به درستی گروه بندی کنید. با تمرکز بر مشتریان درست، موارد فروش را می‌توان بر اساس آنکه احتمال موفقیت کدام بیشتر است، اولویت بندی کرد. با ذخیره کامل و صحیح اطلاعات مشتریان در یک پایگاه داده مرکزی، تمرکز بخش بازاریابی و فروش
CRM
 26 اسفند 1397
  8  
رفتار مناسب داشته باشید بدون داشتن رفتار مناسب، حتی بهترین کلمات برای معذرت خواهی مناسب نیستند. ...
 8 
رفتار مناسب داشته باشید بدون داشتن رفتار مناسب، ...
26 اسفند 1397
 26 اسفند 1397
  10  
سبک‌های ایده آل گرایانه بر اساس اصول بازاریابی در این سبک از تصمیم گیری، مشتریان بیشتر تمایل ...
 10 
سبک‌های ایده آل گرایانه بر اساس اصول بازاریابی ...
26 اسفند 1397
 26 اسفند 1397
  9  
اگر شما در صفحات خود از لینک استفاده نکرده باشید صفحات شما مانند کوچه‌های بمبستی است که انتهای ...
 9 
اگر شما در صفحات خود از لینک استفاده نکرده باشید ...
26 اسفند 1397
 25 اسفند 1397
  10  
امروزه اکثر صاحبان کسب و کار تمایل دارند تا کسب و کار خود را از حال و هوای فیزیکی به اینترنتی تغییر ...
 10 
امروزه اکثر صاحبان کسب و کار تمایل دارند تا کسب و ...
25 اسفند 1397
 25 اسفند 1397
  11  
فروش به درآمدزایی منجر می‌شود و درآمد، رشد را تقویت می‌کند. آیا شما باید فروش را نخستین اولویت خود ...
 11 
فروش به درآمدزایی منجر می‌شود و درآمد، رشد را ...
25 اسفند 1397
 25 اسفند 1397
  10  
توجه خاص به مشتریان بالقوه باید نوع نگاه خود را عوض کنید. حتماً تمامی افرادی که اکنون جزو مشتریان ...
 10 
توجه خاص به مشتریان بالقوه باید نوع نگاه خود را ...
25 اسفند 1397
 25 اسفند 1397
  8  
یک سئو کار، می‌بایست با دانش و امکاناتی که در اختیار دارد، روش‌های صحیحی برای موفقیت در سئو سایت و ...
 8 
یک سئو کار، می‌بایست با دانش و امکاناتی که در ...
25 اسفند 1397
 22 اسفند 1397
  57  
فروش مکانیزه این امکان باعث هماهنگی و برنامه ریزی قراردادهای کاری ما بین مشتریان، تیم فروش و دیگر ...
 57 
فروش مکانیزه این امکان باعث هماهنگی و برنامه ...
22 اسفند 1397
چهارشنبه, 20 تیر 1397, 1:53 ب ظ نوشته شده توسط آقای 
منتشر شده در CRM

چگونه یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) خوب انتخاب کنیم؟ ویژه

برای انتخاب درست نرم افزار CRM از هفت گام زیر استفاده کنید:

1- آیا اصلا شما به نرم افزار CRM نیاز دارید؟

اولین سوالی که باید از خودتان بپرسید این است که آیا شما واقعا به نرم افزار CRM نیاز دارید؟ یا نه، فقط به این خاطر که زیاد در مورد این ابزار شنیده‌اید می‌خواهید به سراغ آن بروید.

به عنوان مثال اگر شما به مشتریان محدود (زیر 10 شرکت) خدمات ارائه می‌دهید، به احتمال زیاد به این نرم افزار نیاز ندارید.
اگر شما به این نرم افزار نیاز نداشته باشید و آن را تهیه کنید، فارغ از هزینه آن، ابزاری بی کاربرد به کسب و کارتان اضافه می‌کنید. همین موضوع به تنهایی مشکلات زیادی می‌تواند برای شما به وجود آورد.

2- هدف خود را برای خرید CRM تعیین کنید؟

هدف دقیق خود را از خرید این نرم افزار مشخص کنید. اگر با هدف برای کسب و کارتان هزینه کنید، چه در خرید نرم افزار CRM و چه در خریدهای دیگر، انتخاب های هوشمندانه تری خواهید داشت. این خریدها از گوشی موبایل گرفته تا ماشین و خانه را شامل می شود.

