اشتراک گذاری درون تیمی صفحات گسترده مشکل است اگر تیم فروش فقط از یک نفر تشکیل شده باشد، استفاده از صفحات گسترده مشکلی به وجود نمی‌آورد. اما اگر در آینده افراد جدیدی به این تیم اضافه شود چه؟ در آن صورت اشتراک گذاری و به‌روز رسانی صفحه‌ی گسترده‌ی اصلی شرکت بین اعضای مختلف تیم به یک کابوس بدل خواهد شد. اشتراک گذاری برون تیمی صفحات گسترده ساده است برخلاف سیستم‌های متمرکز که برای دسترسی به آن باید اطلاعات کاربری خاصی داشته باشید، صفحات گسترده را به سادگی می‌توان از طریق ایمیل در اختیار هر
CRM
استفاده از نرم افزار CRM کسب و کار شما را در تمامی بخش‌ها، از فروش گرفته تا تبلیغات و خدمات رسانی، به طور چشمگیری تغییر خواهد داد. تصمیم گیری در مورد اعمال هر گونه تغییر در هر از ابزارها یا فرآیندهای یک سازمان، مساله چالش برانگیزی خواهد بود، مخصوصا اگر نیاز به سرمایه گذاری مادی باشد. اگر در کسب و کارتان با روندهای زیر روبرو شدید، زمان آن فرا رسیده است که از نرم افزار CRM استفاده کنید: کاهش بازدهی و بهره وری در برخی شرایط، فرآیندهای دستی مانند استفاده از اکسل برای جدول بندی یا کارهای کاغذی
CRM
خرید نرم‌افزار CRM به همان اندازه که می‌تواند برای هر کسب و کاری مفید و سودآور باشد، می‌تواند به همان اندازه نیز باعث ضرر و زیان یک کسب و کار باشد و در اجرای آن با شکست رو به رو شوید. یکی از مهم ترین عوامل جلوگیری از این اتفاق، انتخاب درست نرم‌افزار CRM متناسب با نیازها و خواسته های شماست. نکات زیر، اشتباهات رایجی است که لازم است در هنگام خرید نرم افزار CRM از آن‌ها اجتناب کنید. عدم آشنایی با مدل قیمت گذاری هرچند پیداکردن نرم‌افزاری که با بودجه شما متناسب باشد، بسیار مهم است، اما اجازه
CRM
 04 ارديبهشت 1398
  23  
اشتراک گذاری درون تیمی صفحات گسترده مشکل است اگر تیم فروش فقط از یک نفر تشکیل شده باشد، استفاده ...
 23 
اشتراک گذاری درون تیمی صفحات گسترده مشکل است ...
04 ارديبهشت 1398
 04 ارديبهشت 1398
  6  
تعیین مقیاس برای بازده عملکرد افراد در هر شرکت و سازمانی لازم است مقیاس‌هایی وجود داشته باشد تا ...
 6 
تعیین مقیاس برای بازده عملکرد افراد در هر شرکت ...
04 ارديبهشت 1398
 04 ارديبهشت 1398
  6  
ضرورت بسیاری از سایت‌های تعاملی، مانند سایت انجمن‌ها، تنها از طریق اجازه دادن به افراد برای ...
 6 
ضرورت بسیاری از سایت‌های تعاملی، مانند سایت ...
04 ارديبهشت 1398
 04 ارديبهشت 1398
  4  
شاید برای شما پیش آمده باشد که برای تولید محتوا وب سایت خود با نداشتن موضوع برای تولید محتوا مواجه ...
 4 
شاید برای شما پیش آمده باشد که برای تولید محتوا ...
04 ارديبهشت 1398
 04 ارديبهشت 1398
  8  
بهتر است ابتدا با جملات منطقی و آرام، مشتری ناراضی خود را قانع کنید که آرام باشد و قصد شما کمک کردن ...
 8 
بهتر است ابتدا با جملات منطقی و آرام، مشتری ...
04 ارديبهشت 1398
 03 ارديبهشت 1398
  23  
استفاده از نرم افزار CRM کسب و کار شما را در تمامی بخش‌ها، از فروش گرفته تا تبلیغات و خدمات رسانی، ...
 23 
استفاده از نرم افزار CRM کسب و کار شما را در ...
03 ارديبهشت 1398
 03 ارديبهشت 1398
  7  
قبل از هر گونه اقدام و یا تصمیمی در خصوص برکناری پرسنل واحد بازاریابی خود از این مسئله مطمئن شوید ...
 7 
قبل از هر گونه اقدام و یا تصمیمی در خصوص برکناری ...
03 ارديبهشت 1398
 03 ارديبهشت 1398
  6  
امروزه اکثر صاحبان کسب و کار تمایل دارند تا کسب و کار خود را از حال و هوای فیزیکی به اینترنتی تغییر ...
 6 
امروزه اکثر صاحبان کسب و کار تمایل دارند تا کسب و ...
03 ارديبهشت 1398
سه شنبه, 14 فروردين 1397, 8:54 ق ظ نوشته شده توسط آقای 
منتشر شده در مدیریت

