“برنامه‌ای است در سطح بالایی از فعالیت‌هایی که توسط مردم تنظیم می‌شود و فرآیندها و تکنولوژی‌هایی که برای بدست آوردن اهداف مرتبط با مشتری مورد استفاده قرار می‌گیرد” توسعه و گسترش استراتژی نرم افزار CRM با یک تحلیل موقعیتی و تحلیلی آغاز می‌شود. این تحلیل و بررسی برای توصیف، فهم و ارزیابی استراتژی مشتری جاری به وجود می‌آید. این امر به داشتن یک چارچوب سازمانی برای راهنمایی تحلیل و بررسی شما کمک می‌کند. این نمونه ی پیچیده‌ای از CRM ممکن است در اینجا کمک کند، چارچوب مفید دیگری که در اینجا مطرح
CRM
کارشناس نرم افزار CRM، مسئولیت هماهنگی با مدیریت ارشد و مدیران ذینفع راهم بعهده دارد. شناسایی عوامل پیش برنده و بازدارنده استقرار سیستم ارتباط با مشتری هم توسط کارشناس مدیریت ارتباط با مشتری کارشناس CRM انجام می‌شود. آخرین کاری که در مرحله پیش از استقرار باید به راهنمایی مشاور، توسط کارشناس مدیریت ارتباط با مشتری و با تصمیم مدیریت انجام شود، انتخاب نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری یا نرم افزار سی ار ام و برنامه ریزی استقرار آن است. در مرحله استقرار، کارشناس مدیریت ارتباط با مشتری؛
CRM
در اوایل دهه 1990، بازاریابی پایگاه داده به اتوماسیون نیروی فروش تبدیل شد. چارچوب نرم افزار CRM به مدیریت مخاطبان، سرپرست‌ها و مدیران فرصت ردیابی معاملات در یک سازمان را تقویت می‌کند. اصطلاح "مدیریت ارتباط با مشتری" در سال 1995 به وجود آمد. از سال 1995 تا سال 1997، نرم افزار CRM از راه حل های مشتری به برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) منتهی شد که شامل عملیات تجاری مانند برنامه ریزی، تولید و حمل و نقل علاوه بر فروش، بازاریابی و توابع پرداخت. اواخر دهه 1990 CRM به صورت آنلاین (تحت وب) راه
CRM
 02 شهریور 1398
  158  
طراحی سایت استاتیک با استفاده از HTML به طراحی صفحات می‌پردازند و توسط طراح داده‌ها را وارد ...
 158 
طراحی سایت استاتیک با استفاده از HTML به طراحی ...
02 شهریور 1398
 30 مرداد 1398
  5336  
“برنامه‌ای است در سطح بالایی از فعالیت‌هایی که توسط مردم تنظیم می‌شود و فرآیندها و تکنولوژی‌هایی که ...
 5336 
“برنامه‌ای است در سطح بالایی از فعالیت‌هایی که ...
30 مرداد 1398
 30 مرداد 1398
  187  
برنامه‌های رقابتی باید شامل چه مواردی باشد؟ در هر استراتژی که تدوین می‌شود‌، نقش رقبا و طراحی ...
 187 
برنامه‌های رقابتی باید شامل چه مواردی باشد؟ در ...
30 مرداد 1398
 30 مرداد 1398
  170  
به صرفه بودن کاهش هزینه‌های بازاریابی از جمله کارکردهایی است که اینترنت و فضاهای مجازی امکان آن ...
 170 
به صرفه بودن کاهش هزینه‌های بازاریابی از جمله ...
30 مرداد 1398
 30 مرداد 1398
  158  
تحلیل وضعیت وب سایت در حقیقت اولین کاری که باید انجام دهید این است که عملکرد وب سایت خود را ...
 158 
تحلیل وضعیت وب سایت در حقیقت اولین کاری که ...
30 مرداد 1398
 30 مرداد 1398
  158  
تکنیک دکمه نامرئی در طراحی سایت امروزه توجه اکثر طراحان سایت به سوی طراحی‌های ظریف و ساده جلب ...
 158 
تکنیک دکمه نامرئی در طراحی سایت امروزه توجه ...
30 مرداد 1398
 28 مرداد 1398
  1025  
کارشناس نرم افزار CRM، مسئولیت هماهنگی با مدیریت ارشد و مدیران ذینفع راهم بعهده دارد. شناسایی عوامل ...
 1025 
کارشناس نرم افزار CRM، مسئولیت هماهنگی با مدیریت ...
28 مرداد 1398
 28 مرداد 1398
  151  
کنجکاوی کارآفرینان بزرگ وظیفه دارند مشکلات جدید را کشف کنند، فرصت‌های پنهان را شناسایی کنند، ...
 151 
کنجکاوی کارآفرینان بزرگ وظیفه دارند مشکلات ...
28 مرداد 1398
شنبه, 7 ارديبهشت 1398, 10:25 ق ظ نوشته شده توسط آقای 
منتشر شده در CRM

