در اوایل دهه 1990، بازاریابی پایگاه داده به اتوماسیون نیروی فروش تبدیل شد. چارچوب نرم افزار CRM به مدیریت مخاطبان، سرپرست‌ها و مدیران فرصت ردیابی معاملات در یک سازمان را تقویت می‌کند. اصطلاح "مدیریت ارتباط با مشتری" در سال 1995 به وجود آمد. از سال 1995 تا سال 1997، نرم افزار CRM از راه حل های مشتری به برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) منتهی شد که شامل عملیات تجاری مانند برنامه ریزی، تولید و حمل و نقل علاوه بر فروش، بازاریابی و توابع پرداخت. اواخر دهه 1990 CRM به صورت آنلاین (تحت وب) راه
CRM
قابلیت درجه بندی: توانایی اینکه با درجات گوناگونی قابل استفاده باشد و بطور معتبری قابلیت توسعه به درجات استفاده مورد نیاز دیگر را نیز داشته باشد. کانال های ارتباطی چندگانه: توانایی برقراری ارتباط و رابطه با کاربران با دستگاه‌های مختلف (از قبیل تلفن، ویپ، اینترنت و غیره) را داشته باشد. جریان کار: قابلیت پیدا کردن مسیر کار در سیستم بصورت خودکار و بر پایه مجموعه قوانینی که برای آن تعریف می‌شود را داشته باشد. پایگاه داده: تمام اطلاعات مربوط به تراکنش مشتریان بصورت متمرکز ذخیره کند. ملاحظات حریم
CRM
مدیریت برنامه مارکتینگ با استفاده از تحلیل‌های سی آر ام، داده‌های مشتریان به اطلاعاتی مناسب و قابل برنامه ریزی تبدیل می‌شوند. به این ترتیب قادر خواهید بود با سرعت بیشتری به تمایلات و نیازهای مشتری و فرصت های موجود واکنش نشان دهید. همچنین در اجرای مارکتینگ پلن این امکان وجود دارد تا از برنامه ریزی و بودجه بندی گرفته تا نرخ بازگشت سرمایه و اجرای آن به بهینه ترین شکل ممکن صورت پذیرد. بخش بندی مشتریان نرم افزار سی ار ام به شما این امکان را می دهد تا مشتریان و مشتریان بالقوه را با شاخص
CRM
 27 مرداد 1398
  6  
در اوایل دهه 1990، بازاریابی پایگاه داده به اتوماسیون نیروی فروش تبدیل شد. چارچوب نرم افزار CRM به ...
 6 
در اوایل دهه 1990، بازاریابی پایگاه داده به ...
27 مرداد 1398
 27 مرداد 1398
  3  
از منبع خارجی برای الهام گرفتن استفاده کنید برخی اوقات برای رسیدن به ایده‌های مناسب، محیط و ...
 3 
از منبع خارجی برای الهام گرفتن استفاده کنید ...
27 مرداد 1398
 27 مرداد 1398
  4  
رضایت و منفعت خود و مشتریان را برای فروش پایدار در نظر بگیرید فروش کالا باید به گونه‌ای باشد که ...
 4 
رضایت و منفعت خود و مشتریان را برای فروش پایدار ...
27 مرداد 1398
 27 مرداد 1398
  4  
استفاده از هدینگ‌ها برای بهبود سئو می‌تواند به شما کمک کند. استفاده از هدینگ‌ها این امکان را برای ...
 4 
استفاده از هدینگ‌ها برای بهبود سئو می‌تواند به ...
27 مرداد 1398
 27 مرداد 1398
  2  
سرعت بارگذاری صفحات وب هنگامی که کاربر وارد سایتی می‌شود اولین چیزی که با آن روبرو می‌شود سرعت ...
 2 
سرعت بارگذاری صفحات وب هنگامی که کاربر وارد ...
27 مرداد 1398
 26 مرداد 1398
  9  
قابلیت درجه بندی: توانایی اینکه با درجات گوناگونی قابل استفاده باشد و بطور معتبری قابلیت توسعه به ...
 9 
قابلیت درجه بندی: توانایی اینکه با درجات گوناگونی ...
26 مرداد 1398
 26 مرداد 1398
  6  
برخی شرکت‌های بزرگ که رقیبی در بازار ندارند، نیازی به مطالعه‌ی رقبا حس نمی‌کنند. آن‌ها بر این باور ...
 6 
برخی شرکت‌های بزرگ که رقیبی در بازار ندارند، ...
26 مرداد 1398
 26 مرداد 1398
  6  
اول محصولات ارزان را پیشنهاد دهید همیشه مشتری‌ها نخواهند همان هزینه‌ای را که شما درخواست نمودید ...
 6 
اول محصولات ارزان را پیشنهاد دهید همیشه ...
26 مرداد 1398
شنبه, 7 ارديبهشت 1398, 10:25 ق ظ نوشته شده توسط آقای 
منتشر شده در CRM

