سودتان را افزایش می دهد ثابت شده است که استفاده از نرم افزار CRM نتایج مثبتی را نظیر تاثیر مستقیم بر افزایش سودآوری، به دنبال داشته است. مشتریان را شناسایی و گروه بندی می‌کند این سیستم به شما کمک می‌کند تا مشتریان جدید را به آسانی و با سرعت بیشتر شناسایی کرده و به درستی گروه بندی کنید. با تمرکز بر مشتریان درست، موارد فروش را می‌توان بر اساس آنکه احتمال موفقیت کدام بیشتر است، اولویت بندی کرد. با ذخیره کامل و صحیح اطلاعات مشتریان در یک پایگاه داده مرکزی، تمرکز بخش بازاریابی و فروش
CRM
بسیاری از شرکت‌ها استراتژی‌های مدیریت ارتباط با مشتری یا سی ار ام CRM را اجرا کرده‌اند. به نظر می‌رسد که بازار نرم‌ افزار CRM در بزرگ‌ترین بازار یعنی امریکا بسیار کاربرد دارد. شرکت‌های بزرگ، اولین‌ها در به‌کارگیری سی ار ام بوده و به دنبال آنان، شرکت‌هایی با اندازه متوسط این کار را انجام دادند. هنوز این پتانسیل وجود دارد که پیام سی ار ام به شرکت‌های کوچک‌تر و نوپا برسد. در ادامه به بررسی ۸ بازار نرم افزار CRM خواهیم پرداخت؛ ساختار بازار بازار سی ار ام از اوایل دهه ۱۹۹۰ به‌ طور چشمگیری رشد
CRM
کارشناس CRM، مسئولیت هماهنگی با مدیریت ارشد و مدیران ذینفع راهم بعهده دارد. شناسایی عوامل پیش برنده و بازدارنده استقرار سیستم ارتباط با مشتری هم توسط کارشناس مدیریت ارتباط با مشتری کارشناس CRM انجام می‌شود. آخرین کاری که در مرحله پیش از استقرار باید به راهنمایی مشاور، توسط کارشناس مدیریت ارتباط با مشتری و با تصمیم مدیریت انجام شود، انتخاب نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری یا نرم افزار سی ار ام و برنامه ریزی استقرار آن است. در مرحله استقرار، کارشناس مدیریت ارتباط با مشتری؛ آموزش‌های لازم را
CRM
 05 خرداد 1398
  1  
دستور کار: هدف جلسه را برای تیم تعریف کنید. پرسنل را تشویق کنید در مورد اینکه تغییرات چگونه آن‌ها ...
 1 
دستور کار: هدف جلسه را برای تیم تعریف کنید. پرسنل ...
05 خرداد 1398
 05 خرداد 1398
  1  
استفاده بیش از اندازه از کلمات کلیدی یکی از ترفندهای قدیمی در سئو که مانند قبل کاربرد زیادی ندارد ...
 1 
استفاده بیش از اندازه از کلمات کلیدی یکی از ...
05 خرداد 1398
 05 خرداد 1398
  2  
معمولاً هنگامی که افراد به فکر طراحی سایت برای حرفه ی خود می‌افتند با این سوال روبرو هستند که چگونه ...
 2 
معمولاً هنگامی که افراد به فکر طراحی سایت برای ...
05 خرداد 1398
 05 خرداد 1398
  2  
سودتان را افزایش می دهد ثابت شده است که استفاده از نرم افزار CRM نتایج مثبتی را نظیر تاثیر مستقیم ...
 2 
سودتان را افزایش می دهد ثابت شده است که استفاده ...
05 خرداد 1398
 01 خرداد 1398
  8  
جمله «همیشه حق با مشتری است» را به قدری زیاد شنیده‌اید که به نظر می‌رسد حقیقتی محض باشد. اما آیا ...
 8 
جمله «همیشه حق با مشتری است» را به قدری زیاد ...
01 خرداد 1398
 01 خرداد 1398
  6  
افراد مورد علاقه‌ی شما به فکر تغییر شغل هستند همه‌ی ما در محیط کار، به یک یا چند نفر از همکاران ...
 6 
افراد مورد علاقه‌ی شما به فکر تغییر شغل هستند ...
01 خرداد 1398
 01 خرداد 1398
  5  
روش‌های پنهان کردن متن در سایت همان گونه که می‌دانید یک از فاکتورهای قانونی گوگل، استفاده از ...
 5 
روش‌های پنهان کردن متن در سایت همان گونه که ...
01 خرداد 1398
 01 خرداد 1398
  5  
قدرت کار تیمی را کشف کنید پیش از آغاز هر کاری، نسبت به کشف و درک قدرت یک کار تیمی و حد و حدود آن ...
 5 
قدرت کار تیمی را کشف کنید پیش از آغاز هر کاری، ...
01 خرداد 1398
شنبه, 7 ارديبهشت 1398, 10:25 ق ظ نوشته شده توسط آقای 
منتشر شده در CRM

