مبنای نرم افزار crm ارزشی است که به مشتری ارائه می‌گردد و این ارزش، چیزی است که مشتری درک مثبتی از آن دارد. این ارزش می‌تواند مزایایی را به شکل‌های زیر برای مشتری فراهم سازد. تضمین کیفیت، ایجاد تصور مثبت در قبال محصول، افزایش قابلیت اطمینان، ضمانت مرتبط با علامت مشخصه محصول که از طریق برنامه‌های بازاریابی حاصل می‌شود. در یک مطالعه موردی که به مزایای حفظ ارتباط با مشتری توجه شده، مزایای مشتریان از ایجاد ارتباط در سه طبقه به شرح ذیل ارائه گردیده است: اطمینان: کاهش سردرگمی، اطمینان به
CRM
سودتان را افزایش می دهد ثابت شده است که استفاده از نرم افزار CRM نتایج مثبتی را نظیر تاثیر مستقیم بر افزایش سودآوری، به دنبال داشته است. مشتریان را شناسایی و گروه بندی می‌کند این سیستم به شما کمک می‌کند تا مشتریان جدید را به آسانی و با سرعت بیشتر شناسایی کرده و به درستی گروه بندی کنید. با تمرکز بر مشتریان درست، موارد فروش را می‌توان بر اساس آنکه احتمال موفقیت کدام بیشتر است، اولویت بندی کرد. با ذخیره کامل و صحیح اطلاعات مشتریان در یک پایگاه داده مرکزی، تمرکز بخش بازاریابی و فروش
CRM
بسیاری از شرکت‌ها استراتژی‌های مدیریت ارتباط با مشتری یا سی ار ام CRM را اجرا کرده‌اند. به نظر می‌رسد که بازار نرم‌ افزار CRM در بزرگ‌ترین بازار یعنی امریکا بسیار کاربرد دارد. شرکت‌های بزرگ، اولین‌ها در به‌کارگیری سی ار ام بوده و به دنبال آنان، شرکت‌هایی با اندازه متوسط این کار را انجام دادند. هنوز این پتانسیل وجود دارد که پیام سی ار ام به شرکت‌های کوچک‌تر و نوپا برسد. در ادامه به بررسی ۸ بازار نرم افزار CRM خواهیم پرداخت؛ ساختار بازار بازار سی ار ام از اوایل دهه ۱۹۹۰ به‌ طور چشمگیری رشد
CRM
 08 خرداد 1398
  35  
به روز رسانی مرتب به روز رسانی وبلاگ یا وب سایت باید مرتب باشد و بازه زمانی به روز رسانی نباید ...
 35 
به روز رسانی مرتب به روز رسانی وبلاگ یا وب سایت ...
08 خرداد 1398
 08 خرداد 1398
  33  
بر اساس تجربه مشاوره بازاریابی، این شرکت‌ها تمامی تلاش خود را فقط صرف تولید محصول می‌کنند. تولید ...
 33 
بر اساس تجربه مشاوره بازاریابی، این شرکت‌ها تمامی ...
08 خرداد 1398
 08 خرداد 1398
  30  
محصول از مد افتاده است از نظر مشاوره بازاریابی و فروش یکی از مهمترین عوامل عدم به فروش رسیدن یک ...
 30 
محصول از مد افتاده است از نظر مشاوره بازاریابی ...
08 خرداد 1398
 08 خرداد 1398
  97  
مبنای نرم افزار crm ارزشی است که به مشتری ارائه می‌گردد و این ارزش، چیزی است که مشتری درک مثبتی از ...
 97 
مبنای نرم افزار crm ارزشی است که به مشتری ارائه ...
08 خرداد 1398
 07 خرداد 1398
  32  
فقدان نیروی کار ماهر و کارامد، یکی از موانع اصلی بر سر راه رشد و توسعه‌ی بنگاه‌های اقتصادی به‌ویژه ...
 32 
فقدان نیروی کار ماهر و کارامد، یکی از موانع اصلی ...
07 خرداد 1398
 07 خرداد 1398
  33  
در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که با افزایش رقابت در کلمات کلیدی بسیاری از وب سایت‌ها قادر ...
 33 
در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که با ...
07 خرداد 1398
 07 خرداد 1398
  29  
قرار دادن اخبار و رویداد‌های شرکت: قرار دادن اخبار به صورت مرتب به بازدیدکننده نشان می‌دهد که سایت ...
 29 
قرار دادن اخبار و رویداد‌های شرکت: قرار دادن ...
07 خرداد 1398
 07 خرداد 1398
  28  
در فروش کالا عجله نداشته باشید گاهی فروشندگان به دلیل اینکه تصمیم خریدار عوض نشود و بتوانند کالای ...
 28 
در فروش کالا عجله نداشته باشید گاهی فروشندگان ...
07 خرداد 1398
سه شنبه, 14 فروردين 1397, 8:54 ق ظ نوشته شده توسط آقای 
منتشر شده در مدیریت

فلسفه های مدیریت بازاریابی ویژه

مدیریت بازاریابی را کوششی آگاهانه براي دستیابی به نتایج مبادله مطلوب با بازارهاي موردنظر معرفی کردیم، شناخت فلسفه هایی که راهنماي اینگونه تلاشهاي بازاریابی هستند و آگاهی از ارزش نسبی هریک از آنها در رابطه با (سازمان)، (مشتریان) و (جامعه) موضوع مورد بحث ما در این بخش است. پنج گرایش وجود داردکه سازمانهاي انتفاعی و غیرانتفاعی می توانند در اجراي فعالیتهاي بازاریابی خودآنها را بررسی و پیگیري کنند.

