یک تیم فروش فعال حجم زیادی از اطلاعات را تولید میکند. این اطلاعات همگی در یادداشت‌ها، لپ تاپ‌ها و حافظه افرا تیم ذخیره می‌گردد. جزییات آن ممکن است مفقود شود، ممکن است امور مشتریان بر اساس الویت‌هایشان به درستی پیگیری نشود. مدیریت ارتباط با مشتری مدیریت ارتباط با مشتری یک استراتژی برای مدیریت روابط و تعاملات سازمان با مشتریان و مشتریان بالقوه می‌باشد که  به سودآوری سازمان کمک می کند. نرم افزار CRM به شما کمک می کند بر روابطتان با مشتریان، استفاده کنندگان خدماتتان، عرضه کنندگان و کارنان
CRM
بنابراین، چالش موجود تشخیص این نکته است که چه زمانى نرم افزار CRM یک سرمایه گذارى مناسب است و چگونه مى‌توان آن را موفقیت آمیز اجرا کرد نرم افزار CRM در صنایعى با داده‌هاى غنى مانند بانکدارى، کارت‌هاى اعتبارى، بیمه و مخابرات، بیشترین توجیه و در بازارهاى مصرفى انبوه که کالاهایى با قیمت پایین به فروش مى‌رسند کمترین توجیه را دارد. براى تصمیم گیرى درباره‌ى اینکه آیا باید سرمایه گذارى در سامانه‌ى سی ار ام پرهزینه‌اى صورت گیرد یا خیر، آنچه را که رویال بانک در کانادا انجام داد در نظر بگیرید. این
CRM
CRM یا مدیریت ارتباط با مشتری، یکى از بهترین توسعه‌هاى جدید بازاریابى در سال‌هاى اخیر است. شرکت هر چه درباره‌ى مشتریان فعلى و مشتریان بالقوه‌اش اطلاعات بیشترى داشته باشد مى‌تواند رقابت اثر بخش‌ترى داشته باشد. این مسأله حداقل از لحاظ نظرى صحت دارد. نرم افزار CRM به عنوان یک پدیده‌ى فناورانه‌ى جدید به فروش رسید که امکان دقت بیشتر در تشخیص مشتریان بالقوه و ارائه‌ى محصولات را فراهم مى‌کرد. بسیارى از شرکت‌ها میلیون دلار براى جمع آورى داده سرمایه گذارى مى‌کردند و در نهایت متوجه مى‌شدند که
CRM
 04 مهر 1397
  0  
یک تیم فروش فعال حجم زیادی از اطلاعات را تولید میکند. این اطلاعات همگی در یادداشت‌ها، لپ تاپ‌ها و ...
 0 
یک تیم فروش فعال حجم زیادی از اطلاعات را تولید ...
04 مهر 1397
 04 مهر 1397
  2  
بنابراین، چالش موجود تشخیص این نکته است که چه زمانى نرم افزار CRM یک سرمایه گذارى مناسب است و چگونه ...
 2 
بنابراین، چالش موجود تشخیص این نکته است که چه ...
04 مهر 1397
 03 مهر 1397
  12  
CRM یا مدیریت ارتباط با مشتری، یکى از بهترین توسعه‌هاى جدید بازاریابى در سال‌هاى اخیر است. شرکت هر ...
 12 
CRM یا مدیریت ارتباط با مشتری، یکى از بهترین ...
03 مهر 1397
 03 مهر 1397
  9  
برای ارائه یک دید کلی از فرآیند مدیریت فروش شما، شما نیاز به یک قیف فروش خوب دارید. یک قیف فروش، ...
 9 
برای ارائه یک دید کلی از فرآیند مدیریت فروش شما، ...
03 مهر 1397
 02 مهر 1397
  24  
استراتژی نرم افزار CRM بر پایه یک رویکرد سازمانی تعریف شده و نمی‌توان آن را محدود به واحدهایی مانند ...
 24 
استراتژی نرم افزار CRM بر پایه یک رویکرد سازمانی ...
02 مهر 1397
 02 مهر 1397
  15  
به گفته پیتر دراکر، هدف هر کسب و کار، ایجاد مشتری است. اما مهم تر از آن، حفظ این مشتریان و عمیق تر ...
 15 
به گفته پیتر دراکر، هدف هر کسب و کار، ایجاد مشتری ...
02 مهر 1397
 02 مهر 1397
  10  
پیاده سازی نرم افزار CRM در یک سازمان، مشابه هر پروژه دیگری الزامات خاص خود را دارد و ممکن است شما ...
 10 
پیاده سازی نرم افزار CRM در یک سازمان، مشابه هر ...
02 مهر 1397
 02 مهر 1397
  9  
در گذشته نرم افزار CRM تنها برای ثبت اطلاعات مشتریان و به عنوان یک نرم افزار عملیاتی در واحد فروش ...
 9 
در گذشته نرم افزار CRM تنها برای ثبت اطلاعات ...
02 مهر 1397
چهارشنبه, 20 تیر 1397, 1:53 ب ظ نوشته شده توسط آقای 
منتشر شده در CRM

چگونه یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) خوب انتخاب کنیم؟ ویژه

برای انتخاب درست نرم افزار CRM از هفت گام زیر استفاده کنید:

1- آیا اصلا شما به نرم افزار CRM نیاز دارید؟

اولین سوالی که باید از خودتان بپرسید این است که آیا شما واقعا به نرم افزار CRM نیاز دارید؟ یا نه، فقط به این خاطر که زیاد در مورد این ابزار شنیده‌اید می‌خواهید به سراغ آن بروید.