تفاوت نرم‌افزار CRM با نرم‌افزار حسابداری چیست؟ ویژه

جالب است بدانید هنوز خیلی افراد تفاوتی برای این دو نرم‌افزار قائل نیستند و خیلی اوقات این‌ها را به اشتباه به جای هم به کار می‌برند! واضح است که این دو نرم‌افزار از هم مجزا و دارای قابلیت‌ها و کاربردهای متفاوتی هستند و هر کدام برای اهداف خاص خود طراحی شده‌اند و در کسب و کارهای امروزی استفاده می‌شوند.

اگر بخواهیم به طور کلی به کاربرد اصلی این دو نرم‌ افزار بنگریم، نرم‌ افزار CRM در ارتباط با مشتری و فرایندهای صورت گرفته مرتبط با مشتری قبل از رسیدن به فروش و بازاریابی است در صورتی که تمرکز نرم‌افزار حسابداری بر فرایندهای مالی، فاکتورها و ... که در در حین و پس از فروش در مجموعه رخ می‌دهد را مدیریت می‌کند.

برای درک بهتر این فرایندها به مثال توجه کنید: محصولی دارید که می‌خواهید به فروش برسانید، برای این منظور مشتری خود را شناسایی می‌کنید، نیاز او را مورد بررسی قرار می‌دهید در جلسه‌ای محصول پیشنهادی خود را ارائه می‌کنید و پس از مذاکرات و پیگیری‌های مکرر سرانجام محصول خود را به فروش می‌رسانید، تا این مرحله از کار به عهده نرم‌ افزار CRM بوده و نرم‌ افزار حسابداری دخالتی در امر فروش و فرایند‌های صورت گرفته بین شما و مشتریانتان نداشته است.

در مرحله بعد اقداماتی مانند ارسال پیش‌فاکتور، بررسی موجودی در انبار، صدور فاکتور فروش و سایر اقدامات مالی که در داخل مجموعه شما صورت می‌گیرد وظایف نرم‌ افزار حسابداریست. هرچند برخی از اقدامات صورت گرفته در فرایند فروش هم در نرم‌ افزار CRM و هم در نرم‌ افزار حسابداری قابل مدیریت است اما هیچکدوم از این دو نرم‌ افزار نمی‌تواند جای دیگری را بگیرد. شما در نرم‌ افزار CRM امکاناتی دارید که در نرم‌ افزار حسابداری نخواهید داشت، قابلیت‌هایی شامل: بانک اطلاعاتی کامل از تاریخچه اقدامات صورت گرفته با هر مشتری، تعریف فرایند‌های فروش مختلفی متناسب با کسب و کار خود، مدیریت کامل زمان و تعیین زمان مشخص برای ارتباط درست و به موقع با هر مشتری، ثبت پیگیری‌های روزانه که شامل اقدامات مختلفی مانند تماس، جلسه و ... در ارتباط با مشتری، ایجاد کمپین‌های مختلف تبلیغاتی و بررسی نتایج تبلغیات و جذب مشتری، قابلیت ثبت انتقادات و خدمات پس از فروش، ارسال پیامک، فکس و ایمیل به صورت تکی ویا برای گروهی از مشتریان و ... .

همچنین در نرم‌افزار حسابداری قابلیت‌هایی مانند: صادر کردن سند حسابداری و ثبت اتوماتیک در حسابداری مالی، صادر کردن فاکتور تجمیعی بر روی برگه تحویل های دارای پیش فاکتور مشترک، اختصاص دادن شماره سریال‌های مختلف به فاکتور در سطح شعبه یا انبار، تعدیلات قیمت پس از صدور فاکتور، صدور برگشت از فروش بدون مرجع فاکتور و ... را خواهید داشت که مخصوص نرم‌افزار حسابداری است.

رأی دهید
(1 رأی)
برای ارسال نظرات وارد شوید

آدرس

تهران، خیابان فاطمی غربی، خیابان پروین، انتهای بن‌بست نادر، ساختمان اداری نیلوفر (پلاک 29)، واحد 5

ما را در صفحات مجازی دنبال کنید.

عضویت در خبرنامه

تماس با ما

 تلفن: 66912207، 66912198، 66912231

 فکس: 66569549

JoomShaper