همه کسب‌وکارها بر اساس روابط عمیق با مشتری، آغاز به کار می‌کنند. شما، به‌عنوان یک فروشنده، با افرادی که به محصول شما نیاز دارند ارتباط برقرار می‌کنید. بااین‌حال، زمانی که شرکت شما پیشرفت می‌کند، این ارتباطات تجاری هم پیچیده‌تر می‌شود. در این شرایط دیگر ارتباط شما، یک معامله ساده بین خریدار و فروشنده نیست. در‌واقع شما به مرور زمان شروع به مدیریت روابطی می‌کنید که با شرکت‌های مختلف برقرار کرده‌اید. بنابرین نیاز دارید که اطلاعات مربوطه را در اختیار گروه‌های مختلفی قرار دهید که در سازمان شما
CRM
از آنجایی که موضوع مدیریت ارتباط با مشتری در دهه‌های اخیر به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های شرکت‌های بزرگ و موفق تبدیل شده است، یک تحقیق جامع در مورد آن انجام شده است و نتایج این تحقیق یافته‌های جالبی داشته است. در این پژوهش، با شرکت‌هایی که از نرم افزار crm استفاده کرده‌اند، مصاحبه شده و به آن‌ها پرسشنامه هم داده شده است. هدف از این پژوهش هم این بود که آیا اصلاً استفاده از CRM فایده‌ای برای شرکت داشته است یا نه و اگر مفید بوده است، دقیقاً چه کاری برای شرکت کرده است 67 درصد از شرکت‌هایی که از
CRM
داشتن آمار کسب و کار و اینکه هر کارمند در طول هفته یا ماه یا سال چقدر به هدف خودش رسیده و در کل چه کارهایی کرده یکی از مهم‌ترین پیش‌نیازهای گسترش و موفقیت هر کسب و کاری است. چرا؟ چون اینآمار و ارقام دقیقاً مثل یک نقشه عمل می‌کنند و به شما نشان می‌دهند که در این مدتی که گذشته است چه کارهایی کرده‌اید، در چه کارهایی خوب بوده‌اید و در چه کارهایی نیاز به تقویت دارید. اگر شما بخواهید همه این آمار را بصورت دقیق و بدون اتلاف وقت داشته باشید، چه کاری از دستتان بر می‌آید؟ به نظر من بهترین کاری که
 20 آذر 1397
  3  
زمانی که صحبت از عوامل موثر در رتبه‌بندی نتیجه‌ی جستجو به میان می‌آید سه فاکتور اصلی محتوا، ساختار ...
 3 
زمانی که صحبت از عوامل موثر در رتبه‌بندی نتیجه‌ی ...
20 آذر 1397
 20 آذر 1397
  6  
آموزندگی و جذابیت بخش اصلی متن همان‌طور که می‌دانید قسمت اصلی متن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. ...
 6 
آموزندگی و جذابیت بخش اصلی متن همان‌طور که ...
20 آذر 1397
 20 آذر 1397
  7  
مدیرعامل‌ها به یک دلیل دیدگاه‌های مختلف در مورد عملکرد خود را در وب‌سایت‌هایی مثل Glassdoor مطالعه ...
 7 
مدیرعامل‌ها به یک دلیل دیدگاه‌های مختلف در مورد ...
20 آذر 1397
 20 آذر 1397
  3  
مهم‌ترین مسئله‌ایی که مدیران در پی‌گیری وظایف بازاریابی در شرکت‌ها با آن روبرو هستند این است که؛ ...
 3 
مهم‌ترین مسئله‌ایی که مدیران در پی‌گیری وظایف ...
20 آذر 1397
 20 آذر 1397
  4  
مؤسسه‌ی تحقیقاتی نیلسون می‌گوید اکثر مردم قبل از یک دقیقه، وب‌سایت شما را ترک می‌کنند. بنابراین ...
 4 
مؤسسه‌ی تحقیقاتی نیلسون می‌گوید اکثر مردم قبل از ...
20 آذر 1397
 19 آذر 1397
  9  
استفاده از سرویس گوگل مای بیزینس ثبت‌نام در این سرویس (Google My Business) بسیار ساده است و کمتر ...
 9 
استفاده از سرویس گوگل مای بیزینس ثبت‌نام در این ...
19 آذر 1397
 19 آذر 1397
  24  
همه کسب‌وکارها بر اساس روابط عمیق با مشتری، آغاز به کار می‌کنند. شما، به‌عنوان یک فروشنده، با ...
 24 
همه کسب‌وکارها بر اساس روابط عمیق با مشتری، آغاز ...
19 آذر 1397
 19 آذر 1397
  7  
صفحه اصلی قدرتمند داشته باشد صفحه اصلی سایت بسیار مهم است، زیرا باید مخاطب را در یک نگاه تحت ...
 7 
صفحه اصلی قدرتمند داشته باشد صفحه اصلی سایت ...
19 آذر 1397
سه شنبه, 13 آذر 1397, 11:16 ق ظ نوشته شده توسط آقای 
منتشر شده در مدیریت

