در اوایل دهه 1990، بازاریابی پایگاه داده به اتوماسیون نیروی فروش تبدیل شد. چارچوب نرم افزار CRM به مدیریت مخاطبان، سرپرست‌ها و مدیران فرصت ردیابی معاملات در یک سازمان را تقویت می‌کند. اصطلاح "مدیریت ارتباط با مشتری" در سال 1995 به وجود آمد. از سال 1995 تا سال 1997، نرم افزار CRM از راه حل های مشتری به برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) منتهی شد که شامل عملیات تجاری مانند برنامه ریزی، تولید و حمل و نقل علاوه بر فروش، بازاریابی و توابع پرداخت. اواخر دهه 1990 CRM به صورت آنلاین (تحت وب) راه
CRM
قابلیت درجه بندی: توانایی اینکه با درجات گوناگونی قابل استفاده باشد و بطور معتبری قابلیت توسعه به درجات استفاده مورد نیاز دیگر را نیز داشته باشد. کانال های ارتباطی چندگانه: توانایی برقراری ارتباط و رابطه با کاربران با دستگاه‌های مختلف (از قبیل تلفن، ویپ، اینترنت و غیره) را داشته باشد. جریان کار: قابلیت پیدا کردن مسیر کار در سیستم بصورت خودکار و بر پایه مجموعه قوانینی که برای آن تعریف می‌شود را داشته باشد. پایگاه داده: تمام اطلاعات مربوط به تراکنش مشتریان بصورت متمرکز ذخیره کند. ملاحظات حریم
CRM
مدیریت برنامه مارکتینگ با استفاده از تحلیل‌های سی آر ام، داده‌های مشتریان به اطلاعاتی مناسب و قابل برنامه ریزی تبدیل می‌شوند. به این ترتیب قادر خواهید بود با سرعت بیشتری به تمایلات و نیازهای مشتری و فرصت های موجود واکنش نشان دهید. همچنین در اجرای مارکتینگ پلن این امکان وجود دارد تا از برنامه ریزی و بودجه بندی گرفته تا نرخ بازگشت سرمایه و اجرای آن به بهینه ترین شکل ممکن صورت پذیرد. بخش بندی مشتریان نرم افزار سی ار ام به شما این امکان را می دهد تا مشتریان و مشتریان بالقوه را با شاخص
CRM
 27 مرداد 1398
  6  
در اوایل دهه 1990، بازاریابی پایگاه داده به اتوماسیون نیروی فروش تبدیل شد. چارچوب نرم افزار CRM به ...
 6 
در اوایل دهه 1990، بازاریابی پایگاه داده به ...
27 مرداد 1398
 27 مرداد 1398
  3  
از منبع خارجی برای الهام گرفتن استفاده کنید برخی اوقات برای رسیدن به ایده‌های مناسب، محیط و ...
 3 
از منبع خارجی برای الهام گرفتن استفاده کنید ...
27 مرداد 1398
 27 مرداد 1398
  4  
رضایت و منفعت خود و مشتریان را برای فروش پایدار در نظر بگیرید فروش کالا باید به گونه‌ای باشد که ...
 4 
رضایت و منفعت خود و مشتریان را برای فروش پایدار ...
27 مرداد 1398
 27 مرداد 1398
  4  
استفاده از هدینگ‌ها برای بهبود سئو می‌تواند به شما کمک کند. استفاده از هدینگ‌ها این امکان را برای ...
 4 
استفاده از هدینگ‌ها برای بهبود سئو می‌تواند به ...
27 مرداد 1398
 27 مرداد 1398
  2  
سرعت بارگذاری صفحات وب هنگامی که کاربر وارد سایتی می‌شود اولین چیزی که با آن روبرو می‌شود سرعت ...
 2 
سرعت بارگذاری صفحات وب هنگامی که کاربر وارد ...
27 مرداد 1398
 26 مرداد 1398
  9  
قابلیت درجه بندی: توانایی اینکه با درجات گوناگونی قابل استفاده باشد و بطور معتبری قابلیت توسعه به ...
 9 
قابلیت درجه بندی: توانایی اینکه با درجات گوناگونی ...
26 مرداد 1398
 26 مرداد 1398
  6  
برخی شرکت‌های بزرگ که رقیبی در بازار ندارند، نیازی به مطالعه‌ی رقبا حس نمی‌کنند. آن‌ها بر این باور ...
 6 
برخی شرکت‌های بزرگ که رقیبی در بازار ندارند، ...
26 مرداد 1398
 26 مرداد 1398
  6  
اول محصولات ارزان را پیشنهاد دهید همیشه مشتری‌ها نخواهند همان هزینه‌ای را که شما درخواست نمودید ...
 6 
اول محصولات ارزان را پیشنهاد دهید همیشه ...
26 مرداد 1398
چهارشنبه, 4 ارديبهشت 1398, 2:14 ب ظ نوشته شده توسط آقای 
منتشر شده در CRM

چرا از نرم افزار اکسل در فرایند فروش استفاده نکنیم؟ ویژه

اشتراک گذاری درون تیمی صفحات گسترده مشکل است

اگر تیم فروش فقط از یک نفر تشکیل شده باشد، استفاده از صفحات گسترده مشکلی به وجود نمی‌آورد. اما اگر در آینده افراد جدیدی به این تیم اضافه شود چه؟ در آن صورت اشتراک گذاری و به‌روز رسانی صفحه‌ی گسترده‌ی اصلی شرکت بین اعضای مختلف تیم به یک کابوس بدل خواهد شد.

