در اوایل دهه 1990، بازاریابی پایگاه داده به اتوماسیون نیروی فروش تبدیل شد. چارچوب نرم افزار CRM به مدیریت مخاطبان، سرپرست‌ها و مدیران فرصت ردیابی معاملات در یک سازمان را تقویت می‌کند. اصطلاح "مدیریت ارتباط با مشتری" در سال 1995 به وجود آمد. از سال 1995 تا سال 1997، نرم افزار CRM از راه حل های مشتری به برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) منتهی شد که شامل عملیات تجاری مانند برنامه ریزی، تولید و حمل و نقل علاوه بر فروش، بازاریابی و توابع پرداخت. اواخر دهه 1990 CRM به صورت آنلاین (تحت وب) راه
CRM
قابلیت درجه بندی: توانایی اینکه با درجات گوناگونی قابل استفاده باشد و بطور معتبری قابلیت توسعه به درجات استفاده مورد نیاز دیگر را نیز داشته باشد. کانال های ارتباطی چندگانه: توانایی برقراری ارتباط و رابطه با کاربران با دستگاه‌های مختلف (از قبیل تلفن، ویپ، اینترنت و غیره) را داشته باشد. جریان کار: قابلیت پیدا کردن مسیر کار در سیستم بصورت خودکار و بر پایه مجموعه قوانینی که برای آن تعریف می‌شود را داشته باشد. پایگاه داده: تمام اطلاعات مربوط به تراکنش مشتریان بصورت متمرکز ذخیره کند. ملاحظات حریم
CRM
مدیریت برنامه مارکتینگ با استفاده از تحلیل‌های سی آر ام، داده‌های مشتریان به اطلاعاتی مناسب و قابل برنامه ریزی تبدیل می‌شوند. به این ترتیب قادر خواهید بود با سرعت بیشتری به تمایلات و نیازهای مشتری و فرصت های موجود واکنش نشان دهید. همچنین در اجرای مارکتینگ پلن این امکان وجود دارد تا از برنامه ریزی و بودجه بندی گرفته تا نرخ بازگشت سرمایه و اجرای آن به بهینه ترین شکل ممکن صورت پذیرد. بخش بندی مشتریان نرم افزار سی ار ام به شما این امکان را می دهد تا مشتریان و مشتریان بالقوه را با شاخص
CRM
 27 مرداد 1398
  6  
در اوایل دهه 1990، بازاریابی پایگاه داده به اتوماسیون نیروی فروش تبدیل شد. چارچوب نرم افزار CRM به ...
 6 
در اوایل دهه 1990، بازاریابی پایگاه داده به ...
27 مرداد 1398
 27 مرداد 1398
  3  
از منبع خارجی برای الهام گرفتن استفاده کنید برخی اوقات برای رسیدن به ایده‌های مناسب، محیط و ...
 3 
از منبع خارجی برای الهام گرفتن استفاده کنید ...
27 مرداد 1398
 27 مرداد 1398
  4  
رضایت و منفعت خود و مشتریان را برای فروش پایدار در نظر بگیرید فروش کالا باید به گونه‌ای باشد که ...
 4 
رضایت و منفعت خود و مشتریان را برای فروش پایدار ...
27 مرداد 1398
 27 مرداد 1398
  4  
استفاده از هدینگ‌ها برای بهبود سئو می‌تواند به شما کمک کند. استفاده از هدینگ‌ها این امکان را برای ...
 4 
استفاده از هدینگ‌ها برای بهبود سئو می‌تواند به ...
27 مرداد 1398
 27 مرداد 1398
  2  
سرعت بارگذاری صفحات وب هنگامی که کاربر وارد سایتی می‌شود اولین چیزی که با آن روبرو می‌شود سرعت ...
 2 
سرعت بارگذاری صفحات وب هنگامی که کاربر وارد ...
27 مرداد 1398
 26 مرداد 1398
  9  
قابلیت درجه بندی: توانایی اینکه با درجات گوناگونی قابل استفاده باشد و بطور معتبری قابلیت توسعه به ...
 9 
قابلیت درجه بندی: توانایی اینکه با درجات گوناگونی ...
26 مرداد 1398
 26 مرداد 1398
  6  
برخی شرکت‌های بزرگ که رقیبی در بازار ندارند، نیازی به مطالعه‌ی رقبا حس نمی‌کنند. آن‌ها بر این باور ...
 6 
برخی شرکت‌های بزرگ که رقیبی در بازار ندارند، ...
26 مرداد 1398
 26 مرداد 1398
  6  
اول محصولات ارزان را پیشنهاد دهید همیشه مشتری‌ها نخواهند همان هزینه‌ای را که شما درخواست نمودید ...
 6 
اول محصولات ارزان را پیشنهاد دهید همیشه ...
26 مرداد 1398
یکشنبه, 22 ارديبهشت 1398, 10:32 ق ظ نوشته شده توسط آقای 
منتشر شده در CRM

