سودتان را افزایش می دهد ثابت شده است که استفاده از نرم افزار CRM نتایج مثبتی را نظیر تاثیر مستقیم بر افزایش سودآوری، به دنبال داشته است. مشتریان را شناسایی و گروه بندی می‌کند این سیستم به شما کمک می‌کند تا مشتریان جدید را به آسانی و با سرعت بیشتر شناسایی کرده و به درستی گروه بندی کنید. با تمرکز بر مشتریان درست، موارد فروش را می‌توان بر اساس آنکه احتمال موفقیت کدام بیشتر است، اولویت بندی کرد. با ذخیره کامل و صحیح اطلاعات مشتریان در یک پایگاه داده مرکزی، تمرکز بخش بازاریابی و فروش
CRM
بسیاری از شرکت‌ها استراتژی‌های مدیریت ارتباط با مشتری یا سی ار ام CRM را اجرا کرده‌اند. به نظر می‌رسد که بازار نرم‌ افزار CRM در بزرگ‌ترین بازار یعنی امریکا بسیار کاربرد دارد. شرکت‌های بزرگ، اولین‌ها در به‌کارگیری سی ار ام بوده و به دنبال آنان، شرکت‌هایی با اندازه متوسط این کار را انجام دادند. هنوز این پتانسیل وجود دارد که پیام سی ار ام به شرکت‌های کوچک‌تر و نوپا برسد. در ادامه به بررسی ۸ بازار نرم افزار CRM خواهیم پرداخت؛ ساختار بازار بازار سی ار ام از اوایل دهه ۱۹۹۰ به‌ طور چشمگیری رشد
CRM
کارشناس CRM، مسئولیت هماهنگی با مدیریت ارشد و مدیران ذینفع راهم بعهده دارد. شناسایی عوامل پیش برنده و بازدارنده استقرار سیستم ارتباط با مشتری هم توسط کارشناس مدیریت ارتباط با مشتری کارشناس CRM انجام می‌شود. آخرین کاری که در مرحله پیش از استقرار باید به راهنمایی مشاور، توسط کارشناس مدیریت ارتباط با مشتری و با تصمیم مدیریت انجام شود، انتخاب نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری یا نرم افزار سی ار ام و برنامه ریزی استقرار آن است. در مرحله استقرار، کارشناس مدیریت ارتباط با مشتری؛ آموزش‌های لازم را
CRM
 05 خرداد 1398
  1  
دستور کار: هدف جلسه را برای تیم تعریف کنید. پرسنل را تشویق کنید در مورد اینکه تغییرات چگونه آن‌ها ...
 1 
دستور کار: هدف جلسه را برای تیم تعریف کنید. پرسنل ...
05 خرداد 1398
 05 خرداد 1398
  1  
استفاده بیش از اندازه از کلمات کلیدی یکی از ترفندهای قدیمی در سئو که مانند قبل کاربرد زیادی ندارد ...
 1 
استفاده بیش از اندازه از کلمات کلیدی یکی از ...
05 خرداد 1398
 05 خرداد 1398
  2  
معمولاً هنگامی که افراد به فکر طراحی سایت برای حرفه ی خود می‌افتند با این سوال روبرو هستند که چگونه ...
 2 
معمولاً هنگامی که افراد به فکر طراحی سایت برای ...
05 خرداد 1398
 05 خرداد 1398
  2  
سودتان را افزایش می دهد ثابت شده است که استفاده از نرم افزار CRM نتایج مثبتی را نظیر تاثیر مستقیم ...
 2 
سودتان را افزایش می دهد ثابت شده است که استفاده ...
05 خرداد 1398
 01 خرداد 1398
  8  
جمله «همیشه حق با مشتری است» را به قدری زیاد شنیده‌اید که به نظر می‌رسد حقیقتی محض باشد. اما آیا ...
 8 
جمله «همیشه حق با مشتری است» را به قدری زیاد ...
01 خرداد 1398
 01 خرداد 1398
  6  
افراد مورد علاقه‌ی شما به فکر تغییر شغل هستند همه‌ی ما در محیط کار، به یک یا چند نفر از همکاران ...
 6 
افراد مورد علاقه‌ی شما به فکر تغییر شغل هستند ...
01 خرداد 1398
 01 خرداد 1398
  5  
روش‌های پنهان کردن متن در سایت همان گونه که می‌دانید یک از فاکتورهای قانونی گوگل، استفاده از ...
 5 
روش‌های پنهان کردن متن در سایت همان گونه که ...
01 خرداد 1398
 01 خرداد 1398
  5  
قدرت کار تیمی را کشف کنید پیش از آغاز هر کاری، نسبت به کشف و درک قدرت یک کار تیمی و حد و حدود آن ...
 5 
قدرت کار تیمی را کشف کنید پیش از آغاز هر کاری، ...
01 خرداد 1398
سه شنبه, 10 ارديبهشت 1398, 12:18 ب ظ نوشته شده توسط آقای 
منتشر شده در فروش