کارکنان خوب همیشه مدیران خوبی نمی‌شوند ویژه

مدیریت افراد، نیازمند بهره‌گیری از مهارت‌های انسان-محور خود است. ما همه از این مهارت‌ها برخوردار هستیم، اما تشویق به توسعه و پرورش آنها نشده‌ایم، زیرا ما بیشتر زندگی بزرگسالی خود را با تلاش برای بهتر بودن در حرفه‌ی انتخابی خود سپری کرده‌ایم.

انتقال به یک نقش مدیریتی معمولاْ نقطه‌ی عطفی در زندگی حرفه‌ای هر فرد محسوب می‌شود و نشانه‌ی به رسمیت شناختن و دیده شدن پتانسیل رهبری شما توسط شرکت است. اما در واقعیت، یک کارمند خوب به طور خودکار به یک رهبر خوب تبدیل نمی‌شود. این تغییر نیازمند یادگیری بسیاری از مهارت‌های جدید، گاهی اوقات از پایه و ابتدا است.

هنگامی‌که مدیران جدید در حال مبارزه و تقلا هستند، تیمشان نیز همین کار را انجام خواهند داد. احتمال از دست دادن کارکنان تحت نظر چنین مدیری زیاد است و هر چیزی در رابطه با جایگزینی کارکنان، هزینه‌بر است. آمار مربوط به هزینه‌ی جایگزینی و استخدام فرد جدید از ده‌ها هزار دلار تا ۱.۵ تا دو برابر حقوق سالانه‌ی کارکنان را شامل می‌شود.

اما آماری که بیشترین اهمیت را دارد، به‌طور گسترده یا به‌راحتی اندازه‌گیری نمی‌شود؛ مانند پیامدهای ناخواسته‌ی سلب کردن اعتماد به نفس یک مدیر جدید. این شخص از یک خبره با عملکرد بالا در حرفه‌ی تخصصی خود به یک رهبر مردد و شکست خورده تبدیل شده است و این اثر عمیقاْ احساس می‌شود. در نهایت، خلاص شدن از آن، هم برای فرد و هم برای سازمان سخت است.

اگر آنها بتوانند وضعیت را بهبود بخشیده و در سازمان ماندگار شوند، اغلب سالها طول می‌کشد تا اعتبار آنها دوباره بازیابی شود. اگر هم آنها خودشان سازمان را ترک کنند یا به علت عملکرد نامناسب مجبور به ترک سازمان شوند، احتمالاْ عادات بد مشابهی را در یک سازمان دیگر ایجاد کرده و همچنان به شکست می‌رسند. برای جلوگیری از این سناریو، باید مدیران جدید را برای موفق شدن در این مسیر آماده کنید.

بازدید: 10 بار
رأی دهید
(1 رأی)
برای ارسال نظرات وارد شوید

آدرس

تهران، خیابان فاطمی غربی، خیابان پروین، انتهای بن‌بست نادر، ساختمان اداری نیلوفر (پلاک 29)، واحد 5

ما را در صفحات مجازی دنبال کنید.

عضویت در خبرنامه

تماس با ما

 تلفن: 66912207، 66912198، 66912231

 فکس: 66569549

JoomShaper