سودتان را افزایش می دهد ثابت شده است که استفاده از نرم افزار CRM نتایج مثبتی را نظیر تاثیر مستقیم بر افزایش سودآوری، به دنبال داشته است. مشتریان را شناسایی و گروه بندی می‌کند این سیستم به شما کمک می‌کند تا مشتریان جدید را به آسانی و با سرعت بیشتر شناسایی کرده و به درستی گروه بندی کنید. با تمرکز بر مشتریان درست، موارد فروش را می‌توان بر اساس آنکه احتمال موفقیت کدام بیشتر است، اولویت بندی کرد. با ذخیره کامل و صحیح اطلاعات مشتریان در یک پایگاه داده مرکزی، تمرکز بخش بازاریابی و فروش
CRM
بسیاری از شرکت‌ها استراتژی‌های مدیریت ارتباط با مشتری یا سی ار ام CRM را اجرا کرده‌اند. به نظر می‌رسد که بازار نرم‌ افزار CRM در بزرگ‌ترین بازار یعنی امریکا بسیار کاربرد دارد. شرکت‌های بزرگ، اولین‌ها در به‌کارگیری سی ار ام بوده و به دنبال آنان، شرکت‌هایی با اندازه متوسط این کار را انجام دادند. هنوز این پتانسیل وجود دارد که پیام سی ار ام به شرکت‌های کوچک‌تر و نوپا برسد. در ادامه به بررسی ۸ بازار نرم افزار CRM خواهیم پرداخت؛ ساختار بازار بازار سی ار ام از اوایل دهه ۱۹۹۰ به‌ طور چشمگیری رشد
CRM
کارشناس CRM، مسئولیت هماهنگی با مدیریت ارشد و مدیران ذینفع راهم بعهده دارد. شناسایی عوامل پیش برنده و بازدارنده استقرار سیستم ارتباط با مشتری هم توسط کارشناس مدیریت ارتباط با مشتری کارشناس CRM انجام می‌شود. آخرین کاری که در مرحله پیش از استقرار باید به راهنمایی مشاور، توسط کارشناس مدیریت ارتباط با مشتری و با تصمیم مدیریت انجام شود، انتخاب نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری یا نرم افزار سی ار ام و برنامه ریزی استقرار آن است. در مرحله استقرار، کارشناس مدیریت ارتباط با مشتری؛ آموزش‌های لازم را
CRM
 05 خرداد 1398
  1  
دستور کار: هدف جلسه را برای تیم تعریف کنید. پرسنل را تشویق کنید در مورد اینکه تغییرات چگونه آن‌ها ...
 1 
دستور کار: هدف جلسه را برای تیم تعریف کنید. پرسنل ...
05 خرداد 1398
 05 خرداد 1398
  1  
استفاده بیش از اندازه از کلمات کلیدی یکی از ترفندهای قدیمی در سئو که مانند قبل کاربرد زیادی ندارد ...
 1 
استفاده بیش از اندازه از کلمات کلیدی یکی از ...
05 خرداد 1398
 05 خرداد 1398
  2  
معمولاً هنگامی که افراد به فکر طراحی سایت برای حرفه ی خود می‌افتند با این سوال روبرو هستند که چگونه ...
 2 
معمولاً هنگامی که افراد به فکر طراحی سایت برای ...
05 خرداد 1398
 05 خرداد 1398
  2  
سودتان را افزایش می دهد ثابت شده است که استفاده از نرم افزار CRM نتایج مثبتی را نظیر تاثیر مستقیم ...
 2 
سودتان را افزایش می دهد ثابت شده است که استفاده ...
05 خرداد 1398
 01 خرداد 1398
  8  
جمله «همیشه حق با مشتری است» را به قدری زیاد شنیده‌اید که به نظر می‌رسد حقیقتی محض باشد. اما آیا ...
 8 
جمله «همیشه حق با مشتری است» را به قدری زیاد ...
01 خرداد 1398
 01 خرداد 1398
  6  
افراد مورد علاقه‌ی شما به فکر تغییر شغل هستند همه‌ی ما در محیط کار، به یک یا چند نفر از همکاران ...
 6 
افراد مورد علاقه‌ی شما به فکر تغییر شغل هستند ...
01 خرداد 1398
 01 خرداد 1398
  5  
روش‌های پنهان کردن متن در سایت همان گونه که می‌دانید یک از فاکتورهای قانونی گوگل، استفاده از ...
 5 
روش‌های پنهان کردن متن در سایت همان گونه که ...
01 خرداد 1398
 01 خرداد 1398
  5  
قدرت کار تیمی را کشف کنید پیش از آغاز هر کاری، نسبت به کشف و درک قدرت یک کار تیمی و حد و حدود آن ...
 5 
قدرت کار تیمی را کشف کنید پیش از آغاز هر کاری، ...
01 خرداد 1398
یکشنبه, 22 ارديبهشت 1398, 10:32 ق ظ نوشته شده توسط آقای 
منتشر شده در CRM

