سودتان را افزایش می دهد ثابت شده است که استفاده از نرم افزار CRM نتایج مثبتی را نظیر تاثیر مستقیم بر افزایش سودآوری، به دنبال داشته است. مشتریان را شناسایی و گروه بندی می‌کند این سیستم به شما کمک می‌کند تا مشتریان جدید را به آسانی و با سرعت بیشتر شناسایی کرده و به درستی گروه بندی کنید. با تمرکز بر مشتریان درست، موارد فروش را می‌توان بر اساس آنکه احتمال موفقیت کدام بیشتر است، اولویت بندی کرد. با ذخیره کامل و صحیح اطلاعات مشتریان در یک پایگاه داده مرکزی، تمرکز بخش بازاریابی و فروش
CRM
بسیاری از شرکت‌ها استراتژی‌های مدیریت ارتباط با مشتری یا سی ار ام CRM را اجرا کرده‌اند. به نظر می‌رسد که بازار نرم‌ افزار CRM در بزرگ‌ترین بازار یعنی امریکا بسیار کاربرد دارد. شرکت‌های بزرگ، اولین‌ها در به‌کارگیری سی ار ام بوده و به دنبال آنان، شرکت‌هایی با اندازه متوسط این کار را انجام دادند. هنوز این پتانسیل وجود دارد که پیام سی ار ام به شرکت‌های کوچک‌تر و نوپا برسد. در ادامه به بررسی ۸ بازار نرم افزار CRM خواهیم پرداخت؛ ساختار بازار بازار سی ار ام از اوایل دهه ۱۹۹۰ به‌ طور چشمگیری رشد
CRM
کارشناس CRM، مسئولیت هماهنگی با مدیریت ارشد و مدیران ذینفع راهم بعهده دارد. شناسایی عوامل پیش برنده و بازدارنده استقرار سیستم ارتباط با مشتری هم توسط کارشناس مدیریت ارتباط با مشتری کارشناس CRM انجام می‌شود. آخرین کاری که در مرحله پیش از استقرار باید به راهنمایی مشاور، توسط کارشناس مدیریت ارتباط با مشتری و با تصمیم مدیریت انجام شود، انتخاب نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری یا نرم افزار سی ار ام و برنامه ریزی استقرار آن است. در مرحله استقرار، کارشناس مدیریت ارتباط با مشتری؛ آموزش‌های لازم را
CRM
 05 خرداد 1398
  1  
دستور کار: هدف جلسه را برای تیم تعریف کنید. پرسنل را تشویق کنید در مورد اینکه تغییرات چگونه آن‌ها ...
 1 
دستور کار: هدف جلسه را برای تیم تعریف کنید. پرسنل ...
05 خرداد 1398
 05 خرداد 1398
  1  
استفاده بیش از اندازه از کلمات کلیدی یکی از ترفندهای قدیمی در سئو که مانند قبل کاربرد زیادی ندارد ...
 1 
استفاده بیش از اندازه از کلمات کلیدی یکی از ...
05 خرداد 1398
 05 خرداد 1398
  2  
معمولاً هنگامی که افراد به فکر طراحی سایت برای حرفه ی خود می‌افتند با این سوال روبرو هستند که چگونه ...
 2 
معمولاً هنگامی که افراد به فکر طراحی سایت برای ...
05 خرداد 1398
 05 خرداد 1398
  2  
سودتان را افزایش می دهد ثابت شده است که استفاده از نرم افزار CRM نتایج مثبتی را نظیر تاثیر مستقیم ...
 2 
سودتان را افزایش می دهد ثابت شده است که استفاده ...
05 خرداد 1398
 01 خرداد 1398
  8  
جمله «همیشه حق با مشتری است» را به قدری زیاد شنیده‌اید که به نظر می‌رسد حقیقتی محض باشد. اما آیا ...
 8 
جمله «همیشه حق با مشتری است» را به قدری زیاد ...
01 خرداد 1398
 01 خرداد 1398
  6  
افراد مورد علاقه‌ی شما به فکر تغییر شغل هستند همه‌ی ما در محیط کار، به یک یا چند نفر از همکاران ...
 6 
افراد مورد علاقه‌ی شما به فکر تغییر شغل هستند ...
01 خرداد 1398
 01 خرداد 1398
  5  
روش‌های پنهان کردن متن در سایت همان گونه که می‌دانید یک از فاکتورهای قانونی گوگل، استفاده از ...
 5 
روش‌های پنهان کردن متن در سایت همان گونه که ...
01 خرداد 1398
 01 خرداد 1398
  5  
قدرت کار تیمی را کشف کنید پیش از آغاز هر کاری، نسبت به کشف و درک قدرت یک کار تیمی و حد و حدود آن ...
 5 
قدرت کار تیمی را کشف کنید پیش از آغاز هر کاری، ...
01 خرداد 1398
شنبه, 15 مهر 1396, 4:56 ب ظ نوشته شده توسط آقای 
منتشر شده در فروش

