سودتان را افزایش می دهد ثابت شده است که استفاده از نرم افزار CRM نتایج مثبتی را نظیر تاثیر مستقیم بر افزایش سودآوری، به دنبال داشته است. مشتریان را شناسایی و گروه بندی می‌کند این سیستم به شما کمک می‌کند تا مشتریان جدید را به آسانی و با سرعت بیشتر شناسایی کرده و به درستی گروه بندی کنید. با تمرکز بر مشتریان درست، موارد فروش را می‌توان بر اساس آنکه احتمال موفقیت کدام بیشتر است، اولویت بندی کرد. با ذخیره کامل و صحیح اطلاعات مشتریان در یک پایگاه داده مرکزی، تمرکز بخش بازاریابی و فروش
CRM
بسیاری از شرکت‌ها استراتژی‌های مدیریت ارتباط با مشتری یا سی ار ام CRM را اجرا کرده‌اند. به نظر می‌رسد که بازار نرم‌ افزار CRM در بزرگ‌ترین بازار یعنی امریکا بسیار کاربرد دارد. شرکت‌های بزرگ، اولین‌ها در به‌کارگیری سی ار ام بوده و به دنبال آنان، شرکت‌هایی با اندازه متوسط این کار را انجام دادند. هنوز این پتانسیل وجود دارد که پیام سی ار ام به شرکت‌های کوچک‌تر و نوپا برسد. در ادامه به بررسی ۸ بازار نرم افزار CRM خواهیم پرداخت؛ ساختار بازار بازار سی ار ام از اوایل دهه ۱۹۹۰ به‌ طور چشمگیری رشد
CRM
کارشناس CRM، مسئولیت هماهنگی با مدیریت ارشد و مدیران ذینفع راهم بعهده دارد. شناسایی عوامل پیش برنده و بازدارنده استقرار سیستم ارتباط با مشتری هم توسط کارشناس مدیریت ارتباط با مشتری کارشناس CRM انجام می‌شود. آخرین کاری که در مرحله پیش از استقرار باید به راهنمایی مشاور، توسط کارشناس مدیریت ارتباط با مشتری و با تصمیم مدیریت انجام شود، انتخاب نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری یا نرم افزار سی ار ام و برنامه ریزی استقرار آن است. در مرحله استقرار، کارشناس مدیریت ارتباط با مشتری؛ آموزش‌های لازم را
CRM
 05 خرداد 1398
  1  
دستور کار: هدف جلسه را برای تیم تعریف کنید. پرسنل را تشویق کنید در مورد اینکه تغییرات چگونه آن‌ها ...
 1 
دستور کار: هدف جلسه را برای تیم تعریف کنید. پرسنل ...
05 خرداد 1398
 05 خرداد 1398
  1  
استفاده بیش از اندازه از کلمات کلیدی یکی از ترفندهای قدیمی در سئو که مانند قبل کاربرد زیادی ندارد ...
 1 
استفاده بیش از اندازه از کلمات کلیدی یکی از ...
05 خرداد 1398
 05 خرداد 1398
  2  
معمولاً هنگامی که افراد به فکر طراحی سایت برای حرفه ی خود می‌افتند با این سوال روبرو هستند که چگونه ...
 2 
معمولاً هنگامی که افراد به فکر طراحی سایت برای ...
05 خرداد 1398
 05 خرداد 1398
  2  
سودتان را افزایش می دهد ثابت شده است که استفاده از نرم افزار CRM نتایج مثبتی را نظیر تاثیر مستقیم ...
 2 
سودتان را افزایش می دهد ثابت شده است که استفاده ...
05 خرداد 1398
 01 خرداد 1398
  8  
جمله «همیشه حق با مشتری است» را به قدری زیاد شنیده‌اید که به نظر می‌رسد حقیقتی محض باشد. اما آیا ...
 8 
جمله «همیشه حق با مشتری است» را به قدری زیاد ...
01 خرداد 1398
 01 خرداد 1398
  6  
افراد مورد علاقه‌ی شما به فکر تغییر شغل هستند همه‌ی ما در محیط کار، به یک یا چند نفر از همکاران ...
 6 
افراد مورد علاقه‌ی شما به فکر تغییر شغل هستند ...
01 خرداد 1398
 01 خرداد 1398
  5  
روش‌های پنهان کردن متن در سایت همان گونه که می‌دانید یک از فاکتورهای قانونی گوگل، استفاده از ...
 5 
روش‌های پنهان کردن متن در سایت همان گونه که ...
01 خرداد 1398
 01 خرداد 1398
  5  
قدرت کار تیمی را کشف کنید پیش از آغاز هر کاری، نسبت به کشف و درک قدرت یک کار تیمی و حد و حدود آن ...
 5 
قدرت کار تیمی را کشف کنید پیش از آغاز هر کاری، ...
01 خرداد 1398
چهارشنبه, 4 ارديبهشت 1398, 2:14 ب ظ نوشته شده توسط آقای 
منتشر شده در CRM

چرا از نرم افزار اکسل در فرایند فروش استفاده نکنیم؟ ویژه

اشتراک گذاری درون تیمی صفحات گسترده مشکل است

اگر تیم فروش فقط از یک نفر تشکیل شده باشد، استفاده از صفحات گسترده مشکلی به وجود نمی‌آورد. اما اگر در آینده افراد جدیدی به این تیم اضافه شود چه؟ در آن صورت اشتراک گذاری و به‌روز رسانی صفحه‌ی گسترده‌ی اصلی شرکت بین اعضای مختلف تیم به یک کابوس بدل خواهد شد.