بازار نرم‌ افزار CRM کجاست؟ ویژه

بسیاری از شرکت‌ها استراتژی‌های مدیریت ارتباط با مشتری یا سی ار ام CRM را اجرا کرده‌اند. به نظر می‌رسد که بازار نرم‌ افزار CRM در بزرگ‌ترین بازار یعنی امریکا بسیار کاربرد دارد. شرکت‌های بزرگ، اولین‌ها در به‌کارگیری سی ار ام بوده و به دنبال آنان، شرکت‌هایی با اندازه متوسط این کار را انجام دادند. هنوز این پتانسیل وجود دارد که پیام سی ار ام به شرکت‌های کوچک‌تر و نوپا برسد. در ادامه به بررسی ۸ بازار نرم افزار CRM خواهیم پرداخت؛

ساختار بازار

بازار سی ار ام از اوایل دهه ۱۹۹۰ به‌ طور چشمگیری رشد و گسترش‌ یافته است. سرعت رشد و نفوذ در بخش‌های نرم‌ افزاری، موقعیت‌های جغرافیایی و صنایع مختلف، متفاوت است.

نرم‌افزار

بازار نرم‌ افزار سی ار ام بخشی از بازار جهانی نرم‌ افزار کاربردی کسب‌ و کار (ایی اِی اِس) بوده و دربردارنده‌ی سه مجموعه کاربرد اصلی است؛ مدیریت زنجیره تدارکات (اِس سی اِم)، برنامه‌ریزی منابع کسب‌وکار (ای آر پی) و سی ار ام. نرم‌افزار اولیه سی آر ام بر ارائه و ایجاد ارتباطی یکنواخت با مشتری در زمینه‌های خدمات و فروش و اخیراً مارکتینگ تأکید داشت. انتظار می‌رود که رشد و گسترش سریع در کاربردهای شبکه‌ای مواجه با مشتری که با حباب دات-کام همراه بود، پیش از آنکه به رشدی یکنواخت ادامه دهد، فروکش کند.

وضعیت جغرافیایی

بازار آمریکا، محرک اصلی رشد و گسترش در طول دهه ۱۹۹۰ بود، گرچه اروپا هم در این رشد و گسترش نقش بسیار مهمی داشت. این دو منطقه ۸۰ تا ۹۰ درصد فروش نرم‌افزار سی ار ام جهانی را تشکیل می‌دادند.

صنعت

صنایع انطباق پذیر (مانند بانکداری، مالی، مخابرات) رشد اندک و ملایم حدوداً ۱۰ درصدی در سال را از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۶ تجربه کرده‌اند. صنایعی که بیشترین رشد رادارند، احتمالاً سایر صنایع خدماتی‌ای هستند که هنوز سی ار ام را در مقیاس وسیع اجرا نکرده‌اند، مثل عمده‌ فروشان، حمل‌ و نقل، انبارداری و خدمات حرفه‌ای. همچنین به نظر می‌رسد که رشد متوسط و ملایمی در بخش دولتی و تولید خدمات رفاهی (به‌ویژه کالاهای مصرفی) وجود داشته باشد.

شرکای بازار

اکوسیستم سی آر ام از فروشندگان نرم‌افزار، فروشندگان زیربنا و سخت‌افزار و ارائه‌دهندگان خدمات تشکیل‌شده است.

فروشندگان زیرساخت‌ها و سخت‌افزار

ضرورت عملیاتی و معماری سی ار ام به سطح بالاتری از تأکید بر سخت‌افزار و زیرساخت منجر می‌شود. برای مثال، مراکز تماس تلفنی نیاز به تلفیق و ادغام محکمی بین نرم‌افزار روی کامپیوتر عامل خدماتی مشتری و توزیع‌کنندگان ماشینی تماس‌ها (اِی سی دی) یا تعویض سخت‌افزار دارند. شاید نیاز باشد که تماس‌ها بر اساس معیارهای سی ار ام مثل ارزش مورد انتظار مشتری یا گرایش به درهم‌ریختگی اولویت‌بندی و ارسال شوند.

ارائه‌دهندگان خدمات

اجزای خدماتی سی ار ام بزرگ‌ترین اما غیرواضح‌ترین اجزا هستند. هزینه‌های خدماتی که به‌طور مستقیم مرتبط هستند مثل خدمات فنّاورانه و خدمات مربوط به اجرای سی ار ام معمولاً سه برابر نرم‌افزار کاربردی هزینه‌ دارند. خدماتی که مستقیماً مرتبط نیستند، مثل طراحی مجدد فرآیندهای کسب‌وکار و مشاوره استراتژیک، می‌توانند این نسبت را به میزان ۵ به ۱ یا بیشتر افزایش داده و اجرای استراتژی جامع سی آر ام را بسیار گران و پرهزینه سازند. استفاده از ارائه‌ دهندگان خدمات در اجرای سی ار ام اغلب یک عامل مهم در موفقیت کلی محسوب می‌شود.

رأی دهید
(1 رأی)
برای ارسال نظرات وارد شوید

آدرس

تهران، خیابان فاطمی غربی، خیابان پروین، انتهای بن‌بست نادر، ساختمان اداری نیلوفر (پلاک 29)، واحد 5

ما را در صفحات مجازی دنبال کنید.

عضویت در خبرنامه

تماس با ما

 تلفن: 66912207، 66912198، 66912231

 فکس: 66569549

JoomShaper