بازار نرم‌ افزار CRM کجاست؟ ویژه

بسیاری از شرکت‌ها استراتژی‌های مدیریت ارتباط با مشتری یا سی ار ام CRM را اجرا کرده‌اند. به نظر می‌رسد که بازار نرم‌ افزار CRM در بزرگ‌ترین بازار یعنی امریکا بسیار کاربرد دارد. شرکت‌های بزرگ، اولین‌ها در به‌کارگیری سی ار ام بوده و به دنبال آنان، شرکت‌هایی با اندازه متوسط این کار را انجام دادند. هنوز این پتانسیل وجود دارد که پیام سی ار ام به شرکت‌های کوچک‌تر و نوپا برسد. در ادامه به بررسی ۸ بازار نرم افزار CRM خواهیم پرداخت؛

ساختار بازار

بازار سی ار ام از اوایل دهه ۱۹۹۰ به‌ طور چشمگیری رشد و گسترش‌ یافته است. سرعت رشد و نفوذ در بخش‌های نرم‌ افزاری، موقعیت‌های جغرافیایی و صنایع مختلف، متفاوت است.

نرم‌افزار

بازار نرم‌ افزار سی ار ام بخشی از بازار جهانی نرم‌ افزار کاربردی کسب‌ و کار (ایی اِی اِس) بوده و دربردارنده‌ی سه مجموعه کاربرد اصلی است؛ مدیریت زنجیره تدارکات (اِس سی اِم)، برنامه‌ریزی منابع کسب‌وکار (ای آر پی) و سی ار ام. نرم‌افزار اولیه سی آر ام بر ارائه و ایجاد ارتباطی یکنواخت با مشتری در زمینه‌های خدمات و فروش و اخیراً مارکتینگ تأکید داشت. انتظار می‌رود که رشد و گسترش سریع در کاربردهای شبکه‌ای مواجه با مشتری که با حباب دات-کام همراه بود، پیش از آنکه به رشدی یکنواخت ادامه دهد، فروکش کند.

وضعیت جغرافیایی

بازار آمریکا، محرک اصلی رشد و گسترش در طول دهه ۱۹۹۰ بود، گرچه اروپا هم در این رشد و گسترش نقش بسیار مهمی داشت. این دو منطقه ۸۰ تا ۹۰ درصد فروش نرم‌افزار سی ار ام جهانی را تشکیل می‌دادند.

صنعت

صنایع انطباق پذیر (مانند بانکداری، مالی، مخابرات) رشد اندک و ملایم حدوداً ۱۰ درصدی در سال را از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۶ تجربه کرده‌اند. صنایعی که بیشترین رشد رادارند، احتمالاً سایر صنایع خدماتی‌ای هستند که هنوز سی ار ام را در مقیاس وسیع اجرا نکرده‌اند، مثل عمده‌ فروشان، حمل‌ و نقل، انبارداری و خدمات حرفه‌ای. همچنین به نظر می‌رسد که رشد متوسط و ملایمی در بخش دولتی و تولید خدمات رفاهی (به‌ویژه کالاهای مصرفی) وجود داشته باشد.

شرکای بازار

اکوسیستم سی آر ام از فروشندگان نرم‌افزار، فروشندگان زیربنا و سخت‌افزار و ارائه‌دهندگان خدمات تشکیل‌شده است.

فروشندگان زیرساخت‌ها و سخت‌افزار

ضرورت عملیاتی و معماری سی ار ام به سطح بالاتری از تأکید بر سخت‌افزار و زیرساخت منجر می‌شود. برای مثال، مراکز تماس تلفنی نیاز به تلفیق و ادغام محکمی بین نرم‌افزار روی کامپیوتر عامل خدماتی مشتری و توزیع‌کنندگان ماشینی تماس‌ها (اِی سی دی) یا تعویض سخت‌افزار دارند. شاید نیاز باشد که تماس‌ها بر اساس معیارهای سی ار ام مثل ارزش مورد انتظار مشتری یا گرایش به درهم‌ریختگی اولویت‌بندی و ارسال شوند.

ارائه‌دهندگان خدمات

اجزای خدماتی سی ار ام بزرگ‌ترین اما غیرواضح‌ترین اجزا هستند. هزینه‌های خدماتی که به‌طور مستقیم مرتبط هستند مثل خدمات فنّاورانه و خدمات مربوط به اجرای سی ار ام معمولاً سه برابر نرم‌افزار کاربردی هزینه‌ دارند. خدماتی که مستقیماً مرتبط نیستند، مثل طراحی مجدد فرآیندهای کسب‌وکار و مشاوره استراتژیک، می‌توانند این نسبت را به میزان ۵ به ۱ یا بیشتر افزایش داده و اجرای استراتژی جامع سی آر ام را بسیار گران و پرهزینه سازند. استفاده از ارائه‌ دهندگان خدمات در اجرای سی ار ام اغلب یک عامل مهم در موفقیت کلی محسوب می‌شود.

رأی دهید
(2 رأی)
برای ارسال نظرات وارد شوید

آدرس

تهران، خیابان فاطمی غربی، خیابان پروین، انتهای بن‌بست نادر، ساختمان اداری نیلوفر (پلاک 29)، واحد 5

ما را در صفحات مجازی دنبال کنید.

عضویت در خبرنامه

تماس با ما

 تلفن: 66912207، 66912198، 66912231

 فکس: 66569549

JoomShaper