در این فن‌آوری مدیریت ارتباط با مشتری، می‌توان دسته‌بندی‌های مشتریان را گروه‌بندی نمود. به‌عنوان‌مثال مشتریان به دو بخش کلی تقسیم می‌شوند: مشتریانی که کمترین احتمال خرید یک محصول رادارند و مشتریانی که بیشترین احتمال برای خرید محصول توسط آن‌ها وجود دارد. تجزیه ‌و تحلیل سودآوری نیز در این فن‌آوری امکان‌پذیر است. به ‌این‌ ترتیب می‌توان پی برد که کدام ‌یک از مشتریان منجر به بالاترین سودآوری در طول زمان می‌شوند و نیز قابلیت شخصی‌سازی نیز وجود دارد. تجزیه ‌و تحلیل پایگاه داده‌ها به سازمان این توانایی
CRM
CRM مشارکتی موجب تعامل‌های کارا و سازنده با مشتریان در طول تمام کانال‌های ارتباطی می‌گردد. درواقع با بهره‌گیری از مشارکت و همکاری اینترنتی، هزینه‌های خدمات مشتری را می‌توان کاهش داد. در این فن‌آوری نرم افزار CRM، با یکپارچه شدن مراکز تماس، تعامل چند کانالی با مشتریان انفرادی امکان‌پذیر می‌گردد. همچنین سازمان در عین تعامل با مشتری، درسته تبادل نگرش یکپارچه‌ای نسبت به مشتری به دست می‌آورد. به‌عنوان‌مثال، هنگامی ‌که یک مشتری با مرکز تماسی ارتباط تلفنی برقرار می‌کند، اطلاعات مشتری و تاریخچه
CRM
به گفته پیتر دراکر، هدف هر کسب و کار، ایجاد مشتری است. اما مهم‌تر از آن، حفظ این مشتریان و عمیق تر نمودن رابطه با آن‌ها است. در تحقیقات مشخص شده که بیشتر مشتریان پس از حداقل دو سال برای سازمان شما سودآور خواهند شد. به این دلیل که مشتریان جدید برای شما هزینه‌های زیادی دارند. مواردی مانند هزینه بازاریابی و تبلیغات، هزینه درک نیازها و انتظارت آن‌ها و هزینه آموختن روش کار شما به آن‌ها. نرم افزار سی ار ام، بهترین راهکار شما به عنوان یک مدیر برای اطمینان از وفاداری مشتری است. حتی می‌توان گفت
CRM
 31 تیر 1398
  7  
در این فن‌آوری مدیریت ارتباط با مشتری، می‌توان دسته‌بندی‌های مشتریان را گروه‌بندی نمود. ...
 7 
در این فن‌آوری مدیریت ارتباط با مشتری، می‌توان ...
31 تیر 1398
 31 تیر 1398
  1  
ماموریت فروش: در قسمت مأموریت شرح کلی از کاری را که می‌خواهید انجام دهید بیان بفرمایید. این بخش ...
 1 
ماموریت فروش: در قسمت مأموریت شرح کلی از کاری را ...
31 تیر 1398
 31 تیر 1398
  3  
گاهی اوقات کارمندان نمی‌توانند تشخیص دهند که مسئولیت چه‌کارهایی را باید به‌تنهایی به عهده بگیرند و ...
 3 
گاهی اوقات کارمندان نمی‌توانند تشخیص دهند که ...
31 تیر 1398
 31 تیر 1398
  5  
درست است که توسعه‌دهندگان وب‌سایت با نکات پایه سئو آشنایی دارند اما یک نفر نمی‌تواند هم در زمینه‌ی ...
 5 
درست است که توسعه‌دهندگان وب‌سایت با نکات پایه ...
31 تیر 1398
 31 تیر 1398
  3  
بینایی چشم‌ها در ایران هر طراح سایت و برنامه نویس به طور متوسط روزانه 8 ساعت به مانیتور خود خیره ...
 3 
بینایی چشم‌ها در ایران هر طراح سایت و برنامه ...
31 تیر 1398
 30 تیر 1398
  6  
پرسنل حتی با فراهم کردن بهترین فناوری‌ها تا زمانی که نیروی انسانی ماهر و هماهنگی نداشته باشید، ...
 6 
پرسنل حتی با فراهم کردن بهترین فناوری‌ها تا ...
30 تیر 1398
 30 تیر 1398
  4  
هدف‌گذاری معمولا بر پایه‌ی اهداف کلی فروش شرکت است و با ترکیب محصولات برای حرکت اصلاح می‌شود. البته ...
 4 
هدف‌گذاری معمولا بر پایه‌ی اهداف کلی فروش شرکت ...
30 تیر 1398
 30 تیر 1398
  4  
عملکرد سئو مانند سایر روش‌های تبلیغات و بازاریابی مانند آگهی رادیویی و تلویزیونی نیست. گوگل و سایر ...
 4 
عملکرد سئو مانند سایر روش‌های تبلیغات و بازاریابی ...
30 تیر 1398
دوشنبه, 26 فروردين 1398, 10:11 ق ظ نوشته شده توسط آقای 
منتشر شده در مدیریت

