در اوایل دهه 1990، بازاریابی پایگاه داده به اتوماسیون نیروی فروش تبدیل شد. چارچوب نرم افزار CRM به مدیریت مخاطبان، سرپرست‌ها و مدیران فرصت ردیابی معاملات در یک سازمان را تقویت می‌کند. اصطلاح "مدیریت ارتباط با مشتری" در سال 1995 به وجود آمد. از سال 1995 تا سال 1997، نرم افزار CRM از راه حل های مشتری به برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) منتهی شد که شامل عملیات تجاری مانند برنامه ریزی، تولید و حمل و نقل علاوه بر فروش، بازاریابی و توابع پرداخت. اواخر دهه 1990 CRM به صورت آنلاین (تحت وب) راه
CRM
قابلیت درجه بندی: توانایی اینکه با درجات گوناگونی قابل استفاده باشد و بطور معتبری قابلیت توسعه به درجات استفاده مورد نیاز دیگر را نیز داشته باشد. کانال های ارتباطی چندگانه: توانایی برقراری ارتباط و رابطه با کاربران با دستگاه‌های مختلف (از قبیل تلفن، ویپ، اینترنت و غیره) را داشته باشد. جریان کار: قابلیت پیدا کردن مسیر کار در سیستم بصورت خودکار و بر پایه مجموعه قوانینی که برای آن تعریف می‌شود را داشته باشد. پایگاه داده: تمام اطلاعات مربوط به تراکنش مشتریان بصورت متمرکز ذخیره کند. ملاحظات حریم
CRM
مدیریت برنامه مارکتینگ با استفاده از تحلیل‌های سی آر ام، داده‌های مشتریان به اطلاعاتی مناسب و قابل برنامه ریزی تبدیل می‌شوند. به این ترتیب قادر خواهید بود با سرعت بیشتری به تمایلات و نیازهای مشتری و فرصت های موجود واکنش نشان دهید. همچنین در اجرای مارکتینگ پلن این امکان وجود دارد تا از برنامه ریزی و بودجه بندی گرفته تا نرخ بازگشت سرمایه و اجرای آن به بهینه ترین شکل ممکن صورت پذیرد. بخش بندی مشتریان نرم افزار سی ار ام به شما این امکان را می دهد تا مشتریان و مشتریان بالقوه را با شاخص
CRM
 27 مرداد 1398
  6  
در اوایل دهه 1990، بازاریابی پایگاه داده به اتوماسیون نیروی فروش تبدیل شد. چارچوب نرم افزار CRM به ...
 6 
در اوایل دهه 1990، بازاریابی پایگاه داده به ...
27 مرداد 1398
 27 مرداد 1398
  3  
از منبع خارجی برای الهام گرفتن استفاده کنید برخی اوقات برای رسیدن به ایده‌های مناسب، محیط و ...
 3 
از منبع خارجی برای الهام گرفتن استفاده کنید ...
27 مرداد 1398
 27 مرداد 1398
  4  
رضایت و منفعت خود و مشتریان را برای فروش پایدار در نظر بگیرید فروش کالا باید به گونه‌ای باشد که ...
 4 
رضایت و منفعت خود و مشتریان را برای فروش پایدار ...
27 مرداد 1398
 27 مرداد 1398
  4  
استفاده از هدینگ‌ها برای بهبود سئو می‌تواند به شما کمک کند. استفاده از هدینگ‌ها این امکان را برای ...
 4 
استفاده از هدینگ‌ها برای بهبود سئو می‌تواند به ...
27 مرداد 1398
 27 مرداد 1398
  2  
سرعت بارگذاری صفحات وب هنگامی که کاربر وارد سایتی می‌شود اولین چیزی که با آن روبرو می‌شود سرعت ...
 2 
سرعت بارگذاری صفحات وب هنگامی که کاربر وارد ...
27 مرداد 1398
 26 مرداد 1398
  9  
قابلیت درجه بندی: توانایی اینکه با درجات گوناگونی قابل استفاده باشد و بطور معتبری قابلیت توسعه به ...
 9 
قابلیت درجه بندی: توانایی اینکه با درجات گوناگونی ...
26 مرداد 1398
 26 مرداد 1398
  6  
برخی شرکت‌های بزرگ که رقیبی در بازار ندارند، نیازی به مطالعه‌ی رقبا حس نمی‌کنند. آن‌ها بر این باور ...
 6 
برخی شرکت‌های بزرگ که رقیبی در بازار ندارند، ...
26 مرداد 1398
 26 مرداد 1398
  6  
اول محصولات ارزان را پیشنهاد دهید همیشه مشتری‌ها نخواهند همان هزینه‌ای را که شما درخواست نمودید ...
 6 
اول محصولات ارزان را پیشنهاد دهید همیشه ...
26 مرداد 1398
سه شنبه, 10 ارديبهشت 1398, 12:18 ب ظ نوشته شده توسط آقای 
منتشر شده در فروش

