در این فن‌آوری مدیریت ارتباط با مشتری، می‌توان دسته‌بندی‌های مشتریان را گروه‌بندی نمود. به‌عنوان‌مثال مشتریان به دو بخش کلی تقسیم می‌شوند: مشتریانی که کمترین احتمال خرید یک محصول رادارند و مشتریانی که بیشترین احتمال برای خرید محصول توسط آن‌ها وجود دارد. تجزیه ‌و تحلیل سودآوری نیز در این فن‌آوری امکان‌پذیر است. به ‌این‌ ترتیب می‌توان پی برد که کدام ‌یک از مشتریان منجر به بالاترین سودآوری در طول زمان می‌شوند و نیز قابلیت شخصی‌سازی نیز وجود دارد. تجزیه ‌و تحلیل پایگاه داده‌ها به سازمان این توانایی
CRM
CRM مشارکتی موجب تعامل‌های کارا و سازنده با مشتریان در طول تمام کانال‌های ارتباطی می‌گردد. درواقع با بهره‌گیری از مشارکت و همکاری اینترنتی، هزینه‌های خدمات مشتری را می‌توان کاهش داد. در این فن‌آوری نرم افزار CRM، با یکپارچه شدن مراکز تماس، تعامل چند کانالی با مشتریان انفرادی امکان‌پذیر می‌گردد. همچنین سازمان در عین تعامل با مشتری، درسته تبادل نگرش یکپارچه‌ای نسبت به مشتری به دست می‌آورد. به‌عنوان‌مثال، هنگامی ‌که یک مشتری با مرکز تماسی ارتباط تلفنی برقرار می‌کند، اطلاعات مشتری و تاریخچه
CRM
به گفته پیتر دراکر، هدف هر کسب و کار، ایجاد مشتری است. اما مهم‌تر از آن، حفظ این مشتریان و عمیق تر نمودن رابطه با آن‌ها است. در تحقیقات مشخص شده که بیشتر مشتریان پس از حداقل دو سال برای سازمان شما سودآور خواهند شد. به این دلیل که مشتریان جدید برای شما هزینه‌های زیادی دارند. مواردی مانند هزینه بازاریابی و تبلیغات، هزینه درک نیازها و انتظارت آن‌ها و هزینه آموختن روش کار شما به آن‌ها. نرم افزار سی ار ام، بهترین راهکار شما به عنوان یک مدیر برای اطمینان از وفاداری مشتری است. حتی می‌توان گفت
CRM
 31 تیر 1398
  7  
در این فن‌آوری مدیریت ارتباط با مشتری، می‌توان دسته‌بندی‌های مشتریان را گروه‌بندی نمود. ...
 7 
در این فن‌آوری مدیریت ارتباط با مشتری، می‌توان ...
31 تیر 1398
 31 تیر 1398
  1  
ماموریت فروش: در قسمت مأموریت شرح کلی از کاری را که می‌خواهید انجام دهید بیان بفرمایید. این بخش ...
 1 
ماموریت فروش: در قسمت مأموریت شرح کلی از کاری را ...
31 تیر 1398
 31 تیر 1398
  3  
گاهی اوقات کارمندان نمی‌توانند تشخیص دهند که مسئولیت چه‌کارهایی را باید به‌تنهایی به عهده بگیرند و ...
 3 
گاهی اوقات کارمندان نمی‌توانند تشخیص دهند که ...
31 تیر 1398
 31 تیر 1398
  5  
درست است که توسعه‌دهندگان وب‌سایت با نکات پایه سئو آشنایی دارند اما یک نفر نمی‌تواند هم در زمینه‌ی ...
 5 
درست است که توسعه‌دهندگان وب‌سایت با نکات پایه ...
31 تیر 1398
 31 تیر 1398
  3  
بینایی چشم‌ها در ایران هر طراح سایت و برنامه نویس به طور متوسط روزانه 8 ساعت به مانیتور خود خیره ...
 3 
بینایی چشم‌ها در ایران هر طراح سایت و برنامه ...
31 تیر 1398
 30 تیر 1398
  6  
پرسنل حتی با فراهم کردن بهترین فناوری‌ها تا زمانی که نیروی انسانی ماهر و هماهنگی نداشته باشید، ...
 6 
پرسنل حتی با فراهم کردن بهترین فناوری‌ها تا ...
30 تیر 1398
 30 تیر 1398
  4  
هدف‌گذاری معمولا بر پایه‌ی اهداف کلی فروش شرکت است و با ترکیب محصولات برای حرکت اصلاح می‌شود. البته ...
 4 
هدف‌گذاری معمولا بر پایه‌ی اهداف کلی فروش شرکت ...
30 تیر 1398
 30 تیر 1398
  4  
عملکرد سئو مانند سایر روش‌های تبلیغات و بازاریابی مانند آگهی رادیویی و تلویزیونی نیست. گوگل و سایر ...
 4 
عملکرد سئو مانند سایر روش‌های تبلیغات و بازاریابی ...
30 تیر 1398
یکشنبه, 25 فروردين 1398, 11:04 ق ظ نوشته شده توسط آقای 
منتشر شده در فروش