عناصر مهم فروش که هر فروشنده‌ای باید بداند ویژه

می‌توان فرآیند فروش را مانند حل کردن یک معادله دانست. همانطور که سعی می‌کنیم عناصر مهم در یک معادله را به درستی کنار هم قرار دهیم تا به نتیجه مطلوب برسیم‌، باید در فرآیند فروش نیز به عناصر مهم آن توجه کنیم تا به حداکثر فروش دست پیدا کنیم. از آنجایی که شناخت این عناصر و استفاده به جا و به موقع از آن‌ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است در این مقاله سعی شده به معرفی این عناصر پرداخته شود. در کل‌، می‌توان گفت عناصر مهم فروش در هر زمینه‌ای مشغول به فروش کالا یا خدمات باشید شامل موارد زیر است.

به دست آوردن همکار

همواره همکاری کردن با دیگران می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. فروش و فرآیند آن نیز شامل این قانون می‌شود. پس بهتر است زمانی که شروع به فروش کالای خود می‌کنید در ابتدا همکارانی را برای خود پیدا کنید. در نتیجه‌، زمانی که می‌خواهید اقدام به معرفی و فروش کالای خود کنید‌، سعی کنید با افرادی که تصمیم گیرنده هستند تماس بگیرید و با آن‌ها قرار ملاقات بگذارید.

ایجاد اعتماد در ارتباط

از نظر مشاوره بازاریابی زمانی که تصمیم می‌گیرید فرد یا افرادی را برای انجام مراحل فروش یا معرفی کالای خود ملاقات کنید‌، باید تمام تلاش خود را صرف این کنید که اولاً نیازهای طرف مقابل خود را حل کنید و ثانیاً‌، در طرف مقابلتان احساس اعتماد ایجاد کنید. باید به گونه‌ای رفتار کنید که طرف مقابلتان بداند که شما قصد بر طرف کردن نیازهای او را دارید و می‌خواهید خدمت کنید. زمانی که با آن‌ها در حال مذاکره و صحبت کردن هستید سعی کنید از کلمات و جملاتی استفاده کنید و رفتاری داشته باشید که بدانند مهم ترین هدف شما خدمت به آن‌هاست.

داشتن مهارت و صلاحیت

افرادی که برای فرآیند فروش انتخاب می‌کنیم یا اینکه خودمان عهده دار این وظیفه هستیم باید هم مهارت و هم صلاحیت لازم در این زمینه را داشته باشند. از جمله اینکه بدانید باید چه سوالات کلیدی از طرف مقابلتان بپرسید که شما را به نیاز اصلی آن‌ها برساند و اینکه چگونه اطلاعات مورد نیاز آن‌ها را به آن‌ها بدهید. دانستن این مسائل نیاز به مهارت و تجربه دارد. پس افراد ماهری را برای بخش فروش خود انتخاب کنید.

معرفی ماهرانه

نحوه معرفی خودتان به مشتریان یکی از اصول مهم و ظریف در فرآیند مذاکره برای فروش است. باید سعی کنید به آن‌ها بگویید که چه کسی هستید‌، چه کارهایی در گذشته انجام داده‌اید و چه کاری می‌توانید برای آن‌ها انجام دهید.

استفاده از معرفی دهان به دهان

یکی از تکنیک‌هایی که می‌توانید در فرآیند فروش از آن بهره مند شوید استفاده از تکنیک دهان به دهان است. در این تکنیک باید ابتدا افرادی را پیدا کنید که معرفی کالا یا خدمات شما را به عهده بگیرند. چون در ابتدا شما مشتریانی ندارید که اقدام به این کار کنند پس بهتر است از افراد نزدیک و خانواده و دوستان خود کمک بگیرید.

بازدید: 29 بار
رأی دهید
(1 رأی)
برای ارسال نظرات وارد شوید

آدرس

تهران، خیابان فاطمی غربی، خیابان پروین، انتهای بن‌بست نادر، ساختمان اداری نیلوفر (پلاک 29)، واحد 5

ما را در صفحات مجازی دنبال کنید.

عضویت در خبرنامه

تماس با ما

 تلفن: 66912207، 66912198، 66912231

 فکس: 66569549

JoomShaper