به عنوان مثال اگر شما به مشتریان محدود (زیر 10 شرکت) خدمات ارائه می‌دهید، به احتمال زیاد به این نرم افزار نیاز ندارید.
اگر شما به این نرم افزار نیاز نداشته باشید و آن را تهیه کنید، فارغ از هزینه آن، ابزاری بی کاربرد به کسب و کارتان اضافه می‌کنید. همین موضوع به تنهایی مشکلات زیادی می‌تواند برای شما به وجود آورد.

2- هدف خود را برای خرید CRM تعیین کنید؟

هدف دقیق خود را از خرید این نرم افزار مشخص کنید. اگر با هدف برای کسب و کارتان هزینه کنید، چه در خرید نرم افزار CRM و چه در خریدهای دیگر، انتخاب های هوشمندانه تری خواهید داشت. این خریدها از گوشی موبایل گرفته تا ماشین و خانه را شامل می شود.

در این مرحله بسیار مهم است که شما نیازمندی‌های کسب و کارتان را شناسایی کنید. بعد از آن، با توجه به نیازهای کسب و کارتان، هدف دقیقِ خود از خرید CRM را مشخص کنید. وقتی که اهداف و نیازهای خود را مشخص کردید، آنها را لیست و سعی کنید چند بار این اهداف و نیازمندی ها را هرس کنید. در هر ردیف از لیست این سوال‌ها را از خودتان بپرسید: «این واقعا هدف من است؟ آیا این نیازمندی واقعیِ من است؟ آیا می‌توانم حذفش کنم؟» همه می دانیم درختانِ خوب هَرَس شده، میوه‌های درشت تر و خوشمزه‌تری تولید می‌کنند.

3- نرم افزار با پرداخت ماهیانه (Cloud CRM) یا نرم افزار یک بار خرید (On Premise)

در سال 2018 فقط 12 درصد از نرم افزارهای خریداری شده در دنیا از نوع نرم افزارهای با پرداخت ماهیانه و 88 درصد از نرم افزارها یک بار خرید بودند. این عدد در سال 2014 تقریبا برعکس شد یعنی 87 درصد از نرم افزارهای خریداری شده با پرداخت ماهیانه بودند و فقط 13 درصد از نرم افزارها یک بار خرید بودند!

4- به آن‌هایی بیشتر پول بدهید که به شما امکانات کمتری می‌دهند

بعد از سه گام اول شما دانش درستی برای انتخاب نرم افزار CRM مورد نیاز خود خواهید داشت. احتمالا شما هم آب‌میوه گیری چند ده کاره‌ای در انبارِ خانه خود داشته باشید که به کارتان نمی‌آید. اما روی کابینت آشپزخانه‌تان آب پرتغال‌گیری یک کارهای قرار دارد که بیشترین استفاده تان از آن است.

ماجرا خیلی ساده است. ابزارهایی که امکانات کمتر را با کیفیت بهتر ارائه می‌کنند، بیشتر استفاده می‌شوند. از آن طرف ابزارهایی که امکانات بیشتر دارند، بیشتر برای خرید جذابیت ایجاد می‌کنند.

5- هر چقدر نرم افزار ساده تر، احتمال موفقیتش بیشتر

ابزارهای ساده‌تر در حوزه فروش کاربردی‌تر هستند. هر نرم افزاری را که می‌خواهید خرید کنید از فروشنده آن سوال کنید چقدر طول می کشد تا نرم افزار را آموزش ببینم؟ اگر این زمان از نیم ساعت بیشتر بود، بهتر است در خرید آن نرم افزار تعلل کنید.

CRM قرار است در بخش هیجان انگیز و شلوغِ فروش استفاده شود، اگر ساده نباشد قابل استفاده نخواهد بود. با این نرم افزار قرار است کارِ کارمندان فروش، کمتر و زمان آن ها برای فروش بیشتر شود. اگر کار کردن با آن، ساده نباشد این اتفاق نخواهد افتاد. پس دقت کنید به سراغ نرم افزاری بروید که به شکل قابل توجهی ساده باشد.

6- نسخه آزمایشی نرم افزار را با جدیت امتحان کنید

در این گام احتمالا شما نرم افزار مورد نظر خود را انتخاب کرده اید. برای خرید عجله نکنید، اول امتحاناش کنید. Show room ها برای همین منظور درست شده اند. در این فضاها محصولی که می‌خواهید بخرید را قبل از خرید امتحان می‌کنید.

7- همه باید بدانند زمانی کار را انجام شده می‌دانیم که در CRM ثبت شده باشد.

در این مرحله شعارِ زیر را برای همیشه به خاطر بسپارید: «زمانی کاری انجام شده به حساب خواهد آمد که در CRM ثبت شود!»

رأی دهید
(0 رأی)
برای ارسال نظرات وارد شوید

آدرس

تهران، خیابان فاطمی غربی، خیابان پروین، انتهای بن‌بست نادر، ساختمان اداری نیلوفر (پلاک 29)، واحد 5

ما را در صفحات مجازی دنبال کنید.

عضویت در خبرنامه

تماس با ما

 تلفن: 66912207، 66912198، 66912231

 فکس: 66569549

JoomShaper