راهکارهای عملی جهت بازاریابی تلفنی ویژه

قبل از تماس تلفنی با مشتریان در بازاریابی تلفنی، تبلیغات را شروع کنید

سعی کنید قبل از اینکه با مشتریان و مخاطبان مورد نظر خود تماس تلفنی برقرار کنید، کالا و خدمات خود را به شکل وسیع و به نحو مناسب به مشتریان معرفی کنید و اطلاعات تماس خود را نیز در تبلیغات درج نمایید تا به جای اینکه شما مجبور به تماس با مشتریان شوید، بلکه این مشتریان باشند که با توجه به نیاز خود و تبلیغات شما با شما تماس برقرار کنند.

ارائه راهکارهای پرداخت هزینه کالا قبل از مطرح کردن سریع قیمت

اغلب ممکن است پس از اینکه مشتریان در خصوص کالا اطلاعات لازم را از شما دریافت کردند بر سر موضوع قیمت کالا رفته و درباره قیمت کالا نیز از شما سوال کنند. بهتر است در این مواقع به جای اینکه به سرعت قیمت کالا را مطرح کرده و مکالمه را به پایان ببرید، سعی کنید در صورتی که امکان استفاده از راهکارهای مختلف برای پرداخت هزینه مانند اقساط یا غیره وجود دارد و یا اینکه مزیت ویژه ای در کالا یا خدمات شما هست که سایر خدمات مشابه ندارند آن‌ها را مطرح کنید تا قبل از مطرح کردن قیمت کالا ارتباط را با آن‌ها طولانی تر کرده و دقیق تر به معرفی کالا و خدمات خود بپردازید.

ارتباط با مشتریان بالقوه خود را حفظ کنید

در صورتی که مخاطبانی دارید که ممکن است محض کنجکاوی و یا کسب اطلاعات با شما تماس گرفته‌اند و شما به این موضوع واقف هستید که قصد خرید کردن یا قدرت خرید کردن را ندارند؛ باز هم لازم است تا به سوالات آن‌ها پاسخ داده و راهنمایی های لازم را داشته باشید، زیرا این گونه رفتار کردن علاوه بر اینکه می‌تواند شرکت شما را خوشنام کند بلکه صداقت شما را نشان داده و حتی ممکن است این افراد با اینکه خود قدرت خرید کردن را ندارند ولی به عنوان یک وسیله تبلیغاتی به دلیل برخورد مناسب شما، شرکتتان یا کالا و محصولات شما را به دیگران معرفی کنند.

در بازاریابی تلفنی نباید در صحبت کردن زیاده روی نکنید

قطعاً شما به دلیل دانش و آگاهی که نسبت به کالا یا خدمات خود دارید، قادر هستید مدت زیادی را درباره کالا یا خدمات خود صحبت کنید ولی در برخورد با مشتریان و به خصوص در تماس‌های تلفنی بهتر است فقط به مواردی که برای مشتریان لازم و مفید است بپردازید او از زیاده گویی پرهیز کرده تا فرصت فکر کردن و صحبت کردن به مشتری را بدهید تا با نیازها و تقاضای مشتری آشنا شده و بتوانید به درستی او را راهنمایی کنید.

مشتریان را وادار به خرید نکنید

یکی از مواردی که ممکن است بسیاری از بازاریابان، به ویژه افراد بی تجربه مرتکب شوند این است که سعی کنند به هر نحوی شده است کالا یا خدمات مورد نظر را به مشتریان بفروشند. سعی کنید فقط از جنبه‌های مثبت کالای خود تعریف نکنید یا به گونه‌ای رفتار نکنید که گویا این همان کالایی است که مشتریان به دنبال آن هستند. همه تلاش خود را به این معطوف کنید که کالایی مناسب با نیاز مشتری به آن‌ها معرفی کنید. به جای اینکه تلاش کنید کالای مورد نظر خود را به مشتریان بفروشید. این گونه برقراری رابطه با مشتریان موجب اعتماد بیشتر آن‌ها به شما شده و زمینه ارتباط دائمی شما با مشتریان را فراهم خواهد نمود.

بازدید: 62 بار
رأی دهید
(0 رأی)
برای ارسال نظرات وارد شوید

آدرس

تهران، خیابان فاطمی غربی، خیابان پروین، انتهای بن‌بست نادر، ساختمان اداری نیلوفر (پلاک 29)، واحد 5

ما را در صفحات مجازی دنبال کنید.

عضویت در خبرنامه

تماس با ما

 تلفن: 66912207، 66912198، 66912231

 فکس: 66569549

JoomShaper