CRM مشارکتی موجب تعامل‌های کارا و سازنده با مشتریان در طول تمام کانال‌های ارتباطی می‌گردد. درواقع با بهره‌گیری از مشارکت و همکاری اینترنتی، هزینه‌های خدمات مشتری را می‌توان کاهش داد. در این فن‌آوری نرم افزار CRM، با یکپارچه شدن مراکز تماس، تعامل چند کانالی با مشتریان انفرادی امکان‌پذیر می‌گردد. همچنین سازمان در عین تعامل با مشتری، درسته تبادل نگرش یکپارچه‌ای نسبت به مشتری به دست می‌آورد. به‌عنوان‌مثال، هنگامی ‌که یک مشتری با مرکز تماسی ارتباط تلفنی برقرار می‌کند، اطلاعات مشتری و تاریخچه
CRM
به گفته پیتر دراکر، هدف هر کسب و کار، ایجاد مشتری است. اما مهم‌تر از آن، حفظ این مشتریان و عمیق تر نمودن رابطه با آن‌ها است. در تحقیقات مشخص شده که بیشتر مشتریان پس از حداقل دو سال برای سازمان شما سودآور خواهند شد. به این دلیل که مشتریان جدید برای شما هزینه‌های زیادی دارند. مواردی مانند هزینه بازاریابی و تبلیغات، هزینه درک نیازها و انتظارت آن‌ها و هزینه آموختن روش کار شما به آن‌ها. نرم افزار سی ار ام، بهترین راهکار شما به عنوان یک مدیر برای اطمینان از وفاداری مشتری است. حتی می‌توان گفت
CRM
(PARTNER RELATIONSHIP MNAGEMENT (PRM مدیریت روابط با شرکای استراتژیک: ارائه خدمت به مشتری بوسیله کانال‌های فروش بهینه، هنگامی‌که فرآیندهای فروش تسهیل و روان شده‌اند. (SUPPLIER RELATIONSHIP MANAGEMENT (SRM مدیریت روابط با عرضه کنندگان: شبیه به PRM می‌باشد با تاکید بر عرضه کنندگان واقعی (EMPLOYEE RELATIONSHIP MANAGEMENT (ERM مدیریت روابط کارکنان: قادر ساختن شرکت‌ها به ترمیم شکاف بین اهداف استراتژیک و عملیات انجام شده واقعی (ELECTRONIC CRM (E CRM آن دسته از برنامه‌های کاربردی
CRM
 29 تیر 1398
  1  
CRM مشارکتی موجب تعامل‌های کارا و سازنده با مشتریان در طول تمام کانال‌های ارتباطی می‌گردد. درواقع ...
 1 
CRM مشارکتی موجب تعامل‌های کارا و سازنده با ...
29 تیر 1398
 29 تیر 1398
  2  
مشخص نکردن اهداف یک ضرب‌المثل معروف می‌گوید: «شکست در برنامه‌ریزی درواقع همان برنامه‌ریزی برای ...
 2 
مشخص نکردن اهداف یک ضرب‌المثل معروف می‌گوید: ...
29 تیر 1398
 29 تیر 1398
  2  
به جای ارائه راه حل، روی شناخت مشکل تمرکز کنید محصول شما راه حلی برای برطرف کردن نیاز و ...
 2 
به جای ارائه راه حل، روی شناخت مشکل تمرکز کنید ...
29 تیر 1398
 29 تیر 1398
  2  
اغلب صاحبان کسب‌وکارهای کوچک تنها بعد از راه‌اندازی وب‌سایت کسب‌وکار دنبال پیاده‌سازی تکنیک‌های سئو ...
 2 
اغلب صاحبان کسب‌وکارهای کوچک تنها بعد از ...
29 تیر 1398
 29 تیر 1398
  3  
به روز رسانی مرتب به روز رسانی وبلاگ یا وب سایت باید مرتب باشد و بازه زمانی به روز رسانی نباید ...
 3 
به روز رسانی مرتب به روز رسانی وبلاگ یا وب سایت ...
29 تیر 1398
 26 تیر 1398
  12  
مشخص نکردن اهداف یک ضرب‌المثل معروف می‌گوید: «شکست در برنامه‌ریزی درواقع همان برنامه‌ریزی برای ...
 12 
مشخص نکردن اهداف یک ضرب‌المثل معروف می‌گوید: ...
26 تیر 1398
 26 تیر 1398
  12  
رفتار مناسب داشته باشید بدون داشتن رفتار مناسب، حتی بهترین کلمات برای معذرت خواهی مناسب نیستند. ...
 12 
رفتار مناسب داشته باشید بدون داشتن رفتار مناسب، ...
26 تیر 1398
 26 تیر 1398
  14  
معیارهای ملموس را لحاظ نمی‌کنید برای این‌که اطلاعات درست را در سایت خود جمع‌آوری کنیم، لازم است ...
 14 
معیارهای ملموس را لحاظ نمی‌کنید برای این‌که ...
26 تیر 1398
شنبه, 15 مهر 1396, 4:56 ب ظ نوشته شده توسط آقای 
منتشر شده در فروش