آیا با تکنیک‌های تصمیم گیری صحیح و سریع در کسب و کارتان آشنا هستید؟ ویژه

موارد تصمیم گیری را روی کاغذ بنویسید

اولین قدم این است که شما هر موردی را که قصد دارید دباره آن تصمیم گیری کنید روی کاغذ بنویسید. در بسیاری از مواقع ما بر سر چند راهی قرار می‌گیریم. می دانیم که یک مسئله و مشکلی وجود دارد ولی نمی‌دانیم دقیقاً مسئله چیست و چه تصمیمی باید گرفته شود. قبل از اینکه اقدام به تصمیم گیری کنید‌، مواردی که نیاز دارید در مورد آن‌ها تصمیماتی را بگیرید روی کاغذ بنویسید. این نوشتن به شما کمک می‌کند هم مشکلات را اولویت بندی کنید، هم مسئله‌ای از قلم نیافتاده و هم اینکه دقیقاً بدانید چه مسائلی وجود دارد که نیاز به رفع مشکل و تصمیم گیری دارند.

جنبه‌های مثبت و منفی تصمیمات را مشخص کنید

مانند یک مشاوره بازاریابی هر تصمیمی که گرفته می‌شود هم جنبه‌ها و پیامدهای مثبت خواهد داشت و هم پیامدهای منفی. پس بهتر است این جنبه‌ها و پیامدها را در کنار موارد و گزینه‌های مورد نیاز برای تصمیم گیری بنویسید تا متوجه شوید که اولویت تصمیم گیری شما با توجه به جنبه‌ها و پیامدهای مثبت و منفی هر تصمیم باید با کدامیک از گزینه‌ها باشد. همچنین هر تصمیمی موجب خواهد شد عده‌ای از افراد سود ببرند و عده‌ای ضرر کنند. به همین دلیل در تصمیمات خود آگاهانه می‌توانید درباره پیامد تصمیمات خود برای این گروه ها نیز برنامه ریزی کنید.

گزینه‌ها را امتیاز دهید

بعد از اینکه گزینه‌ها را نوشتید و جنبه‌های مثبت و منفی آن‌ها را مشخص کردید. از نظر درجه اهمیت و اضطراری بودن به آن‌ها نمره و امتیاز بدهید. این امتیاز دهی می‌تواند برای شما در تصمیم گیری بسیار کمک خواهد کرد.

در نظر گرفتن دو شرایط موفقیت و شکست

بعد از سه مرحله بالایی‌، باید برای تصمیماتی که بر روی کاغذ نوشته شده است دو شرایط را در نظر بگیرید. اینکه اگر این تصمیم موفق شود چه اتفاقی خواهد افتد و در صورتی که شکست بخورد چه اتفاقی می‌افتد؟ در نظر گرفتن این دو شرایط به شما کمک می‌کند بهتر و آگاهانه تصمیم بگیرید و در صورت شکست، برای پشت سر گذاشتن این شکست‌ها و سختی‌های پیشرو، برنامه ریزی‌هایی را داشته باشید.

از متخصصین و مشاورین کمک بگیرید

بعد از اینکه این مراحل را طی کردید. قبل از اینکه تصمیم نهایی خود را بگیرید بهتر است با گروه یا افرادی که در این زمینه تخصص دارند و می‌توانند به شما خدمات مشاوره و راهنمایی بدهند مشورت کنید تا تصمیمات سنجیده تری را بگیرید. این افراد هم تخصص و هم تجربه کافی را برای کمک به شما و اتخاذ بهترین تصمیمات دارند.

بازدید: 55 بار
رأی دهید
(1 رأی)
برای ارسال نظرات وارد شوید

آدرس

تهران، خیابان فاطمی غربی، خیابان پروین، انتهای بن‌بست نادر، ساختمان اداری نیلوفر (پلاک 29)، واحد 5

ما را در صفحات مجازی دنبال کنید.

عضویت در خبرنامه

تماس با ما

 تلفن: 66912207، 66912198، 66912231

 فکس: 66569549

JoomShaper