فلسفه های مدیریت بازاریابی ویژه

مدیریت بازاریابی را کوششی آگاهانه براي دستیابی به نتایج مبادله مطلوب با بازارهاي موردنظر معرفی کردیم، شناخت فلسفه هایی که راهنماي اینگونه تلاشهاي بازاریابی هستند و آگاهی از ارزش نسبی هریک از آنها در رابطه با (سازمان)، (مشتریان) و (جامعه) موضوع مورد بحث ما در این بخش است. پنج گرایش وجود داردکه سازمانهاي انتفاعی و غیرانتفاعی می توانند در اجراي فعالیتهاي بازاریابی خودآنها را بررسی و پیگیري کنند.

 

گرایش تولید

گرایش تولید یکی از قدرتمندترین فلسفه ها براي رهنمود دادن به فروشندگان است. گرایش تولید برپایه این اصل بناشده است که مصرف کنندگان خواهان محصولاتی هستندکه دردسترس بوده، استطاعت خریدآنرا داشته باشند، بنابراین مدیریت باید فعالیت خودرا بربهبود کارآیی تولید و توزیع متمرکزکند.

گرایش تولید براي دوحالت مناسب است:

حالت اول زمانی است که تقاضا براي یک محصول بیشتر از عرضه باشد، دراین حالت مدیریت باید درجستجوي راههایی باشد تا تولید را افزایش دهد.

حالت دوم موقعیتی است که هزینه تولید محصول درسطح بالایی قرارداشته باشد و براي پایین آوردن هزینه تولید بیشتر لازم باشد.

گرایش محصول

گرایش محصول براین اصل بناشده است که مصرف کنندگان محصولاتی را که بهترین کیفیت، کارکرد و شکل را دارند خواهندخرید بنابراین سازمان باید انرژي خود را به بهبود دائم محصول اختصاص دهد.

در مورد گرایش محصول مثلی مشهوردر آمریکا وجود دارد: ((تله موش بهتري بسازید مردم دنیا بلافاصله به خرید آن اقدام می کنند)) ولی این مثل درستی نیست.

خریداران درجستجوي راه حلی براي مشکل موش هستندنه تله موش بهتر راه حل ممکن است ضدعفونی کردن با مواد شیمیایی یا سمپاشی یا راه دیگري باشد که موش را از بین می برد بعلاوه تله موش بهتر فروش نخواهد داشت مگر اینکه تولیدکننده آنرا به قیمت مناسبی در بسته بندي جالبی به بازارعرضه کند تا توجه خریداران را به کیفیت بالاي آن جلب کند، آنان را متقاعد سازد که جنس آن مرغوب است و بطوروسیع آنراتوزیع کند.

سازندگان خط کش محاسبه تصور می کردند که مهندسان خواهان خط کش محاس به اند و نه عملیات محاسبات بنابراین رقابت ماشین حسابهاي الکترونیکی رانادیده گرفتند.

درمورد مثل تله موش بهتر ذکر واقعه اي بی فایده نیست. شرکتی مثل مزبور را به مرحله عمل داشت و تله موش پلاستیکی و پیشرفته تولید کرد که می شد موش را از درون آن بدورانداخت، تله راشست و دوباره از آن استفاده کرد ولی این تله موش بهتر فروشی نداشت به این دلیل که مشتریان تمایلی به شستشوي مجدد و استفاده مجدد از آن نداشتند.

گرایش فروش

گرایش فروش براین پایه استواراست که مشتریان مقداري کافی ازمحصولات شرکت را نخواهند خریددمگرآنکه براي فروش و تبلیغات و ترفیعات فعالیتهاي چشمگیري صورت پذیرد شرکتهایی که از این روش پیروي می کنند باوردارند که محصولاتشان باید فروخته شودنه اینکه خریداري شود.

براي مثال شرکتهاي بیمه معتقدند که مردم تمایل زیادي به بیمه شدن ندارند و هرگزخود مراجعه نمی کنند. پس باید درجستجوي مشتریان بود و مزایاي بیمه را به آنان معرفی کرد و بدین ترتیب آن را فروخت.

دراین روش ریسک بالاست و احتمال اینکه مشتري را براي همیشه از دست بدهیم نیز وجود دارد دراینجا فروش نقشی اساسی دارد و رضایت مشتري در مرتبه دوم اهمیت است. مثالهاي متعددي درمورد سازمانه اي غیرتجاري وجود دارد که نمونه جالب آن بعضی از سازمانها یا احزاب سیاسی هستند که براي انتخاب شدن داوطلبان یا نامزدهاي مورد نظرخود راهی جستجو می کنند. گاهی داوطلب و طرفدارانش براي جذب آرا از روشهاي مختلف و وسایل متعددي استفاده می کنند و در واقع سعی دارند محصول خود را که وعده ها، هدفها و خواسته هاي ممکن و غیرممکن است به مشتریان خود که رأي دهندگان هستند بفروشند. در اینجا هدف فروش است و اعتقاد براین است که مردم محصول را نمی خرند بلکه باید آنرافروخت.