اشتراک گذاری برون تیمی صفحات گسترده ساده است

برخلاف سیستم‌های متمرکز که برای دسترسی به آن باید اطلاعات کاربری خاصی داشته باشید، صفحات گسترده را به سادگی می‌توان از طریق ایمیل در اختیار هر کسی قرار داد. در صورتی که کارمندان شما از دستتان ناراضی باشند یا به آن‌ها اعتماد کافی نداشته باشید، از این طریق اطلاعات شما خیلی راحت می‌تواند در دسترس رقبایتان قرار بگیرد.

معلوم نیست چه کسی چه کار می‌کند

تبیین سیستم منظمی که منجر به افزایش مخاطبین هدف شود از طریق صفحات گسترده مشکل است. اگر کارمندان برای ثبت دقیق یادداشت‌ها و مستندات مربوط به فرآیند کار آموزش ندیده باشند، معلوم نمی‌شود که چه کسی آخرین بار با یک مشتری صحبت کرده، به آن مخاطب چه چیزی گفته شده و تاریخ آن ارتباط کِی بوده است.

وجود چندین نسخه از حقیقت

در ابتدا شاید همه بر روی اطلاعات مشابهی کار کنند، اما این شرایط چندان پایدار نخواهد ماند. هر دفعه که یک نفر تغییری در صفحه گسترده‌ی اصلی ایجاد می‌کند، فایل باید در مخزن اصلی آپلود شود تا ویرایش اعمالی برای سایر اعضای تیم در دسترس قرار بگیرد. ولی اگر یک نفر این کار را فراموش کند چه؟ در این صورت خیلی زود نسخه‌های مختلفی از یک صفحه‌ی گسترده‌ی واحد خواهید داشت که با هم مغایرت دارند. آنگاه چگونه می‌خواهید بفهمید کدام یک درست است؟

همه جا پر از خطا خواهد شد

بر اساس مطالعه‌ای که در دانشگاه هاوایی صورت گرفته، ۸۸ درصد صفحات گسترده شامل نوعی از خطا هستند. پس اگر می‌خواهید دقیق باشید، از صفحات گسترده استفاده نکنید.

گزارش گیری از آن سخت است

ادغام نسخه‌های مختلف یک صفحه گسترده به اندازه‌ی کافی مشکل است، اما مصیبت بعدی گزارش گیری معنادار از این اطلاعات می‌باشد. هر کسی که تا به حال سعی کرده باشد از Excel گزارش بگیرد می‌داند که این کار اصلاً راحت نیست. و هر چه اطلاعات شما پیچیده‌تر باشد، گزارش گیری از آن سخت‌تر می‌شود.

تصویر سازی از داده‌ها آسان نیست

کاربران در صفحات گسترده می‌توانند نمودار و گراف بسازند، اما «ساختن» این جا کلیدواژه است. پیاده‌سازی هر نوع تصویرسازی در صفحات گسترده زمان‌بر و خسته کننده است. البته مدیران می‌توانند کلاً از تصویرسازی صرف نظر کنند، چون لزومی بر ایجاد آن وجود ندارد، ولی صفحه گسترده‌ای که فقط و فقط اطلاعات متنی داشته باشد، قطعاً باعث خستگی کارمندان و نادیده گرفته شدن اطلاعات می‌شود.

اطلاعات کاربران در دست طبیعت خواهد بود

اگر یک حادثه‌ی طبیعی رخ دهد، اطلاعاتی که تنها در سرورهای شرکت وجود داشته به کلی و برای همیشه از دست می‌رود.

مدیران قادر به مدیریت آن نیستند

مدیران فروش برای هدایت موثر اعضای تیم خود باید نظارت صحیحی بر عملکردهای روزانه‌ی کارمندان داشته باشند. اما این کار از طریق صفحات گسترده ممکن نیست. هم فروشنده‌ها و هم مدیران خیلی زود از دست چرخه‌ی معیوب و بی‌پایان آپلود، دانلود، پیوست و ایمیل زدن خسته خواهند شد.

هیچ دسترسی موبایلی وجود ندارد

بر طبق برخی گزارشات، ثابت شده که دسترسی موبایلی به سیستم‌های فروش تا ۲۴ درصد در افزایش بهره‌ وری فروشنده‌ها تاثیر دارد. ولی علی‌رغم بعضی از ویژگی‌های صفحات گسترده، این فرمت هیچ سنخیتی با موبایل ندارد. در صورتی که از صفحات گسترده استفاده کنید، هر بار برای وارد کردن اطلاعات جدید یا تغییر اطلاعات قدیمی باید لپتاپ را در آورده یا به سیستم شرکت دسترسی داشته باشید.

پس چرا شرکت‌ها برای امر فروش از صفحات گسترده استفاده می‌کنند؟

استفاده از صفحات گسترده برای فعالیت‌های بخش فروش کسب و کارهای مختلف معایب زیادی دارد. اما سوال این است که اصلاً چرا شرکت‌ها از آن استفاده می‌کنند؟ دلیلش به دو عامل مربوط می‌شود: رایگان بودن و سادگی آن که نیاز به آموزش ویژه ندارد. این دلایل به خودی خود، خصوصاً برای شرکت‌های کوچکی که منابع کافی برای آموزش و صرف هزینه ندارند، کافی است تا باعث شود به این روش روی بیاورند. اما ما توصیه می‌کنیم تا درباره‌ی مزایای سیستم‌های CRM بیشتر بخوانید و با نرم افزار Panda CRM آشنا شوید.

رأی دهید
(0 رأی)
برای ارسال نظرات وارد شوید

آدرس

تهران، خیابان فاطمی غربی، خیابان پروین، انتهای بن‌بست نادر، ساختمان اداری نیلوفر (پلاک 29)، واحد 5

ما را در صفحات مجازی دنبال کنید.

عضویت در خبرنامه

تماس با ما

 تلفن: 66912207، 66912198، 66912231

 فکس: 66569549

JoomShaper