در این مرحله بسیار مهم است که شما نیازمندی‌های کسب و کارتان را شناسایی کنید. بعد از آن، با توجه به نیازهای کسب و کارتان، هدف دقیقِ خود از خرید CRM را مشخص کنید. وقتی که اهداف و نیازهای خود را مشخص کردید، آنها را لیست و سعی کنید چند بار این اهداف و نیازمندی ها را هرس کنید. در هر ردیف از لیست این سوال‌ها را از خودتان بپرسید: «این واقعا هدف من است؟ آیا این نیازمندی واقعیِ من است؟ آیا می‌توانم حذفش کنم؟» همه می دانیم درختانِ خوب هَرَس شده، میوه‌های درشت تر و خوشمزه‌تری تولید می‌کنند.

3- نرم افزار با پرداخت ماهیانه (Cloud CRM) یا نرم افزار یک بار خرید (On Premise)

در سال 2018 فقط 12 درصد از نرم افزارهای خریداری شده در دنیا از نوع نرم افزارهای با پرداخت ماهیانه و 88 درصد از نرم افزارها یک بار خرید بودند. این عدد در سال 2014 تقریبا برعکس شد یعنی 87 درصد از نرم افزارهای خریداری شده با پرداخت ماهیانه بودند و فقط 13 درصد از نرم افزارها یک بار خرید بودند!

4- به آن‌هایی بیشتر پول بدهید که به شما امکانات کمتری می‌دهند

بعد از سه گام اول شما دانش درستی برای انتخاب نرم افزار CRM مورد نیاز خود خواهید داشت. احتمالا شما هم آب‌میوه گیری چند ده کاره‌ای در انبارِ خانه خود داشته باشید که به کارتان نمی‌آید. اما روی کابینت آشپزخانه‌تان آب پرتغال‌گیری یک کارهای قرار دارد که بیشترین استفاده تان از آن است.

ماجرا خیلی ساده است. ابزارهایی که امکانات کمتر را با کیفیت بهتر ارائه می‌کنند، بیشتر استفاده می‌شوند. از آن طرف ابزارهایی که امکانات بیشتر دارند، بیشتر برای خرید جذابیت ایجاد می‌کنند.

5- هر چقدر نرم افزار ساده تر، احتمال موفقیتش بیشتر

ابزارهای ساده‌تر در حوزه فروش کاربردی‌تر هستند. هر نرم افزاری را که می‌خواهید خرید کنید از فروشنده آن سوال کنید چقدر طول می کشد تا نرم افزار را آموزش ببینم؟ اگر این زمان از نیم ساعت بیشتر بود، بهتر است در خرید آن نرم افزار تعلل کنید.

CRM قرار است در بخش هیجان انگیز و شلوغِ فروش استفاده شود، اگر ساده نباشد قابل استفاده نخواهد بود. با این نرم افزار قرار است کارِ کارمندان فروش، کمتر و زمان آن ها برای فروش بیشتر شود. اگر کار کردن با آن، ساده نباشد این اتفاق نخواهد افتاد. پس دقت کنید به سراغ نرم افزاری بروید که به شکل قابل توجهی ساده باشد.

6- نسخه آزمایشی نرم افزار را با جدیت امتحان کنید

در این گام احتمالا شما نرم افزار مورد نظر خود را انتخاب کرده اید. برای خرید عجله نکنید، اول امتحاناش کنید. Show room ها برای همین منظور درست شده اند. در این فضاها محصولی که می‌خواهید بخرید را قبل از خرید امتحان می‌کنید.

7- همه باید بدانند زمانی کار را انجام شده می‌دانیم که در CRM ثبت شده باشد.

در این مرحله شعارِ زیر را برای همیشه به خاطر بسپارید: «زمانی کاری انجام شده به حساب خواهد آمد که در CRM ثبت شود!»

رأی دهید
(0 رأی)
برای ارسال نظرات وارد شوید

آدرس

تهران، خیابان فاطمی غربی، خیابان پروین، انتهای بن‌بست نادر، ساختمان اداری نیلوفر (پلاک 29)، واحد 5

ما را در صفحات مجازی دنبال کنید.

عضویت در خبرنامه

تماس با ما

 تلفن: 66912207، 66912198، 66912231

 فکس: 66569549

JoomShaper