جمله ای که مشتری شما از شنیدن آن متنفر است! ویژه

در کسب و کارهای امروزی، زمان و نحوه مدیریت آن پارامتر مهمی است. این مسئله برای مشتریان نیز صادق است. آن ها می خواهند در مدت زمانی کوتاه بهترین تصمیم را اتخاذ کنند. مشتری برای کسب اطلاعات مورد نیاز خود، ناچار است این زمان محدود خود را بین منابع اطلاعاتی مختلف همچون اطلاعات موجود در شبکه های اجتماعی، فروشندگان، دوستان و آشنایان تقسیم کند تا بتواند به نتیجه دلخواه خود دست یابد.

شخصی به نام آقای میرزایی را تصور کنید که قصد خرید خدمات اینترنتی را دارد. این شخص برای تصمیم گیری درباره انتخاب مناسبترین شرکت ارائه دهنده این خدمات، با دوستان و آشنایان خود مشورت می کند و سپس به وبسایت شرکت های پیشنهاد شده سر می زند. پس از تحقیق و بررسی تصمیم می گیرد از میان آن ها با دو شرکت تماس بگیرد.

در تماس با شرکت اول، پاسخی که به آقای میرزایی داده می شود اینست که سوالتان صحیح است اما متاسفانه من پاسخ آن را نمی دانم. در این رابطه تا نیم ساعت دیگر با شما تماس خواهم گرفت. شرکت دوم پاسخ های مناسبی به خواسته های آقای میرزایی می دهد و در نتیجه از این شرکت خرید می شود.

داستان آقای میرزایی همه روزه برای بسیاری از ما تکرار می شود. گاهی نیز پیش می آید که تماس شما به چندین نفر وصل می شود تا شاید بتوانید شخص مورد نظر خود را بیابید و پاسخی را که بدنبال آن هستید دریافت کنید!

نمی توان عدم پاسخگویی را توجیه کرد!

در برخورد با مشتری باید سوالات او را با سرعت و به درستی پاسخ دهیم. همانطور که پیداست پاسخگویی سریع به تنهایی کافی نیست. پاسخگویی سریع بدون توجه به اینکه پاسخ ما صحیح است یا خیر هیچ سودی ندارد، بلکه تنها فرصتی که به ما داده شده از دست می دهیم.

باید این نکته را نیز در نظر داشته باشیم که پاسخگویی یک شبه بدست نمی آید. پاسخگو بودن نیازمند برنامه ریزی است. باید اطمینان حاصل کنیم که هر کدام از تعاملات ما با مشتری او را به نتایج مورد انتظارش می رساند. تنها در این صورت است که می توان به رقابت با سایر شرکت های مشابه پرداخت.

مسئله اصلی این نیست کسی که تلفن را پاسخ می دهد چقدر خوش برخورد باشد بلکه هدف اصلی از پاسخگو بودن، جلوگیری از تماس های مجدد و تکراری در واحدهای فروش و پشتیبانی است. تماس های مجدد موجب اتلاف زمان مشتری شده و نیز دری است که خودمان برای رقیبمان باز می کنیم.

بازدید: 1268 بار
رأی دهید
(1 رأی)
برای ارسال نظرات وارد شوید

آدرس

تهران، خیابان فاطمی غربی، خیابان پروین، انتهای بن‌بست نادر، ساختمان اداری نیلوفر (پلاک 29)، واحد 5

ما را در صفحات مجازی دنبال کنید.

عضویت در خبرنامه

تماس با ما

 تلفن: 66912207، 66912198، 66912231

 فکس: 66569549

JoomShaper