اشتراک گذاری درون تیمی صفحات گسترده مشکل است اگر تیم فروش فقط از یک نفر تشکیل شده باشد، استفاده از صفحات گسترده مشکلی به وجود نمی‌آورد. اما اگر در آینده افراد جدیدی به این تیم اضافه شود چه؟ در آن صورت اشتراک گذاری و به‌روز رسانی صفحه‌ی گسترده‌ی اصلی شرکت بین اعضای مختلف تیم به یک کابوس بدل خواهد شد. اشتراک گذاری برون تیمی صفحات گسترده ساده است برخلاف سیستم‌های متمرکز که برای دسترسی به آن باید اطلاعات کاربری خاصی داشته باشید، صفحات گسترده را به سادگی می‌توان از طریق ایمیل در اختیار هر
CRM
استفاده از نرم افزار CRM کسب و کار شما را در تمامی بخش‌ها، از فروش گرفته تا تبلیغات و خدمات رسانی، به طور چشمگیری تغییر خواهد داد. تصمیم گیری در مورد اعمال هر گونه تغییر در هر از ابزارها یا فرآیندهای یک سازمان، مساله چالش برانگیزی خواهد بود، مخصوصا اگر نیاز به سرمایه گذاری مادی باشد. اگر در کسب و کارتان با روندهای زیر روبرو شدید، زمان آن فرا رسیده است که از نرم افزار CRM استفاده کنید: کاهش بازدهی و بهره وری در برخی شرایط، فرآیندهای دستی مانند استفاده از اکسل برای جدول بندی یا کارهای کاغذی
CRM
خرید نرم‌افزار CRM به همان اندازه که می‌تواند برای هر کسب و کاری مفید و سودآور باشد، می‌تواند به همان اندازه نیز باعث ضرر و زیان یک کسب و کار باشد و در اجرای آن با شکست رو به رو شوید. یکی از مهم ترین عوامل جلوگیری از این اتفاق، انتخاب درست نرم‌افزار CRM متناسب با نیازها و خواسته های شماست. نکات زیر، اشتباهات رایجی است که لازم است در هنگام خرید نرم افزار CRM از آن‌ها اجتناب کنید. عدم آشنایی با مدل قیمت گذاری هرچند پیداکردن نرم‌افزاری که با بودجه شما متناسب باشد، بسیار مهم است، اما اجازه
CRM
 04 ارديبهشت 1398
  23  
اشتراک گذاری درون تیمی صفحات گسترده مشکل است اگر تیم فروش فقط از یک نفر تشکیل شده باشد، استفاده ...
 23 
اشتراک گذاری درون تیمی صفحات گسترده مشکل است ...
04 ارديبهشت 1398
 04 ارديبهشت 1398
  6  
تعیین مقیاس برای بازده عملکرد افراد در هر شرکت و سازمانی لازم است مقیاس‌هایی وجود داشته باشد تا ...
 6 
تعیین مقیاس برای بازده عملکرد افراد در هر شرکت ...
04 ارديبهشت 1398
 04 ارديبهشت 1398
  6  
ضرورت بسیاری از سایت‌های تعاملی، مانند سایت انجمن‌ها، تنها از طریق اجازه دادن به افراد برای ...
 6 
ضرورت بسیاری از سایت‌های تعاملی، مانند سایت ...
04 ارديبهشت 1398
 04 ارديبهشت 1398
  4  
شاید برای شما پیش آمده باشد که برای تولید محتوا وب سایت خود با نداشتن موضوع برای تولید محتوا مواجه ...
 4 
شاید برای شما پیش آمده باشد که برای تولید محتوا ...
04 ارديبهشت 1398
 04 ارديبهشت 1398
  8  
بهتر است ابتدا با جملات منطقی و آرام، مشتری ناراضی خود را قانع کنید که آرام باشد و قصد شما کمک کردن ...
 8 
بهتر است ابتدا با جملات منطقی و آرام، مشتری ...
04 ارديبهشت 1398
 03 ارديبهشت 1398
  23  
استفاده از نرم افزار CRM کسب و کار شما را در تمامی بخش‌ها، از فروش گرفته تا تبلیغات و خدمات رسانی، ...
 23 
استفاده از نرم افزار CRM کسب و کار شما را در ...
03 ارديبهشت 1398
 03 ارديبهشت 1398
  7  
قبل از هر گونه اقدام و یا تصمیمی در خصوص برکناری پرسنل واحد بازاریابی خود از این مسئله مطمئن شوید ...
 7 
قبل از هر گونه اقدام و یا تصمیمی در خصوص برکناری ...
03 ارديبهشت 1398
 03 ارديبهشت 1398
  6  
امروزه اکثر صاحبان کسب و کار تمایل دارند تا کسب و کار خود را از حال و هوای فیزیکی به اینترنتی تغییر ...
 6 
امروزه اکثر صاحبان کسب و کار تمایل دارند تا کسب و ...
03 ارديبهشت 1398
سه شنبه, 27 فروردين 1398, 9:24 ق ظ نوشته شده توسط آقای 
منتشر شده در مدیریت

