مبنای نرم افزار crm ارزشی است که به مشتری ارائه می‌گردد و این ارزش، چیزی است که مشتری درک مثبتی از آن دارد. این ارزش می‌تواند مزایایی را به شکل‌های زیر برای مشتری فراهم سازد. تضمین کیفیت، ایجاد تصور مثبت در قبال محصول، افزایش قابلیت اطمینان، ضمانت مرتبط با علامت مشخصه محصول که از طریق برنامه‌های بازاریابی حاصل می‌شود. در یک مطالعه موردی که به مزایای حفظ ارتباط با مشتری توجه شده، مزایای مشتریان از ایجاد ارتباط در سه طبقه به شرح ذیل ارائه گردیده است: اطمینان: کاهش سردرگمی، اطمینان به
CRM
سودتان را افزایش می دهد ثابت شده است که استفاده از نرم افزار CRM نتایج مثبتی را نظیر تاثیر مستقیم بر افزایش سودآوری، به دنبال داشته است. مشتریان را شناسایی و گروه بندی می‌کند این سیستم به شما کمک می‌کند تا مشتریان جدید را به آسانی و با سرعت بیشتر شناسایی کرده و به درستی گروه بندی کنید. با تمرکز بر مشتریان درست، موارد فروش را می‌توان بر اساس آنکه احتمال موفقیت کدام بیشتر است، اولویت بندی کرد. با ذخیره کامل و صحیح اطلاعات مشتریان در یک پایگاه داده مرکزی، تمرکز بخش بازاریابی و فروش
CRM
بسیاری از شرکت‌ها استراتژی‌های مدیریت ارتباط با مشتری یا سی ار ام CRM را اجرا کرده‌اند. به نظر می‌رسد که بازار نرم‌ افزار CRM در بزرگ‌ترین بازار یعنی امریکا بسیار کاربرد دارد. شرکت‌های بزرگ، اولین‌ها در به‌کارگیری سی ار ام بوده و به دنبال آنان، شرکت‌هایی با اندازه متوسط این کار را انجام دادند. هنوز این پتانسیل وجود دارد که پیام سی ار ام به شرکت‌های کوچک‌تر و نوپا برسد. در ادامه به بررسی ۸ بازار نرم افزار CRM خواهیم پرداخت؛ ساختار بازار بازار سی ار ام از اوایل دهه ۱۹۹۰ به‌ طور چشمگیری رشد
CRM
 08 خرداد 1398
  35  
به روز رسانی مرتب به روز رسانی وبلاگ یا وب سایت باید مرتب باشد و بازه زمانی به روز رسانی نباید ...
 35 
به روز رسانی مرتب به روز رسانی وبلاگ یا وب سایت ...
08 خرداد 1398
 08 خرداد 1398
  33  
بر اساس تجربه مشاوره بازاریابی، این شرکت‌ها تمامی تلاش خود را فقط صرف تولید محصول می‌کنند. تولید ...
 33 
بر اساس تجربه مشاوره بازاریابی، این شرکت‌ها تمامی ...
08 خرداد 1398
 08 خرداد 1398
  30  
محصول از مد افتاده است از نظر مشاوره بازاریابی و فروش یکی از مهمترین عوامل عدم به فروش رسیدن یک ...
 30 
محصول از مد افتاده است از نظر مشاوره بازاریابی ...
08 خرداد 1398
 08 خرداد 1398
  97  
مبنای نرم افزار crm ارزشی است که به مشتری ارائه می‌گردد و این ارزش، چیزی است که مشتری درک مثبتی از ...
 97 
مبنای نرم افزار crm ارزشی است که به مشتری ارائه ...
08 خرداد 1398
 07 خرداد 1398
  32  
فقدان نیروی کار ماهر و کارامد، یکی از موانع اصلی بر سر راه رشد و توسعه‌ی بنگاه‌های اقتصادی به‌ویژه ...
 32 
فقدان نیروی کار ماهر و کارامد، یکی از موانع اصلی ...
07 خرداد 1398
 07 خرداد 1398
  33  
در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که با افزایش رقابت در کلمات کلیدی بسیاری از وب سایت‌ها قادر ...
 33 
در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که با ...
07 خرداد 1398
 07 خرداد 1398
  29  
قرار دادن اخبار و رویداد‌های شرکت: قرار دادن اخبار به صورت مرتب به بازدیدکننده نشان می‌دهد که سایت ...
 29 
قرار دادن اخبار و رویداد‌های شرکت: قرار دادن ...
07 خرداد 1398
 07 خرداد 1398
  28  
در فروش کالا عجله نداشته باشید گاهی فروشندگان به دلیل اینکه تصمیم خریدار عوض نشود و بتوانند کالای ...
 28 
در فروش کالا عجله نداشته باشید گاهی فروشندگان ...
07 خرداد 1398
سه شنبه, 5 تیر 1397, 5:33 ب ظ نوشته شده توسط آقای 
منتشر شده در فروش

چگونه با مشتری کمتر، پول بیشتری به دست آوریم؟ ویژه

من تخصص‌های زیادی دارم اما یکی از کارهای موردعلاقه‌ام این است که به مشتری‌هایم کمک کنم از طریق خریدارانشان پول زیادی به دست آورند. باوجوداینکه با برندهای معروفی کار کرده‌ام، اما لذت بیشتری از کار کردن با مشتری‌های معمولی‌ام که با کمک من، پول زیادی از مشتری‌های اندکشان به دست آورده‌اند،‌ می‌برم.