تفاوت نرم‌افزار CRM با نرم‌افزار حسابداری چیست؟ ویژه

جالب است بدانید هنوز خیلی افراد تفاوتی برای این دو نرم‌افزار قائل نیستند و خیلی اوقات این‌ها را به اشتباه به جای هم به کار می‌برند! واضح است که این دو نرم‌افزار از هم مجزا و دارای قابلیت‌ها و کاربردهای متفاوتی هستند و هر کدام برای اهداف خاص خود طراحی شده‌اند و در کسب و کارهای امروزی استفاده می‌شوند.

اگر بخواهیم به طور کلی به کاربرد اصلی این دو نرم‌ افزار بنگریم، نرم‌ افزار CRM در ارتباط با مشتری و فرایندهای صورت گرفته مرتبط با مشتری قبل از رسیدن به فروش و بازاریابی است در صورتی که تمرکز نرم‌افزار حسابداری بر فرایندهای مالی، فاکتورها و ... که در در حین و پس از فروش در مجموعه رخ می‌دهد را مدیریت می‌کند.

برای درک بهتر این فرایندها به مثال توجه کنید: محصولی دارید که می‌خواهید به فروش برسانید، برای این منظور مشتری خود را شناسایی می‌کنید، نیاز او را مورد بررسی قرار می‌دهید در جلسه‌ای محصول پیشنهادی خود را ارائه می‌کنید و پس از مذاکرات و پیگیری‌های مکرر سرانجام محصول خود را به فروش می‌رسانید، تا این مرحله از کار به عهده نرم‌ افزار CRM بوده و نرم‌ افزار حسابداری دخالتی در امر فروش و فرایند‌های صورت گرفته بین شما و مشتریانتان نداشته است.

در مرحله بعد اقداماتی مانند ارسال پیش‌فاکتور، بررسی موجودی در انبار، صدور فاکتور فروش و سایر اقدامات مالی که در داخل مجموعه شما صورت می‌گیرد وظایف نرم‌ افزار حسابداریست. هرچند برخی از اقدامات صورت گرفته در فرایند فروش هم در نرم‌ افزار CRM و هم در نرم‌ افزار حسابداری قابل مدیریت است اما هیچکدوم از این دو نرم‌ افزار نمی‌تواند جای دیگری را بگیرد. شما در نرم‌ افزار CRM امکاناتی دارید که در نرم‌ افزار حسابداری نخواهید داشت، قابلیت‌هایی شامل: بانک اطلاعاتی کامل از تاریخچه اقدامات صورت گرفته با هر مشتری، تعریف فرایند‌های فروش مختلفی متناسب با کسب و کار خود، مدیریت کامل زمان و تعیین زمان مشخص برای ارتباط درست و به موقع با هر مشتری، ثبت پیگیری‌های روزانه که شامل اقدامات مختلفی مانند تماس، جلسه و ... در ارتباط با مشتری، ایجاد کمپین‌های مختلف تبلیغاتی و بررسی نتایج تبلغیات و جذب مشتری، قابلیت ثبت انتقادات و خدمات پس از فروش، ارسال پیامک، فکس و ایمیل به صورت تکی ویا برای گروهی از مشتریان و ... .

همچنین در نرم‌افزار حسابداری قابلیت‌هایی مانند: صادر کردن سند حسابداری و ثبت اتوماتیک در حسابداری مالی، صادر کردن فاکتور تجمیعی بر روی برگه تحویل های دارای پیش فاکتور مشترک، اختصاص دادن شماره سریال‌های مختلف به فاکتور در سطح شعبه یا انبار، تعدیلات قیمت پس از صدور فاکتور، صدور برگشت از فروش بدون مرجع فاکتور و ... را خواهید داشت که مخصوص نرم‌افزار حسابداری است.

رأی دهید
(1 رأی)
برای ارسال نظرات وارد شوید

آدرس

تهران، خیابان فاطمی غربی، خیابان پروین، انتهای بن‌بست نادر، ساختمان اداری نیلوفر (پلاک 29)، واحد 5

ما را در صفحات مجازی دنبال کنید.

عضویت در خبرنامه

تماس با ما

 تلفن: 66912207، 66912198، 66912231

 فکس: 66569549

JoomShaper