آشنایی با روش‌های برنامه ریزی و پایش اهداف بازاریابی ویژه

موقعیت کنونی خود را مشخص کنید

اولین گام در برنامه ریزی اهداف این است که موقعیت کنونی را مشخص کنید. تعیین موقعیت کنونی به شما نشان می‌دهد که دقیقاً در کجای بازار قرار دارید و چه قدر نیاز به تلاش هست و در کدام یک از بخش‌ها باید خودتان را تقویت کنید.

هدف‌ها باید خاص و مشخص باشند

هدف‌های خود را به طور کلی تعریف نکنید. اهداف کلی مسیر کلی شما را نشان می‌دهد ولی برای برنامه ریزی مسیر و رسیدن به آن‌ها شما را دچار ابهام می‌کند. به عنوان مثال مشخص کنید که میزان فروش شما از فلان مقدار کمتر نباشد یا مشخص کنید که چند ساعت کار مفید باید داشته باشید‌، هر کدام از کارکنان بخش‌های مختلف چقدر بهره وری باید داشته باشند. مشخص کردن این جزئیات به شما کمک می‌کند تا بهتر برنامه ریزی کنید.

اهداف قابل اندازه گیری تعیین کنید

گاهی ممکن است شما هدف‌هایی را تعریف کرده باشید ولی دقیقاً نمی‌دانید که این هدف‌ها را چگونه باید اندازه گیری کنید و از کجا باید به این پی ببرید که الان به هدف خود رسیده‌اید یا نه؟ مثلاً هدف شما این است که میزان رضایت مشتریان را افزایش دهید ولی مشخص نمی‌کنید که دقیقاً میزان رضایت آن‌ها را از چه طریقی می‌خواهید بسنجید و پی ببرید که این مقدار افزایش داشته است. پس برای اهداف خودتان حتماً مقیاس‌های اندازه گیری تعیین کنید که به درستی به شما نشان دهند که تا چه میزان توانسته اید به هدف‌های خود برسید.

هدف‌های دور از ذهن و دسترس تعیین نکنید

از نظر مشاوره بازاریابی‌، بسیاری از اهداف هستند که ما دوست داریم به آن‌ها برسیم‌؛ اما باید ببینیم که چقدر احتمال دارد که به این اهداف برسیم؟ اصلاً ما زمینه‌ها‌، توانایی‌، بودجه‌، امکانات و مهارت‌های کافی برای رسیدن به این اهداف را داریم؟ در صورتی که هدف‌های غیر قابل دسترسی برای خود تعیین کنید تنها موجب می‌شود که انگیزه تان کاهش پیدا کند. در این شرایط هدفها بزرگ و شما توانایی کافی برای رسیدن به آن‌ها را ندارید پس احساس ناامید و ناتوانی خواهید کرد و انگیزه حرکت و پیشرفت را از دست می‌دهید. در این مواقع هم بودجه و انرژی خود را هدر داده اید و هم اینکه احتمال شکستتان افزایش پیدا می‌کند. پس سعی کنید اهداف را بر مبنای واقعیت و توانایی‌های خود تعیین کنید.

محدودیت‌های زمانی مشخص کنید

برای هر هدفی که تعیین می‌کنید زمان لازم برای دستیابی به آن را نیز تعیین کنید. اگر برای هدف‌های خود برنامه ریزی زمانی نداشته باشید نمی‌توانید به درستی اندازه گیری کنید که آیا به هدف خود رسیده اید یا نه؟ یکی از مقیاس‌های مهم برای اندازه گیری موفقیت یک برنامه این است که آیا در مدت زمان لازم به آن رسیده‌اید یا نه؟ پس تعیین زمان برای هر هدفی را فراموش نکنید.

بازدید: 12 بار
رأی دهید
(1 رأی)
برای ارسال نظرات وارد شوید

آدرس

تهران، خیابان فاطمی غربی، خیابان پروین، انتهای بن‌بست نادر، ساختمان اداری نیلوفر (پلاک 29)، واحد 5

ما را در صفحات مجازی دنبال کنید.

عضویت در خبرنامه

تماس با ما

 تلفن: 66912207، 66912198، 66912231

 فکس: 66569549

JoomShaper