گرایش بازاریابی

گرایش بازاریابی ایده اي جدید در تاریخ روابط و مبادلات بحساب می آید و براین اساس است که وظیفه اصلی هر سازمان تعیین نیازها، خواسته ها، ارزشهاي بازارهدف و تطبیق سازمان براي ارضاي آنها به گونه اي موثرتر و مفیدتر از سایررقباست. فروش بخشی از بازاریابی و مدیریت بازار است اما بازاریابی مفهومی بس گسترده دارد به تعبیر پیتردراکر هدف بازاریابی گسترش فروش است.

مفاهیم فروش و بازاریابی غالباً با یکدیگر اشتباه می شوند مفهوم فروش از داخل به بیرون می نگرد این مفهوم از کارخانه شروع می کند، به محصولا ت و کالاهاي موجود شرکت توجه دارد و به دنبال کسب فروش سودآور است که تبلیغات قابل ملاحظه اي را می طلبد. برعکس، مفهوم بازاریابی داراي نگاهی از بیرون به درون است.

این مفهوم با یک بازار کاملاً تعریف شده آغاز می شود، روي نیازهاي مشتریان تأکید دارد و بابت امین رضایت مشتریان سود می آفریند فعالیت بازاریابی بیشتر از آنکه سازمان فرآورده اي تولید کرده باشد، آغاز می شود. فروش پس از تولید و عرضه فرآورده ها پابه میدان می گذارد بنابراین، تصور عمومی از مدیریت بازاریابی که آن را تلاش براي یافتن مشتریان کافی براي محصولات فعلی شرکت می بیند، نگاه بسیار محدود به موضوع است بازاریابی واقعی هنر دستیابی به روشهاي زیرکانه براي فروش محصولات شرکت نیست.

بازاریابی واقعی، آگاهی نسبت به آن چیزي است که باید تولید شود و نه فروش آن چیزي که تولید شده است.

گرایش بازاریابی اجتماعی

برخی از صاحب نظران اعتقاد دارند که گرایش بازاریابی برخواسته هاي مشتریان منتخب بیش ازحد تأکید می کند و رفاه عمومی را بحساب نمی آورد. آنان می پرسند: آیا امروزه زمانی که هر روزمحیط زیست بیشترصدمه می بیند، منابع کمیاب تر می شود، جمعیت بطورتصاعدي درحال رشد است، تورم جهانی وجود دارد و... فلسفه بازاریابی کافی است؟

براي مثال شرکت کوکاکولا شرکتی با مسئولیت شناخته شده و محصولاتی پرمتقاضی یکی از شرکتهایی است که خواسته هاي میلیونها مصرف کننده را برآورده می کند باوجود این گروهی از مصرف کنندگان و محافظان محیط زیست انتقاداتی مطرح کرده و گفته اند که خرید محصولات این شرکت ممکن است در درازمدت به ضرر مصرف کننده باشد:

کوکاکولا ارزش غذایی کمی دارد دربرخی مواقع کافئین موجود دراین نوشابه باعث لرزش دست، کم خوابی و احتمالاً صدمه به سلولهاي بدن میشود، شکر و اسید سولفوریک کوکاکولا باعث پوسیدگی دندانها می شود.

و ایربک و ...هر چند به ABS و یا موضوع الزامی بودن خودرو سازان داخلی به ساخت خودروهاي بدون آلاینده، داراي ترمز لحاظ اقتصادي براي فروشنده به صرفه نباشد نظیر این مشکلات باعث پیدایش گرایش بازاریابی اجتماعی شده است.

گرایش بازاریا بی اجتماعی خواهان این است که بازاریابان توازن برقرارکنند بین خواسته هاي مشتریان هدف با منافع بلند مدت مشتریان هدف با منافع بلند مدت جامعه مضاعف بر این فلسفه بازاریابی اجتماعی مستلزم این است که بازاریابان نه تنها خواسته هاي مشتریانشان را بحساب آورند بلکه خواسته هاي مردم دیگر را که مصرف کننده کالاها نیز نیستند اما رفاه و سلامت شان به عملیات شرکت بستگی دارد درنظر بگیرند لازمه این امر این است که بازاریابان مسئولیت اجتماعی خودرا قبول کنند و متوجه باشند که در داخل یک سیستم اجتماعی بزرگتر فعالیت دارند و نسبت به غیر مشتریان نیز متعهدند.

بازدید: 1677 بار
رأی دهید
(1 رأی)
برای ارسال نظرات وارد شوید

آدرس

تهران، خیابان فاطمی غربی، خیابان پروین، انتهای بن‌بست نادر، ساختمان اداری نیلوفر (پلاک 29)، واحد 5

ما را در صفحات مجازی دنبال کنید.

عضویت در خبرنامه

تماس با ما

 تلفن: 66912207، 66912198، 66912231

 فکس: 66569549

JoomShaper