عناصر مهم فروش که هر فروشنده‌ای باید بداند ویژه

می‌توان فرآیند فروش را مانند حل کردن یک معادله دانست. همانطور که سعی می‌کنیم عناصر مهم در یک معادله را به درستی کنار هم قرار دهیم تا به نتیجه مطلوب برسیم‌، باید در فرآیند فروش نیز به عناصر مهم آن توجه کنیم تا به حداکثر فروش دست پیدا کنیم. از آنجایی که شناخت این عناصر و استفاده به جا و به موقع از آن‌ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است در این مقاله سعی شده به معرفی این عناصر پرداخته شود. در کل‌، می‌توان گفت عناصر مهم فروش در هر زمینه‌ای مشغول به فروش کالا یا خدمات باشید شامل موارد زیر است.

به دست آوردن همکار

همواره همکاری کردن با دیگران می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. فروش و فرآیند آن نیز شامل این قانون می‌شود. پس بهتر است زمانی که شروع به فروش کالای خود می‌کنید در ابتدا همکارانی را برای خود پیدا کنید. در نتیجه‌، زمانی که می‌خواهید اقدام به معرفی و فروش کالای خود کنید‌، سعی کنید با افرادی که تصمیم گیرنده هستند تماس بگیرید و با آن‌ها قرار ملاقات بگذارید.

ایجاد اعتماد در ارتباط

از نظر مشاوره بازاریابی زمانی که تصمیم می‌گیرید فرد یا افرادی را برای انجام مراحل فروش یا معرفی کالای خود ملاقات کنید‌، باید تمام تلاش خود را صرف این کنید که اولاً نیازهای طرف مقابل خود را حل کنید و ثانیاً‌، در طرف مقابلتان احساس اعتماد ایجاد کنید. باید به گونه‌ای رفتار کنید که طرف مقابلتان بداند که شما قصد بر طرف کردن نیازهای او را دارید و می‌خواهید خدمت کنید. زمانی که با آن‌ها در حال مذاکره و صحبت کردن هستید سعی کنید از کلمات و جملاتی استفاده کنید و رفتاری داشته باشید که بدانند مهم ترین هدف شما خدمت به آن‌هاست.

داشتن مهارت و صلاحیت

افرادی که برای فرآیند فروش انتخاب می‌کنیم یا اینکه خودمان عهده دار این وظیفه هستیم باید هم مهارت و هم صلاحیت لازم در این زمینه را داشته باشند. از جمله اینکه بدانید باید چه سوالات کلیدی از طرف مقابلتان بپرسید که شما را به نیاز اصلی آن‌ها برساند و اینکه چگونه اطلاعات مورد نیاز آن‌ها را به آن‌ها بدهید. دانستن این مسائل نیاز به مهارت و تجربه دارد. پس افراد ماهری را برای بخش فروش خود انتخاب کنید.

معرفی ماهرانه

نحوه معرفی خودتان به مشتریان یکی از اصول مهم و ظریف در فرآیند مذاکره برای فروش است. باید سعی کنید به آن‌ها بگویید که چه کسی هستید‌، چه کارهایی در گذشته انجام داده‌اید و چه کاری می‌توانید برای آن‌ها انجام دهید.

استفاده از معرفی دهان به دهان

یکی از تکنیک‌هایی که می‌توانید در فرآیند فروش از آن بهره مند شوید استفاده از تکنیک دهان به دهان است. در این تکنیک باید ابتدا افرادی را پیدا کنید که معرفی کالا یا خدمات شما را به عهده بگیرند. چون در ابتدا شما مشتریانی ندارید که اقدام به این کار کنند پس بهتر است از افراد نزدیک و خانواده و دوستان خود کمک بگیرید.

بازدید: 70 بار
رأی دهید
(1 رأی)
برای ارسال نظرات وارد شوید

آدرس

تهران، خیابان فاطمی غربی، خیابان پروین، انتهای بن‌بست نادر، ساختمان اداری نیلوفر (پلاک 29)، واحد 5

ما را در صفحات مجازی دنبال کنید.

عضویت در خبرنامه

تماس با ما

 تلفن: 66912207، 66912198، 66912231

 فکس: 66569549

JoomShaper