همه کسب‌وکارها بر اساس روابط عمیق با مشتری، آغاز به کار می‌کنند. شما، به‌عنوان یک فروشنده، با افرادی که به محصول شما نیاز دارند ارتباط برقرار می‌کنید. بااین‌حال، زمانی که شرکت شما پیشرفت می‌کند، این ارتباطات تجاری هم پیچیده‌تر می‌شود. در این شرایط دیگر ارتباط شما، یک معامله ساده بین خریدار و فروشنده نیست. در‌واقع شما به مرور زمان شروع به مدیریت روابطی می‌کنید که با شرکت‌های مختلف برقرار کرده‌اید. بنابرین نیاز دارید که اطلاعات مربوطه را در اختیار گروه‌های مختلفی قرار دهید که در سازمان شما
CRM
از آنجایی که موضوع مدیریت ارتباط با مشتری در دهه‌های اخیر به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های شرکت‌های بزرگ و موفق تبدیل شده است، یک تحقیق جامع در مورد آن انجام شده است و نتایج این تحقیق یافته‌های جالبی داشته است. در این پژوهش، با شرکت‌هایی که از نرم افزار crm استفاده کرده‌اند، مصاحبه شده و به آن‌ها پرسشنامه هم داده شده است. هدف از این پژوهش هم این بود که آیا اصلاً استفاده از CRM فایده‌ای برای شرکت داشته است یا نه و اگر مفید بوده است، دقیقاً چه کاری برای شرکت کرده است 67 درصد از شرکت‌هایی که از
CRM
داشتن آمار کسب و کار و اینکه هر کارمند در طول هفته یا ماه یا سال چقدر به هدف خودش رسیده و در کل چه کارهایی کرده یکی از مهم‌ترین پیش‌نیازهای گسترش و موفقیت هر کسب و کاری است. چرا؟ چون اینآمار و ارقام دقیقاً مثل یک نقشه عمل می‌کنند و به شما نشان می‌دهند که در این مدتی که گذشته است چه کارهایی کرده‌اید، در چه کارهایی خوب بوده‌اید و در چه کارهایی نیاز به تقویت دارید. اگر شما بخواهید همه این آمار را بصورت دقیق و بدون اتلاف وقت داشته باشید، چه کاری از دستتان بر می‌آید؟ به نظر من بهترین کاری که
 20 آذر 1397
  3  
زمانی که صحبت از عوامل موثر در رتبه‌بندی نتیجه‌ی جستجو به میان می‌آید سه فاکتور اصلی محتوا، ساختار ...
 3 
زمانی که صحبت از عوامل موثر در رتبه‌بندی نتیجه‌ی ...
20 آذر 1397
 20 آذر 1397
  6  
آموزندگی و جذابیت بخش اصلی متن همان‌طور که می‌دانید قسمت اصلی متن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. ...
 6 
آموزندگی و جذابیت بخش اصلی متن همان‌طور که ...
20 آذر 1397
 20 آذر 1397
  7  
مدیرعامل‌ها به یک دلیل دیدگاه‌های مختلف در مورد عملکرد خود را در وب‌سایت‌هایی مثل Glassdoor مطالعه ...
 7 
مدیرعامل‌ها به یک دلیل دیدگاه‌های مختلف در مورد ...
20 آذر 1397
 20 آذر 1397
  3  
مهم‌ترین مسئله‌ایی که مدیران در پی‌گیری وظایف بازاریابی در شرکت‌ها با آن روبرو هستند این است که؛ ...
 3 
مهم‌ترین مسئله‌ایی که مدیران در پی‌گیری وظایف ...
20 آذر 1397
 20 آذر 1397
  4  
مؤسسه‌ی تحقیقاتی نیلسون می‌گوید اکثر مردم قبل از یک دقیقه، وب‌سایت شما را ترک می‌کنند. بنابراین ...
 4 
مؤسسه‌ی تحقیقاتی نیلسون می‌گوید اکثر مردم قبل از ...
20 آذر 1397
 19 آذر 1397
  9  
استفاده از سرویس گوگل مای بیزینس ثبت‌نام در این سرویس (Google My Business) بسیار ساده است و کمتر ...
 9 
استفاده از سرویس گوگل مای بیزینس ثبت‌نام در این ...
19 آذر 1397
 19 آذر 1397
  24  
همه کسب‌وکارها بر اساس روابط عمیق با مشتری، آغاز به کار می‌کنند. شما، به‌عنوان یک فروشنده، با ...
 24 
همه کسب‌وکارها بر اساس روابط عمیق با مشتری، آغاز ...
19 آذر 1397
 19 آذر 1397
  7  
صفحه اصلی قدرتمند داشته باشد صفحه اصلی سایت بسیار مهم است، زیرا باید مخاطب را در یک نگاه تحت ...
 7 
صفحه اصلی قدرتمند داشته باشد صفحه اصلی سایت ...
19 آذر 1397
چهارشنبه, 20 تیر 1397, 1:53 ب ظ نوشته شده توسط آقای 
منتشر شده در CRM

چگونه یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) خوب انتخاب کنیم؟ ویژه

برای انتخاب درست نرم افزار CRM از هفت گام زیر استفاده کنید:

1- آیا اصلا شما به نرم افزار CRM نیاز دارید؟

اولین سوالی که باید از خودتان بپرسید این است که آیا شما واقعا به نرم افزار CRM نیاز دارید؟ یا نه، فقط به این خاطر که زیاد در مورد این ابزار شنیده‌اید می‌خواهید به سراغ آن بروید.

