در این فن‌آوری مدیریت ارتباط با مشتری، می‌توان دسته‌بندی‌های مشتریان را گروه‌بندی نمود. به‌عنوان‌مثال مشتریان به دو بخش کلی تقسیم می‌شوند: مشتریانی که کمترین احتمال خرید یک محصول رادارند و مشتریانی که بیشترین احتمال برای خرید محصول توسط آن‌ها وجود دارد. تجزیه ‌و تحلیل سودآوری نیز در این فن‌آوری امکان‌پذیر است. به ‌این‌ ترتیب می‌توان پی برد که کدام ‌یک از مشتریان منجر به بالاترین سودآوری در طول زمان می‌شوند و نیز قابلیت شخصی‌سازی نیز وجود دارد. تجزیه ‌و تحلیل پایگاه داده‌ها به سازمان این توانایی
CRM
CRM مشارکتی موجب تعامل‌های کارا و سازنده با مشتریان در طول تمام کانال‌های ارتباطی می‌گردد. درواقع با بهره‌گیری از مشارکت و همکاری اینترنتی، هزینه‌های خدمات مشتری را می‌توان کاهش داد. در این فن‌آوری نرم افزار CRM، با یکپارچه شدن مراکز تماس، تعامل چند کانالی با مشتریان انفرادی امکان‌پذیر می‌گردد. همچنین سازمان در عین تعامل با مشتری، درسته تبادل نگرش یکپارچه‌ای نسبت به مشتری به دست می‌آورد. به‌عنوان‌مثال، هنگامی ‌که یک مشتری با مرکز تماسی ارتباط تلفنی برقرار می‌کند، اطلاعات مشتری و تاریخچه
CRM
به گفته پیتر دراکر، هدف هر کسب و کار، ایجاد مشتری است. اما مهم‌تر از آن، حفظ این مشتریان و عمیق تر نمودن رابطه با آن‌ها است. در تحقیقات مشخص شده که بیشتر مشتریان پس از حداقل دو سال برای سازمان شما سودآور خواهند شد. به این دلیل که مشتریان جدید برای شما هزینه‌های زیادی دارند. مواردی مانند هزینه بازاریابی و تبلیغات، هزینه درک نیازها و انتظارت آن‌ها و هزینه آموختن روش کار شما به آن‌ها. نرم افزار سی ار ام، بهترین راهکار شما به عنوان یک مدیر برای اطمینان از وفاداری مشتری است. حتی می‌توان گفت
CRM
 31 تیر 1398
  7  
در این فن‌آوری مدیریت ارتباط با مشتری، می‌توان دسته‌بندی‌های مشتریان را گروه‌بندی نمود. ...
 7 
در این فن‌آوری مدیریت ارتباط با مشتری، می‌توان ...
31 تیر 1398
 31 تیر 1398
  1  
ماموریت فروش: در قسمت مأموریت شرح کلی از کاری را که می‌خواهید انجام دهید بیان بفرمایید. این بخش ...
 1 
ماموریت فروش: در قسمت مأموریت شرح کلی از کاری را ...
31 تیر 1398
 31 تیر 1398
  3  
گاهی اوقات کارمندان نمی‌توانند تشخیص دهند که مسئولیت چه‌کارهایی را باید به‌تنهایی به عهده بگیرند و ...
 3 
گاهی اوقات کارمندان نمی‌توانند تشخیص دهند که ...
31 تیر 1398
 31 تیر 1398
  4  
درست است که توسعه‌دهندگان وب‌سایت با نکات پایه سئو آشنایی دارند اما یک نفر نمی‌تواند هم در زمینه‌ی ...
 4 
درست است که توسعه‌دهندگان وب‌سایت با نکات پایه ...
31 تیر 1398
 31 تیر 1398
  3  
بینایی چشم‌ها در ایران هر طراح سایت و برنامه نویس به طور متوسط روزانه 8 ساعت به مانیتور خود خیره ...
 3 
بینایی چشم‌ها در ایران هر طراح سایت و برنامه ...
31 تیر 1398
 30 تیر 1398
  6  
پرسنل حتی با فراهم کردن بهترین فناوری‌ها تا زمانی که نیروی انسانی ماهر و هماهنگی نداشته باشید، ...
 6 
پرسنل حتی با فراهم کردن بهترین فناوری‌ها تا ...
30 تیر 1398
 30 تیر 1398
  4  
هدف‌گذاری معمولا بر پایه‌ی اهداف کلی فروش شرکت است و با ترکیب محصولات برای حرکت اصلاح می‌شود. البته ...
 4 
هدف‌گذاری معمولا بر پایه‌ی اهداف کلی فروش شرکت ...
30 تیر 1398
 30 تیر 1398
  4  
عملکرد سئو مانند سایر روش‌های تبلیغات و بازاریابی مانند آگهی رادیویی و تلویزیونی نیست. گوگل و سایر ...
 4 
عملکرد سئو مانند سایر روش‌های تبلیغات و بازاریابی ...
30 تیر 1398
سه شنبه, 27 فروردين 1398, 9:24 ق ظ نوشته شده توسط آقای 
منتشر شده در مدیریت