اشتراک گذاری برون تیمی صفحات گسترده ساده است

برخلاف سیستم‌های متمرکز که برای دسترسی به آن باید اطلاعات کاربری خاصی داشته باشید، صفحات گسترده را به سادگی می‌توان از طریق ایمیل در اختیار هر کسی قرار داد. در صورتی که کارمندان شما از دستتان ناراضی باشند یا به آن‌ها اعتماد کافی نداشته باشید، از این طریق اطلاعات شما خیلی راحت می‌تواند در دسترس رقبایتان قرار بگیرد.

معلوم نیست چه کسی چه کار می‌کند

تبیین سیستم منظمی که منجر به افزایش مخاطبین هدف شود از طریق صفحات گسترده مشکل است. اگر کارمندان برای ثبت دقیق یادداشت‌ها و مستندات مربوط به فرآیند کار آموزش ندیده باشند، معلوم نمی‌شود که چه کسی آخرین بار با یک مشتری صحبت کرده، به آن مخاطب چه چیزی گفته شده و تاریخ آن ارتباط کِی بوده است.

وجود چندین نسخه از حقیقت

در ابتدا شاید همه بر روی اطلاعات مشابهی کار کنند، اما این شرایط چندان پایدار نخواهد ماند. هر دفعه که یک نفر تغییری در صفحه گسترده‌ی اصلی ایجاد می‌کند، فایل باید در مخزن اصلی آپلود شود تا ویرایش اعمالی برای سایر اعضای تیم در دسترس قرار بگیرد. ولی اگر یک نفر این کار را فراموش کند چه؟ در این صورت خیلی زود نسخه‌های مختلفی از یک صفحه‌ی گسترده‌ی واحد خواهید داشت که با هم مغایرت دارند. آنگاه چگونه می‌خواهید بفهمید کدام یک درست است؟

همه جا پر از خطا خواهد شد

بر اساس مطالعه‌ای که در دانشگاه هاوایی صورت گرفته، ۸۸ درصد صفحات گسترده شامل نوعی از خطا هستند. پس اگر می‌خواهید دقیق باشید، از صفحات گسترده استفاده نکنید.

گزارش گیری از آن سخت است

ادغام نسخه‌های مختلف یک صفحه گسترده به اندازه‌ی کافی مشکل است، اما مصیبت بعدی گزارش گیری معنادار از این اطلاعات می‌باشد. هر کسی که تا به حال سعی کرده باشد از Excel گزارش بگیرد می‌داند که این کار اصلاً راحت نیست. و هر چه اطلاعات شما پیچیده‌تر باشد، گزارش گیری از آن سخت‌تر می‌شود.

تصویر سازی از داده‌ها آسان نیست

کاربران در صفحات گسترده می‌توانند نمودار و گراف بسازند، اما «ساختن» این جا کلیدواژه است. پیاده‌سازی هر نوع تصویرسازی در صفحات گسترده زمان‌بر و خسته کننده است. البته مدیران می‌توانند کلاً از تصویرسازی صرف نظر کنند، چون لزومی بر ایجاد آن وجود ندارد، ولی صفحه گسترده‌ای که فقط و فقط اطلاعات متنی داشته باشد، قطعاً باعث خستگی کارمندان و نادیده گرفته شدن اطلاعات می‌شود.

اطلاعات کاربران در دست طبیعت خواهد بود

اگر یک حادثه‌ی طبیعی رخ دهد، اطلاعاتی که تنها در سرورهای شرکت وجود داشته به کلی و برای همیشه از دست می‌رود.

مدیران قادر به مدیریت آن نیستند

مدیران فروش برای هدایت موثر اعضای تیم خود باید نظارت صحیحی بر عملکردهای روزانه‌ی کارمندان داشته باشند. اما این کار از طریق صفحات گسترده ممکن نیست. هم فروشنده‌ها و هم مدیران خیلی زود از دست چرخه‌ی معیوب و بی‌پایان آپلود، دانلود، پیوست و ایمیل زدن خسته خواهند شد.

هیچ دسترسی موبایلی وجود ندارد

بر طبق برخی گزارشات، ثابت شده که دسترسی موبایلی به سیستم‌های فروش تا ۲۴ درصد در افزایش بهره‌ وری فروشنده‌ها تاثیر دارد. ولی علی‌رغم بعضی از ویژگی‌های صفحات گسترده، این فرمت هیچ سنخیتی با موبایل ندارد. در صورتی که از صفحات گسترده استفاده کنید، هر بار برای وارد کردن اطلاعات جدید یا تغییر اطلاعات قدیمی باید لپتاپ را در آورده یا به سیستم شرکت دسترسی داشته باشید.

پس چرا شرکت‌ها برای امر فروش از صفحات گسترده استفاده می‌کنند؟

استفاده از صفحات گسترده برای فعالیت‌های بخش فروش کسب و کارهای مختلف معایب زیادی دارد. اما سوال این است که اصلاً چرا شرکت‌ها از آن استفاده می‌کنند؟ دلیلش به دو عامل مربوط می‌شود: رایگان بودن و سادگی آن که نیاز به آموزش ویژه ندارد. این دلایل به خودی خود، خصوصاً برای شرکت‌های کوچکی که منابع کافی برای آموزش و صرف هزینه ندارند، کافی است تا باعث شود به این روش روی بیاورند. اما ما توصیه می‌کنیم تا درباره‌ی مزایای سیستم‌های CRM بیشتر بخوانید و با نرم افزار Panda CRM آشنا شوید.

رأی دهید
(0 رأی)
برای ارسال نظرات وارد شوید

آدرس

تهران، خیابان فاطمی غربی، خیابان پروین، انتهای بن‌بست نادر، ساختمان اداری نیلوفر (پلاک 29)، واحد 5

ما را در صفحات مجازی دنبال کنید.

عضویت در خبرنامه

تماس با ما

 تلفن: 66912207، 66912198، 66912231

 فکس: 66569549

JoomShaper