به عنوان مثال اگر شما به مشتریان محدود (زیر 10 شرکت) خدمات ارائه می‌دهید، به احتمال زیاد به این نرم افزار نیاز ندارید.
اگر شما به این نرم افزار نیاز نداشته باشید و آن را تهیه کنید، فارغ از هزینه آن، ابزاری بی کاربرد به کسب و کارتان اضافه می‌کنید. همین موضوع به تنهایی مشکلات زیادی می‌تواند برای شما به وجود آورد.

2- هدف خود را برای خرید CRM تعیین کنید؟

هدف دقیق خود را از خرید این نرم افزار مشخص کنید. اگر با هدف برای کسب و کارتان هزینه کنید، چه در خرید نرم افزار CRM و چه در خریدهای دیگر، انتخاب های هوشمندانه تری خواهید داشت. این خریدها از گوشی موبایل گرفته تا ماشین و خانه را شامل می شود.

در این مرحله بسیار مهم است که شما نیازمندی‌های کسب و کارتان را شناسایی کنید. بعد از آن، با توجه به نیازهای کسب و کارتان، هدف دقیقِ خود از خرید CRM را مشخص کنید. وقتی که اهداف و نیازهای خود را مشخص کردید، آنها را لیست و سعی کنید چند بار این اهداف و نیازمندی ها را هرس کنید. در هر ردیف از لیست این سوال‌ها را از خودتان بپرسید: «این واقعا هدف من است؟ آیا این نیازمندی واقعیِ من است؟ آیا می‌توانم حذفش کنم؟» همه می دانیم درختانِ خوب هَرَس شده، میوه‌های درشت تر و خوشمزه‌تری تولید می‌کنند.

3- نرم افزار با پرداخت ماهیانه (Cloud CRM) یا نرم افزار یک بار خرید (On Premise)

در سال 2018 فقط 12 درصد از نرم افزارهای خریداری شده در دنیا از نوع نرم افزارهای با پرداخت ماهیانه و 88 درصد از نرم افزارها یک بار خرید بودند. این عدد در سال 2014 تقریبا برعکس شد یعنی 87 درصد از نرم افزارهای خریداری شده با پرداخت ماهیانه بودند و فقط 13 درصد از نرم افزارها یک بار خرید بودند!

4- به آن‌هایی بیشتر پول بدهید که به شما امکانات کمتری می‌دهند

بعد از سه گام اول شما دانش درستی برای انتخاب نرم افزار CRM مورد نیاز خود خواهید داشت. احتمالا شما هم آب‌میوه گیری چند ده کاره‌ای در انبارِ خانه خود داشته باشید که به کارتان نمی‌آید. اما روی کابینت آشپزخانه‌تان آب پرتغال‌گیری یک کارهای قرار دارد که بیشترین استفاده تان از آن است.

ماجرا خیلی ساده است. ابزارهایی که امکانات کمتر را با کیفیت بهتر ارائه می‌کنند، بیشتر استفاده می‌شوند. از آن طرف ابزارهایی که امکانات بیشتر دارند، بیشتر برای خرید جذابیت ایجاد می‌کنند.

5- هر چقدر نرم افزار ساده تر، احتمال موفقیتش بیشتر

ابزارهای ساده‌تر در حوزه فروش کاربردی‌تر هستند. هر نرم افزاری را که می‌خواهید خرید کنید از فروشنده آن سوال کنید چقدر طول می کشد تا نرم افزار را آموزش ببینم؟ اگر این زمان از نیم ساعت بیشتر بود، بهتر است در خرید آن نرم افزار تعلل کنید.

CRM قرار است در بخش هیجان انگیز و شلوغِ فروش استفاده شود، اگر ساده نباشد قابل استفاده نخواهد بود. با این نرم افزار قرار است کارِ کارمندان فروش، کمتر و زمان آن ها برای فروش بیشتر شود. اگر کار کردن با آن، ساده نباشد این اتفاق نخواهد افتاد. پس دقت کنید به سراغ نرم افزاری بروید که به شکل قابل توجهی ساده باشد.

6- نسخه آزمایشی نرم افزار را با جدیت امتحان کنید

در این گام احتمالا شما نرم افزار مورد نظر خود را انتخاب کرده اید. برای خرید عجله نکنید، اول امتحاناش کنید. Show room ها برای همین منظور درست شده اند. در این فضاها محصولی که می‌خواهید بخرید را قبل از خرید امتحان می‌کنید.

7- همه باید بدانند زمانی کار را انجام شده می‌دانیم که در CRM ثبت شده باشد.

در این مرحله شعارِ زیر را برای همیشه به خاطر بسپارید: «زمانی کاری انجام شده به حساب خواهد آمد که در CRM ثبت شود!»

رأی دهید
(0 رأی)
برای ارسال نظرات وارد شوید

آدرس

تهران، خیابان فاطمی غربی، خیابان پروین، انتهای بن‌بست نادر، ساختمان اداری نیلوفر (پلاک 29)، واحد 5

ما را در صفحات مجازی دنبال کنید.

عضویت در خبرنامه

تماس با ما

 تلفن: 66912207، 66912198، 66912231

 فکس: 66569549

JoomShaper