آشنایی با روش‌های برنامه ریزی و پایش اهداف بازاریابی ویژه

موقعیت کنونی خود را مشخص کنید

اولین گام در برنامه ریزی اهداف این است که موقعیت کنونی را مشخص کنید. تعیین موقعیت کنونی به شما نشان می‌دهد که دقیقاً در کجای بازار قرار دارید و چه قدر نیاز به تلاش هست و در کدام یک از بخش‌ها باید خودتان را تقویت کنید.

هدف‌ها باید خاص و مشخص باشند

هدف‌های خود را به طور کلی تعریف نکنید. اهداف کلی مسیر کلی شما را نشان می‌دهد ولی برای برنامه ریزی مسیر و رسیدن به آن‌ها شما را دچار ابهام می‌کند. به عنوان مثال مشخص کنید که میزان فروش شما از فلان مقدار کمتر نباشد یا مشخص کنید که چند ساعت کار مفید باید داشته باشید‌، هر کدام از کارکنان بخش‌های مختلف چقدر بهره وری باید داشته باشند. مشخص کردن این جزئیات به شما کمک می‌کند تا بهتر برنامه ریزی کنید.

اهداف قابل اندازه گیری تعیین کنید

گاهی ممکن است شما هدف‌هایی را تعریف کرده باشید ولی دقیقاً نمی‌دانید که این هدف‌ها را چگونه باید اندازه گیری کنید و از کجا باید به این پی ببرید که الان به هدف خود رسیده‌اید یا نه؟ مثلاً هدف شما این است که میزان رضایت مشتریان را افزایش دهید ولی مشخص نمی‌کنید که دقیقاً میزان رضایت آن‌ها را از چه طریقی می‌خواهید بسنجید و پی ببرید که این مقدار افزایش داشته است. پس برای اهداف خودتان حتماً مقیاس‌های اندازه گیری تعیین کنید که به درستی به شما نشان دهند که تا چه میزان توانسته اید به هدف‌های خود برسید.

هدف‌های دور از ذهن و دسترس تعیین نکنید

از نظر مشاوره بازاریابی‌، بسیاری از اهداف هستند که ما دوست داریم به آن‌ها برسیم‌؛ اما باید ببینیم که چقدر احتمال دارد که به این اهداف برسیم؟ اصلاً ما زمینه‌ها‌، توانایی‌، بودجه‌، امکانات و مهارت‌های کافی برای رسیدن به این اهداف را داریم؟ در صورتی که هدف‌های غیر قابل دسترسی برای خود تعیین کنید تنها موجب می‌شود که انگیزه تان کاهش پیدا کند. در این شرایط هدفها بزرگ و شما توانایی کافی برای رسیدن به آن‌ها را ندارید پس احساس ناامید و ناتوانی خواهید کرد و انگیزه حرکت و پیشرفت را از دست می‌دهید. در این مواقع هم بودجه و انرژی خود را هدر داده اید و هم اینکه احتمال شکستتان افزایش پیدا می‌کند. پس سعی کنید اهداف را بر مبنای واقعیت و توانایی‌های خود تعیین کنید.

محدودیت‌های زمانی مشخص کنید

برای هر هدفی که تعیین می‌کنید زمان لازم برای دستیابی به آن را نیز تعیین کنید. اگر برای هدف‌های خود برنامه ریزی زمانی نداشته باشید نمی‌توانید به درستی اندازه گیری کنید که آیا به هدف خود رسیده اید یا نه؟ یکی از مقیاس‌های مهم برای اندازه گیری موفقیت یک برنامه این است که آیا در مدت زمان لازم به آن رسیده‌اید یا نه؟ پس تعیین زمان برای هر هدفی را فراموش نکنید.

بازدید: 70 بار
رأی دهید
(1 رأی)
برای ارسال نظرات وارد شوید

آدرس

تهران، خیابان فاطمی غربی، خیابان پروین، انتهای بن‌بست نادر، ساختمان اداری نیلوفر (پلاک 29)، واحد 5

ما را در صفحات مجازی دنبال کنید.

عضویت در خبرنامه

تماس با ما

 تلفن: 66912207، 66912198، 66912231

 فکس: 66569549

JoomShaper