تفاوت نرم‌افزار CRM با نرم‌افزار حسابداری چیست؟ ویژه

جالب است بدانید هنوز خیلی افراد تفاوتی برای این دو نرم‌افزار قائل نیستند و خیلی اوقات این‌ها را به اشتباه به جای هم به کار می‌برند! واضح است که این دو نرم‌افزار از هم مجزا و دارای قابلیت‌ها و کاربردهای متفاوتی هستند و هر کدام برای اهداف خاص خود طراحی شده‌اند و در کسب و کارهای امروزی استفاده می‌شوند.

اگر بخواهیم به طور کلی به کاربرد اصلی این دو نرم‌ افزار بنگریم، نرم‌ افزار CRM در ارتباط با مشتری و فرایندهای صورت گرفته مرتبط با مشتری قبل از رسیدن به فروش و بازاریابی است در صورتی که تمرکز نرم‌افزار حسابداری بر فرایندهای مالی، فاکتورها و ... که در در حین و پس از فروش در مجموعه رخ می‌دهد را مدیریت می‌کند.

برای درک بهتر این فرایندها به مثال توجه کنید: محصولی دارید که می‌خواهید به فروش برسانید، برای این منظور مشتری خود را شناسایی می‌کنید، نیاز او را مورد بررسی قرار می‌دهید در جلسه‌ای محصول پیشنهادی خود را ارائه می‌کنید و پس از مذاکرات و پیگیری‌های مکرر سرانجام محصول خود را به فروش می‌رسانید، تا این مرحله از کار به عهده نرم‌ افزار CRM بوده و نرم‌ افزار حسابداری دخالتی در امر فروش و فرایند‌های صورت گرفته بین شما و مشتریانتان نداشته است.

در مرحله بعد اقداماتی مانند ارسال پیش‌فاکتور، بررسی موجودی در انبار، صدور فاکتور فروش و سایر اقدامات مالی که در داخل مجموعه شما صورت می‌گیرد وظایف نرم‌ افزار حسابداریست. هرچند برخی از اقدامات صورت گرفته در فرایند فروش هم در نرم‌ افزار CRM و هم در نرم‌ افزار حسابداری قابل مدیریت است اما هیچکدوم از این دو نرم‌ افزار نمی‌تواند جای دیگری را بگیرد. شما در نرم‌ افزار CRM امکاناتی دارید که در نرم‌ افزار حسابداری نخواهید داشت، قابلیت‌هایی شامل: بانک اطلاعاتی کامل از تاریخچه اقدامات صورت گرفته با هر مشتری، تعریف فرایند‌های فروش مختلفی متناسب با کسب و کار خود، مدیریت کامل زمان و تعیین زمان مشخص برای ارتباط درست و به موقع با هر مشتری، ثبت پیگیری‌های روزانه که شامل اقدامات مختلفی مانند تماس، جلسه و ... در ارتباط با مشتری، ایجاد کمپین‌های مختلف تبلیغاتی و بررسی نتایج تبلغیات و جذب مشتری، قابلیت ثبت انتقادات و خدمات پس از فروش، ارسال پیامک، فکس و ایمیل به صورت تکی ویا برای گروهی از مشتریان و ... .

همچنین در نرم‌افزار حسابداری قابلیت‌هایی مانند: صادر کردن سند حسابداری و ثبت اتوماتیک در حسابداری مالی، صادر کردن فاکتور تجمیعی بر روی برگه تحویل های دارای پیش فاکتور مشترک، اختصاص دادن شماره سریال‌های مختلف به فاکتور در سطح شعبه یا انبار، تعدیلات قیمت پس از صدور فاکتور، صدور برگشت از فروش بدون مرجع فاکتور و ... را خواهید داشت که مخصوص نرم‌افزار حسابداری است.

رأی دهید
(1 رأی)
برای ارسال نظرات وارد شوید

آدرس

تهران، خیابان فاطمی غربی، خیابان پروین، انتهای بن‌بست نادر، ساختمان اداری نیلوفر (پلاک 29)، واحد 5

ما را در صفحات مجازی دنبال کنید.

عضویت در خبرنامه

تماس با ما

 تلفن: 66912207، 66912198، 66912231

 فکس: 66569549

JoomShaper