پرسش اینجاست که چگونه می‌توان موفق شد؟ من چند راز به شما می‌گویم که می‌تواند کمکتان کند:

محاسبه کنید

چند مشتری فعال دارید؟ اگر شما سالیانه محصولات یا خدماتی به ارزش صد دلار را به هزار مشتری بفروشید، سود سالانه شما شش‌رقمی می‌شود.

اگر هزار دلار به هر مشتری بفروشید، فروش سالیانه شما به یک میلیون دلار می‌رسد. اکنون ممکن است این مقدار زیاد به نظر برسد اما سالانه هزار دلار کمتر از ماهیانه ۵۰۰ دلار یا هفته‌ای ۲۵ دلار است، ‌بنابراین محاسبه کنید چند وقت یک‌بار به خرید مشتری‌هایتان نیاز دارید. این کار به شما کمک می‌کند تا راه‌هایی را که در کسب‌وکارتان استفاده می‌کنید اصلاح کنید.

پیشنهادهای جذاب ارائه دهید

حالا که شما می‌دانید چند وقت یک‌بار به مشتری‌هایتان (با سرمایه مشخص) نیاز دارید، باید مطمئن شوید که آیا محصولات و خدمات کافی برای این تعداد مشتری دارید یا خیر. اگر ندارید یا می‌خواهید تعدادشان را افزایش دهید، به این فکر کنید که کدام محصولات و خدمات فرعی را می‌توانید به آن‌ها اضافه کنید.

خلاق باشید، پیشنهادهای خاص و محدود برای مشتری‌ها ایجاد کنید. شما می‌توانید خرید کالا یا خدمات منحصربه‌فردی را فقط برای یک بازه زمانی محدود امکان‌پذیر کنید، یا این کار را به‌صورت قرعه‌کشی میان مشتریان انجام دهید. همچنین  می‌توانید برای خرید بیشتر از مقدار معین، جایزه تشویقی بگذارید. ابتکار شرکت من این بود که برای مشتری‌هایی که یک مجموعه کامل خریداری کنند، جایزه‌ای قراردادیم که باعث شد تعداد مشتری‌ها دو برابر شود. با این روش فرصت خوبی به دست می‌آورید تا با برندهای دیگر همکاری کنید.

مشتریان را با محتوای جالب سرگرم کنید

یکی از دلایل موفقیت شرکت ما این است که از مشتری‌ها فقط تقاضای پول و خرید نمی‌کنیم، بلکه محتوای جالبی برایشان فراهم می‌کنیم. وقتی شما مشتاقانه ایمیل‌ها را بخوانید و در شبکه‌های اجتماعی فعال باشید، باعث می‌شوید که مشتری بیشتر مجذوب شرکت و محصولات‌تان شود و زمانی که به آن‌ها پیشنهاد خرید می‌دهید، خسته‌کننده به نظر نمی‌رسد. بر اساس کسب‌وکارتان شما می‌توانید در وب‌سایت‌تان، وقایع آموزشی را به‌صورت آنلاین یا آفلاین پخش‌کنید،‌ پشت‌صحنه‌های فیلم‌ها و سریال‌ها را آپلود کنید و همچنین می‌توانید از مدیران، طراح محصولات و افراد معروف فیلم بگذارید.

یادآوری کنید

گاهی جذب دوباره مشتری‌ها به‌سادگی با یادآوری به آن‌ها از طریق ایمیل خودکار، تماس تلفنی یا پیامک میسر می‌شود. اگر شما یک پیشنهاد با بازه زمانی محدود دارید، آن‌ها را مطلع کنید و تا آخرین ‌مهلت به آن‌ها یادآوری کنید.

اگر شما سرویسی برای نظافت منزل ارائه می‌دهید که مشتری‌ها می‌توانند ماهی یک‌بار از آن استفاده کنند و شش هفته از آخرین استفاده مشتری شما می‌گذرد،‌ هر چه سریع‌تر با او تماس بگیرید و او را تشویق کنید که بیشتر از این سرویس استفاده کند.

در دسترس باشید

همان‌طور که می‌توانید میلیون‌ها دلار از طریق مشتری‌های ثابت‌تان به دست بیاورید،‌ آن‌ها می‌توانند منبع خوبی برای افزایش مشتری‌های شما باشند. به این خاطر که مردم تمایل دارند با افرادی که علایق یکسانی با آن‌ها دارند در ارتباط باشند،‌ ایجاد انگیزه قوی برای تبلیغ شرکت‌تان می‌تواند منجر به برد بزرگی برای کسب‌وکارتان شود. ازآنجاکه هر صنعتی قوانین مختلفی در این مورد دارد، شما می‌توانید از شرکت‌های معروفی الگوبرداری کنید که مشتریان ثابت و جدیدشان را به تبلیغ کالاها و خدماتشان تشویق کرده‌اند و موجب پیشرفت کسب‌وکارشان شده‌اند.

تبلیغ کردن را برای مشتریانتان آسان کنید و پاداش مناسبی برای آن‌ها در نظر بگیرید.

بازدید: 317 بار
رأی دهید
(1 رأی)
برای ارسال نظرات وارد شوید

آدرس

تهران، خیابان فاطمی غربی، خیابان پروین، انتهای بن‌بست نادر، ساختمان اداری نیلوفر (پلاک 29)، واحد 5

ما را در صفحات مجازی دنبال کنید.

عضویت در خبرنامه

تماس با ما

 تلفن: 66912207، 66912198، 66912231

 فکس: 66569549

JoomShaper