 

گرایش تولید

گرایش تولید یکی از قدرتمندترین فلسفه ها براي رهنمود دادن به فروشندگان است. گرایش تولید برپایه این اصل بناشده است که مصرف کنندگان خواهان محصولاتی هستندکه دردسترس بوده، استطاعت خریدآنرا داشته باشند، بنابراین مدیریت باید فعالیت خودرا بربهبود کارآیی تولید و توزیع متمرکزکند.

گرایش تولید براي دوحالت مناسب است:

حالت اول زمانی است که تقاضا براي یک محصول بیشتر از عرضه باشد، دراین حالت مدیریت باید درجستجوي راههایی باشد تا تولید را افزایش دهد.

حالت دوم موقعیتی است که هزینه تولید محصول درسطح بالایی قرارداشته باشد و براي پایین آوردن هزینه تولید بیشتر لازم باشد.

گرایش محصول

گرایش محصول براین اصل بناشده است که مصرف کنندگان محصولاتی را که بهترین کیفیت، کارکرد و شکل را دارند خواهندخرید بنابراین سازمان باید انرژي خود را به بهبود دائم محصول اختصاص دهد.

در مورد گرایش محصول مثلی مشهوردر آمریکا وجود دارد: ((تله موش بهتري بسازید مردم دنیا بلافاصله به خرید آن اقدام می کنند)) ولی این مثل درستی نیست.

خریداران درجستجوي راه حلی براي مشکل موش هستندنه تله موش بهتر راه حل ممکن است ضدعفونی کردن با مواد شیمیایی یا سمپاشی یا راه دیگري باشد که موش را از بین می برد بعلاوه تله موش بهتر فروش نخواهد داشت مگر اینکه تولیدکننده آنرا به قیمت مناسبی در بسته بندي جالبی به بازارعرضه کند تا توجه خریداران را به کیفیت بالاي آن جلب کند، آنان را متقاعد سازد که جنس آن مرغوب است و بطوروسیع آنراتوزیع کند.

سازندگان خط کش محاسبه تصور می کردند که مهندسان خواهان خط کش محاس به اند و نه عملیات محاسبات بنابراین رقابت ماشین حسابهاي الکترونیکی رانادیده گرفتند.

درمورد مثل تله موش بهتر ذکر واقعه اي بی فایده نیست. شرکتی مثل مزبور را به مرحله عمل داشت و تله موش پلاستیکی و پیشرفته تولید کرد که می شد موش را از درون آن بدورانداخت، تله راشست و دوباره از آن استفاده کرد ولی این تله موش بهتر فروشی نداشت به این دلیل که مشتریان تمایلی به شستشوي مجدد و استفاده مجدد از آن نداشتند.

گرایش فروش

گرایش فروش براین پایه استواراست که مشتریان مقداري کافی ازمحصولات شرکت را نخواهند خریددمگرآنکه براي فروش و تبلیغات و ترفیعات فعالیتهاي چشمگیري صورت پذیرد شرکتهایی که از این روش پیروي می کنند باوردارند که محصولاتشان باید فروخته شودنه اینکه خریداري شود.

براي مثال شرکتهاي بیمه معتقدند که مردم تمایل زیادي به بیمه شدن ندارند و هرگزخود مراجعه نمی کنند. پس باید درجستجوي مشتریان بود و مزایاي بیمه را به آنان معرفی کرد و بدین ترتیب آن را فروخت.

دراین روش ریسک بالاست و احتمال اینکه مشتري را براي همیشه از دست بدهیم نیز وجود دارد دراینجا فروش نقشی اساسی دارد و رضایت مشتري در مرتبه دوم اهمیت است. مثالهاي متعددي درمورد سازمانه اي غیرتجاري وجود دارد که نمونه جالب آن بعضی از سازمانها یا احزاب سیاسی هستند که براي انتخاب شدن داوطلبان یا نامزدهاي مورد نظرخود راهی جستجو می کنند. گاهی داوطلب و طرفدارانش براي جذب آرا از روشهاي مختلف و وسایل متعددي استفاده می کنند و در واقع سعی دارند محصول خود را که وعده ها، هدفها و خواسته هاي ممکن و غیرممکن است به مشتریان خود که رأي دهندگان هستند بفروشند. در اینجا هدف فروش است و اعتقاد براین است که مردم محصول را نمی خرند بلکه باید آنرافروخت.