جمله ای که مشتری شما از شنیدن آن متنفر است! ویژه

در کسب و کارهای امروزی، زمان و نحوه مدیریت آن پارامتر مهمی است. این مسئله برای مشتریان نیز صادق است. آن ها می خواهند در مدت زمانی کوتاه بهترین تصمیم را اتخاذ کنند. مشتری برای کسب اطلاعات مورد نیاز خود، ناچار است این زمان محدود خود را بین منابع اطلاعاتی مختلف همچون اطلاعات موجود در شبکه های اجتماعی، فروشندگان، دوستان و آشنایان تقسیم کند تا بتواند به نتیجه دلخواه خود دست یابد.

شخصی به نام آقای میرزایی را تصور کنید که قصد خرید خدمات اینترنتی را دارد. این شخص برای تصمیم گیری درباره انتخاب مناسبترین شرکت ارائه دهنده این خدمات، با دوستان و آشنایان خود مشورت می کند و سپس به وبسایت شرکت های پیشنهاد شده سر می زند. پس از تحقیق و بررسی تصمیم می گیرد از میان آن ها با دو شرکت تماس بگیرد.

در تماس با شرکت اول، پاسخی که به آقای میرزایی داده می شود اینست که سوالتان صحیح است اما متاسفانه من پاسخ آن را نمی دانم. در این رابطه تا نیم ساعت دیگر با شما تماس خواهم گرفت. شرکت دوم پاسخ های مناسبی به خواسته های آقای میرزایی می دهد و در نتیجه از این شرکت خرید می شود.

داستان آقای میرزایی همه روزه برای بسیاری از ما تکرار می شود. گاهی نیز پیش می آید که تماس شما به چندین نفر وصل می شود تا شاید بتوانید شخص مورد نظر خود را بیابید و پاسخی را که بدنبال آن هستید دریافت کنید!

نمی توان عدم پاسخگویی را توجیه کرد!

در برخورد با مشتری باید سوالات او را با سرعت و به درستی پاسخ دهیم. همانطور که پیداست پاسخگویی سریع به تنهایی کافی نیست. پاسخگویی سریع بدون توجه به اینکه پاسخ ما صحیح است یا خیر هیچ سودی ندارد، بلکه تنها فرصتی که به ما داده شده از دست می دهیم.

باید این نکته را نیز در نظر داشته باشیم که پاسخگویی یک شبه بدست نمی آید. پاسخگو بودن نیازمند برنامه ریزی است. باید اطمینان حاصل کنیم که هر کدام از تعاملات ما با مشتری او را به نتایج مورد انتظارش می رساند. تنها در این صورت است که می توان به رقابت با سایر شرکت های مشابه پرداخت.

مسئله اصلی این نیست کسی که تلفن را پاسخ می دهد چقدر خوش برخورد باشد بلکه هدف اصلی از پاسخگو بودن، جلوگیری از تماس های مجدد و تکراری در واحدهای فروش و پشتیبانی است. تماس های مجدد موجب اتلاف زمان مشتری شده و نیز دری است که خودمان برای رقیبمان باز می کنیم.

بازدید: 1341 بار
رأی دهید
(2 رأی)
برای ارسال نظرات وارد شوید

آدرس

تهران، خیابان فاطمی غربی، خیابان پروین، انتهای بن‌بست نادر، ساختمان اداری نیلوفر (پلاک 29)، واحد 5

ما را در صفحات مجازی دنبال کنید.

عضویت در خبرنامه

تماس با ما

 تلفن: 66912207، 66912198، 66912231

 فکس: 66569549

JoomShaper