گرایش بازاریابی

گرایش بازاریابی ایده اي جدید در تاریخ روابط و مبادلات بحساب می آید و براین اساس است که وظیفه اصلی هر سازمان تعیین نیازها، خواسته ها، ارزشهاي بازارهدف و تطبیق سازمان براي ارضاي آنها به گونه اي موثرتر و مفیدتر از سایررقباست. فروش بخشی از بازاریابی و مدیریت بازار است اما بازاریابی مفهومی بس گسترده دارد به تعبیر پیتردراکر هدف بازاریابی گسترش فروش است.

مفاهیم فروش و بازاریابی غالباً با یکدیگر اشتباه می شوند مفهوم فروش از داخل به بیرون می نگرد این مفهوم از کارخانه شروع می کند، به محصولا ت و کالاهاي موجود شرکت توجه دارد و به دنبال کسب فروش سودآور است که تبلیغات قابل ملاحظه اي را می طلبد. برعکس، مفهوم بازاریابی داراي نگاهی از بیرون به درون است.

این مفهوم با یک بازار کاملاً تعریف شده آغاز می شود، روي نیازهاي مشتریان تأکید دارد و بابت امین رضایت مشتریان سود می آفریند فعالیت بازاریابی بیشتر از آنکه سازمان فرآورده اي تولید کرده باشد، آغاز می شود. فروش پس از تولید و عرضه فرآورده ها پابه میدان می گذارد بنابراین، تصور عمومی از مدیریت بازاریابی که آن را تلاش براي یافتن مشتریان کافی براي محصولات فعلی شرکت می بیند، نگاه بسیار محدود به موضوع است بازاریابی واقعی هنر دستیابی به روشهاي زیرکانه براي فروش محصولات شرکت نیست.

بازاریابی واقعی، آگاهی نسبت به آن چیزي است که باید تولید شود و نه فروش آن چیزي که تولید شده است.

گرایش بازاریابی اجتماعی

برخی از صاحب نظران اعتقاد دارند که گرایش بازاریابی برخواسته هاي مشتریان منتخب بیش ازحد تأکید می کند و رفاه عمومی را بحساب نمی آورد. آنان می پرسند: آیا امروزه زمانی که هر روزمحیط زیست بیشترصدمه می بیند، منابع کمیاب تر می شود، جمعیت بطورتصاعدي درحال رشد است، تورم جهانی وجود دارد و... فلسفه بازاریابی کافی است؟

براي مثال شرکت کوکاکولا شرکتی با مسئولیت شناخته شده و محصولاتی پرمتقاضی یکی از شرکتهایی است که خواسته هاي میلیونها مصرف کننده را برآورده می کند باوجود این گروهی از مصرف کنندگان و محافظان محیط زیست انتقاداتی مطرح کرده و گفته اند که خرید محصولات این شرکت ممکن است در درازمدت به ضرر مصرف کننده باشد:

کوکاکولا ارزش غذایی کمی دارد دربرخی مواقع کافئین موجود دراین نوشابه باعث لرزش دست، کم خوابی و احتمالاً صدمه به سلولهاي بدن میشود، شکر و اسید سولفوریک کوکاکولا باعث پوسیدگی دندانها می شود.

و ایربک و ...هر چند به ABS و یا موضوع الزامی بودن خودرو سازان داخلی به ساخت خودروهاي بدون آلاینده، داراي ترمز لحاظ اقتصادي براي فروشنده به صرفه نباشد نظیر این مشکلات باعث پیدایش گرایش بازاریابی اجتماعی شده است.

گرایش بازاریا بی اجتماعی خواهان این است که بازاریابان توازن برقرارکنند بین خواسته هاي مشتریان هدف با منافع بلند مدت مشتریان هدف با منافع بلند مدت جامعه مضاعف بر این فلسفه بازاریابی اجتماعی مستلزم این است که بازاریابان نه تنها خواسته هاي مشتریانشان را بحساب آورند بلکه خواسته هاي مردم دیگر را که مصرف کننده کالاها نیز نیستند اما رفاه و سلامت شان به عملیات شرکت بستگی دارد درنظر بگیرند لازمه این امر این است که بازاریابان مسئولیت اجتماعی خودرا قبول کنند و متوجه باشند که در داخل یک سیستم اجتماعی بزرگتر فعالیت دارند و نسبت به غیر مشتریان نیز متعهدند.

بازدید: 1958 بار
رأی دهید
(1 رأی)
برای ارسال نظرات وارد شوید

آدرس

تهران، خیابان فاطمی غربی، خیابان پروین، انتهای بن‌بست نادر، ساختمان اداری نیلوفر (پلاک 29)، واحد 5

ما را در صفحات مجازی دنبال کنید.

عضویت در خبرنامه

تماس با ما

 تلفن: 66912207، 66912198، 66912231

 فکس: 66569549

JoomShaper